Jakého lepšího nástupce za Oly e-pl3

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 10. 5. 2018 12:50

Fuji JPEGy jsou super. Já jsem byl historicky zvyklý se patlat více či méně úspěšně s každým RAWem. Na jedné rodinné akci jsem pak z předchozího experimentování "zapomněl" zapnutý Classic Chrome (s +2 color). Když jsem to doma vysypal, došel jsem rychle k tomu, že lepší a zároveň jednotný výstup v LR stejně neudělám. Od té doby, pokud si nechci hrát, nebo řešit nějaká expoziční dramata, fotím na Chrome a Acros.

Fuji navíc připravilo aplikaci X Raw Studio, kde můžeš simulace a základní úpravy aplikovat dodatečně na PC, fotky generuje přímo foťák.

Pokud chceš fotit hlavně do JPG a RAWy se nezaobírat vůbec nebo okrajově, je to velký argument pro Fuji.

Jinak, dobré povídání o simulacích třeba tady: https://fujifilm-x.com/x-stories/the-wo ... e-1/?L=846
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lupinvoda 10. 5. 2018 14:07

Ano, RAWy se moc nechci zaobírat.

Díky všem za rady...vše jsem zvážil a před chvílí jsem poslal objednávku na X-T20 + XF18-55. Chvíli si budu hrát s tímto objektivem a případně později dokoupím pevné sklo.

Díky také za počáteční rady ohledně nastavení a odkaz.
Lupinvoda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lupinvoda 23. 5. 2018 08:05

Po týdnu používání X-T20 + XF18-55 můžu konstatovat, že vybraný model splnil mé požadavky a kvalita fotek je nad mé očekávání :-)
Lupinvoda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Almik 23. 5. 2018 10:28

Je to dobrá volba, ať ti ke spokojenosti slouží co nejdéle :-)
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 23. 5. 2018 10:32

Hlavne v kľude foť a toto a podobné fóra ber len ako zábavu, lebo tu ti ofrflú všetko.
Dobré svetlo!
bob222
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků