Výběr fotoaparátu do 25 000

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Aiglos 17. 5. 2018 14:49

Zdravím všechny fotografy a fotografky, vím že podobných témat je zde již několik proto se předem omlouvám za pro někoho možná "hloupé dotazy". Rozhodl jsem se své drahé polovičce zakoupit foťák a jelikož jsme oba naprostí foto neznalci potřeboval bych poradit.

Rozpočet na foťák je +- 25 000 kč včetně objektivu. Foťák bude sloužit zejména pro focení přírody případně rodinných oslav, videa se s foťákem točit nechystám jejich kvalitu tedy není třeba brát v potaz. Moje prvotní úvaha jako naprostého laika, bylo zakoupení zrcadlovky Nikon D5600, o existenci "bezzrcadlovek" jsem neměl ani tušení a upřímně od doby co jsem do problematiky zrcadlovek/bezzrcadlovek zabřednul mám v tom ještě větší guláš.

Nekloním se tedy ani k jedné ze stran, snejné je to v případě značky. Nadhodím zde pár typů, nad kterými uvažuji budu rád za jakékoli názory a případné jiné návrhy. Také bych byl vděčný za názor k cenám objektivu u jednotlivých značek.

Nikon D5600
Olympus OM-D E-M10 Mark II (doporučil kamarád)
Olympus OM-D E-M10 Mark III (nový model předešlé II)
Sony Alpha A7 (je již přes rozpočet ale ještě by se dalo zkousnout)

To je snad vše, předem děkuji všem za rady a inspirace. :-)
Aiglos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 17. 5. 2018 14:58

Nikon D5600 + Nikkor 18-140

nebo

Sony A6000 + Sony 18-135 OSS

Doporučuji ti obě kombinace vyzkoušet v obchodě, co ti víc sedne do ruky, pohled do hledáčku atd.

Koukni taky na Fuji X-T20 + Fuji 18-55 (tato kombinace má nejlepší objektiv). Cena už je ale přes limit.

Pokud bys chtěl fullframe, tak Sony A7 už je starší kousek, ale na focení přírody je velký snímač vždycky lepší.
Nyní se prodává v setu s objektivem Sony 28-70 za 26 tisíc, což je za FF + seťák dobrá cena.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petpave 17. 5. 2018 17:53

ten OMD EM10 II doporučuju, vlastní zkušenost.
petpave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AwwA 17. 5. 2018 18:08

A6000 jednoznacne. Ten fotak je porad paradni.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 5. 2018 07:33

Omrkol by som aj panasonic, ak teda stačí m4/3 čip. Majú teraz zaujímavé ceny.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 18. 5. 2018 08:43

A nechtel by si A6000 + 16-50mm + 50mm/1.8 + 55-210mm za 21 tisic? Pokryjes tim uplne vsechno co potrebujes. Budu prodavat, je to jeste vice nez rok v zaruce v super stavu, kupovany u nas a je zrovna pred prodejem na cisteni snimace. Ale pokud chces uplne novy, chapu.

Mam jeste A6300 telo a v Sobotu si jdu vyzvednout A7 III, tak to je duvod prodeje.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 5. 2018 09:07

2 Devil
A nemáš s tou A6300 problém s prehrievaním? Alebo to sa týkalo len videa?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 18. 5. 2018 09:38

Co se týká focení absolutně ne a to jsem za 3 hodiny posledně udělal 1800 fotek. Většinou po 3-6 burst. To bylo teď o víkendu na přímém slunci. Moc netocim, myšleno nic nad pár minutových záznamu. Nemám to na nějaké video projekty, prostě takové "domácí" natáčení rodiny atd.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 18. 5. 2018 11:28

Ať vybereš co vybereš, nekupuj to jen na základě doporučení, papírových parametrů a recenzí z internetu. Zrovna ergonomie a ovládání Sony vs. Fuji vs. Nikon DSLR jsou tak rozdílný, že to nakonec může být právě ten aspekt, který to celý rozhodně: obzvlášť pro rodinné foto už dneska není technicky nedostatečných nebo špatných foťáků.

Před dvěma lety jsem od monitoru koupil Nikona D5300 ("to nejlepší za ty peníze"). Pak se mi dostala do ruky ve více ohledech papírově horší Fuji X-E2s a Nikon šel prakticky okamžitě z domu.

Vybírej za sebe, s ničím z toho, co tu padlo, neuděláš chybu.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aiglos 21. 5. 2018 05:45

Díky moc za Vaše reakce, ve středu se půjdu podívat do obchodu a uvidím jak to dopadne. Možná bych se ještě zeptal jaké máte zkušenosti se setovými objektivy výše zmíněných fotoaparátů jestli se vůbec vyplatí koupit set nebo jít rovnou do jiných objektivů.

Devil007cz, půjdu cestou nového fotoaparátu ale díky moc za nabídku. :) Mnoho zdaru v novém pracovním týdnu :)
Aiglos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 5. 2018 10:51

Vpohode. Ono si to chce vzdycky vyzkouset. Treba v Megapixel/Fotoskoda maji vetsinou skoro vsechno na obchode na vyzkouseni, takze to je nejlepsi. Ono je dost rozdil ergonomie, vaha, hledacek v dnesni dobe mezi DSLR/Mirrorless.

Setak je proste na takove ty skoro mobilove fotky. Asi tak bych to rekl. U Sony ac muzes slyset jak je nechvalne srasny (vetsinou od lidi z druheho tabora), ta me pri porovnani s Canonb setakem prijde stejny. Mel jsem Canon mam i Sony. Navic ten Sony setak je velikostne tak 1/3 oproti Canon/Nikon verzi. V tom je asi nejvetsi vyhoda.

Jinak zalezi co fotis a podle toho objektiv, ale v tvem pripade asi nejaky jiny setak a neco jako 18-135 od znacky, kterou si vyberes.
Devil007cz
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků