Prechod z Nikon FX na CSC Fuji

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 7. 2018 19:06

No, když fotím třeba na konzervatoři nějaký absolventský koncert a sedím v páté řadě se záměrem, že postupně se budu k podiu přibližovat pro lepší záběry, tak zásadně jedu od začátku v ES režimu a s diskrétním sklem (např. XF90mmF2). Jinak by mě hnali přítomní posluchači s absolutním sluchem už při prvním taktu až do foajé. :mrgreen:

:D Já jsem XF35mmF1.4 nestrhal. Popsal jsem v jakých podmínkách se mi neosvědčil. A co obecně od moderního skla vyžaduju. Cítím, že mi trochu podsouváš něco jako bych si neuměl vybrat správné sklo.
Pakliže se objeví MKII v podobném šasi jako XF16mmF1.4 a opticky bude s dnešními verzemi Fujinon srovnatelný, tak za něj klidně dám i těch "standardních" 20-25k Kč s DPH když na to příjde a tehdy F2 verze pozbyde smyslu v mém případě.

D.a.l.i.:
Běžně beru na "indoor" kulturní akce obě skla, jak 56F1.2 tak i 90F2 (a XF16mmF1.4 s XF35mmF2). Kombinuji to dle toho kde jsem a co zrovna budu chtít zabrat. O světelnosti 56ky a jeho využitelnosti bych mohl básnit. Je to jediné sklo, kterému toleruju, že je starší a má na můj vkus až moc malou vůli v clonovém kroužku. Občas taky nepříjemně "zahuntuje".

A PalmTungsten se na Fuji vykašle, protože tu čte nespokojeného ukecaného mudralu a řekne si že obecně fujisti jsou fakt hipsterská sekta. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 22. 7. 2018 07:35

Tak nabidka XT2 je celkem siroka, nejspis koupim telo XT2 s nejakym zoomem (asi 18-55/2.8-4) a osaham si to, nez pustim do sveta Nikon vybavu a nez zacnu nakupovat dalsi Fujinony. Z OM systemu mam jeste skvele Zuiko 85/2, pojede to pres redukci na Fuji, vcetne potvrzovani zaostreni? Diky vsem za reakce.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 24. 7. 2018 12:07

Pokud bys měl zájem o 18-55, tak dej vědět, asi jí pustím do světa. Koupená ve Francii, takže bez záruky uplatnitelné u nás, ale v super stavu.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 2. 9. 2018 12:35

Abych uzavřel vlákno - nakonec jsem se rozhodl nechat si FX výbavu a přikoupil jsem jen Fuji X100T. Takže Fuji se mnou půjde, když budu chtít jít nalehko, Nikon bude sloužit dále když bude potřeba jiných skel nebo maximální kontrola nad focením/HO atd. Z ibeje jsem doobjednal konvertor na použití klasických šroubovacich filtrů a jinak myslím, že budu spokojen. Ovládání mi při zkoušení přišlo krkolomné ale už jsem si ponastavoval Fn tlačítka i Q menu a je to cajk. Díky všem za cenné rady.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků