Panasonic DMC DC-G9 na sport/pohyb

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 10. 2018 13:02

:-)

super, budu se těšit. Aspoň je to napínavější :-)

-- 12. 10. 2018 14:08 --

Ještě tedy napíšu svůj postřeh k tématu tohoto vlákna, i když nevím, zda ještě někdo kromě Fidka tenhle foťák má a chce fotit sport.

Překvapivě dobré výsledky právě pro pohyb osob dává detekce tváře a postavy. Celkem hezky se drží subjektu a ta vlastnost, že v případě, že obličej začne být nejasný, tak se foťák přepne na detekci postavy, je relativně funkční.

Nevýhoda je to, že nejde mezi detekovanými postavami přepínat při oku na hledáčku, jen dotekem na displayi. To mě prostě hodně ... vadí.

Ta detekce postavy registruje i cyklistu a koně zepředu a celkem funkčně na ně zaostřuje.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 10. 2018 13:23

Jo, ten AF podava o dost lepsie vysledky nez sa pri pohlade do hladacika moze zdat. Som zvedavy, ako tomu pomoze najblizsi update :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 13. 10. 2018 06:44

Detekci postavy/tváře má i GX9, tak to dneska zkusím a dám vědět.
Moto G5+.
Sony NEX7, Panas GX80 a GX9
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 10. 2018 14:55

Zaujimave. Hladal som nejaky clanok o udajne novsej revizii Panasonicu 100-400 s ktorym udajne ide zoomovat a narazil som na tento clanok. http://naturalexposures.com/leica-100-4 ... x-olympus/

Jeho E-M1 udajne trpela FF a musel vyladit a potom to uz cvalalo. Mozno kvoli tomuto sa Panasonic tak urputne drzi CDAF :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 13. 10. 2018 15:27

Tak žádná diskotéka. Obličej musel být nasměrován proti sklu. Stačilo trochu sklonit hlavu a už to ostřilo na všechno jiné. Jinak jsem zjistila, že tuto funkci má i GX80.... A koňský gezicht to nezaregistrovalo vůbec, natož oko. Ale v týdnu mi přijde 45-200, tak to potrápím ještě s ním.
Moto G5+.
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 15. 10. 2018 08:08

Tak nic, prodávající si to rozmyslel. :-(
Moto G5+.
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2018 13:08

monikash

Asi taky záleží na situaci.

Mě se ten režim strašně osvědčil například na cyklistické časovce - tam bylo velmi příjemné, že jsem mohl mnohem volněji komponovat to, co chci spolu s cyklistou vidět, a přitom ho mít celou dobu zaostřeného. Na dálku to byla postava, ale na blízko to skoro vždy skočilo na obličej.

Na Predátor Run ten režim taky fungoval, ale spíš na amatérské úrovni - neuměl jsem vybrat postavu, která má být aktivní. To už umím - jde to joystickem. Ale u GX9 to asi nejde, protože joystick nemá :-)
Takže jsem fotil lidi na překážkách, jak se tam mrskají, ale moc způsobů, jak zaktivnit někoho konkrétního jsem neměl - jen jsem zkoušel ho napřed umístit doprostřed kompozice a pak překomponovat. Tak nějak to šlo, ale byl tam dost zmatek, takže jasný závěr nemohu udělat.

Na hromadných cyklistických závodech to nepoužívám a spoléhám se na větší bod, nebo skupinu bodů. Někdy taky používám horizontální skupinu bodů (vodorovný proužek).

Na ping-pong jsem to nezkoušel, a asi bych se ani neodvážil to tu prezentovat :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 17. 10. 2018 13:36

Asi by se to ostřilo nejen na gezicht ale i na pálku. :-)
Možná by se dal joystick nahradit dotykem na displej. Ještě s tím zkusím laborovat. A taky snad budu mít v sobotu olyho 75-300, tak uvidím, jak bude spolupracovat s panasem.
Moto G5+.
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2018 13:46

To se pak přepne na klasické ostření na single bod, aspoň teda u G9.

Ten ping pong snad zkusím, G9 má "deep learning", doufám teda, že rychle pochopí, co chci ;-)

Ad Oly skla - zatím musím zaklepat, všechna Oly skla se mi chovají na Panasonic řádně
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 10. 2018 12:17

Na Panasonicy vyšiel nový firmware, zlepšujúci AF-C:
https://www.43rumors.com/new-gh5-gh5-g9 ... available/

už testujete? :--
:-))
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránka