Náhrada za panasonic LX 7

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Almik 22. 1. 2018 07:54

robi.r: no jestli na tebe neudělal dobrý dojem vyklápěcí blesk u RX100 III, tak u RX100 II to asi nebude o moc lepší. zálěží jak se k tomu budeš chovat. RX100I (konstrukčně prakticky stejný jako MkII) mají 4 lidi okolo a nikomu se zatím blesk neurval.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 22. 1. 2018 08:50

Pokud není problém finanční rozdíl mezi mkI a mkII bral bych jednoznačně dvojku - patice pro blesk (ten vyskakovací čertík na malých kompaktech je obecně fakt z pekla) plus výklopný displej jsou prvky navíc s velkým potenciálem.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 22. 1. 2018 10:31

Ten blesk je konstrukcne hodne podobny jako na Sony A6000/A6300/A6500, takze bych se toho nebal.

Hlavne ta vyhoda, ze ho muzes blejsknout o strop dela hrozny rozdil. V mistnosti s ne dost vysokym stropem (do 3m) to dela velmi pekne vysledky.

Jinak zalezi jeslti chces neco vylozene do kapsy nebo ses schopny sebou nosit neco vice, protoze s limiten do 25 tisic mas celkem siroke moznosti. Chtelo by to trosku vice upresnit co od toho ocekavas. Jeslti ti jde vylozene o mobilnost nebo ne treba.

Nicmene pokud nespechas, tak bych si pockal na zacatek brezna. Duvod?

Na konci unora je v Japonsku fotoshow, kde hlavni hraci (Sony, Nikon, Canon, mozna i Olympus a Panasonic) predstavi sve novinky. Koupil bych az po te urcite.

Za prve muzou slevnit nektere nynejsi modely vyrazne a take muze prijit neco noveho zajimaveho.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 22. 1. 2018 10:41

Obávam sa len, že pri plynule brutálne rastúcich cenách noviniek budú tieto nové modely tak za raketu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 22. 1. 2018 10:48

Almik píše:Nebo SONY A6000 je taky slušnej foťák za tu cenu, jen co k tomu za optiku, aby ta cena nebyla úplně mimo...seťák 16-50 je na prd a jinej dostupnej slušnej zoom mě nenapadá. Nějaká pevná skla má Sigma, Samyang manuální... Sony skla je lepší kupovat třeba v Polsku, tady jsou předražené.


Ja nevim, ty mas s tim setakem osobni zkusenost nebo to vsichni jen hodnoti podle recenzi a nikdo s tim realne nefotil? Uprimne, na tom setaku jsou pri 16mm spatne rohy, ale na normalni fotce na web to nepoznas. Na normalni fotky z toho leze prakticky to stejne jako z jinych setaku. Navic je ten setak dost skladny nasazeny na A6xxxx radu o tom si Canon nebo Nikon muze jen zdat. Proste je to neco za neco ocividne. Nerikam, ze je vyborny ten setak, ale urcite neni tak tragicky jak se tady snazi prezentovat.

Ted by se mel zacit bundlovat novy Sony 18-135mm, pravdepodobne se to tak stane s uvedenim A5200 (suska se senzory z A6300, o neco mensi framrate, 4K video, bez hledacku).

Jinak k tem Sony sklum u nas mas pravdu. Prijde mi to tragicke z pohledu Sony. Vetsinou to tak byva, ale i treba Samyang to ma tak u nas a vpolsku koupim o 20 i vice procent levneji. Posledne Samyang 135/F2.0 u nas 16, v Polsku 12.5, takze asi tak. Dojet si pro nej me stalo 250 do obchodu neco jako Euronics/Datart u nas a to nemluvim o skvelem pristupu na prodejne. To si u nas muzu jen zdat.

-- 22. 1. 2018 10:52 --

bob222 píše:Obávam sa len, že pri plynule brutálne rastúcich cenách noviniek budú tieto nové modely tak za raketu.


Tot otazka.

- Sony ma nasadit A5200, a to asi raketa nebude vzhledem k tomu, kam s tim miri (jako nahrada za A5100). Sony A7III to je jiny segment.
- Canon ma uvest jeste nejaky zakladnejsi APS-C mirroless, taky to nebude raketa
- Nikon FF mirroless a to samozrejme neni pro tazatele
- Olympus mozna EPL-8, taky nebude raketa.
- Panasonic asi nic, ale treba prekvapi.

nevidel bych to az tak cerne. Nicmene tyhle nove modely zatlaci na vyprodej nynejsich kouzku a pripadny pokles ceny.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 22. 1. 2018 11:46

Epl-8 už je tu cez rok. :D
Ale bavíme sa o kompaktoch sony, nie o mirrorless ponuke.

Inak ten 16-50 som mal a sorry je to fakt čistá tragédia. Radšej som fotil so starším 18-55. Jediná výhoda boli rozmery.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 22. 1. 2018 13:08

Moje chyba. Myslel jsem EPL-9.

Asi spatna kopie u te tve 16-50. Ja ji az tak casto nepouzivam, ale pokud se pricloni jako kazdy setak, tak to neni spatne. Me to stacilo na nejake blbosti. Tento rok stejne objednavam Sigma 16mm 1.4, takze vyreseno.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 22. 1. 2018 15:00

Ohledně té 16/1.4 jsem zaslechl od nekoho, že nekonzistentně ostří, bylo to taky s nějakým Sony APS-C modelem. Tak hned otestuj, ať to můžeš případně ještě vrátit.
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 23. 1. 2018 10:11

JJ, neco takoveho jsem cetl, tohle urcite vyzkousim :).

Nicmene cekam s cim vyjde Sigma ohledne FE skel ted na CP+. Trosku jsem mel v oku A7III, ale podle rumours, ze to ma jen 6FPS asi nic.. Fotim obcas skoky koni pro zabavu, protoze oba jezdime a 5-6 FPS je malo na dobry zaber pri skoku.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 23. 1. 2018 10:45

Na dobrý záběr ti stačí i 1fps.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 23. 1. 2018 10:47

U tých sigiem je to vždy tak trochu lotéria. Mal som na sony 19+30+60 a všetky skvelé (60 najsamvac). Mal som na olympuse 30/1,4 a bolo to tak 50:50, že to dobre zaostrí. 50/1,4 na starom 4/3 systéme bola super, ale zasa polovica majiteľov pindala jak vrany. A 19/2,8 bola na olympuse také dosť tuctové sklo (možno kvôli sveteľnosti a EQ ohnisku) A to majú byť open systémy.
O canikone ani nehovorím, tí to zamykajú aj generáciu po generácii.
Ale keď trafíte, máte super sklo za dobrý peniaz. 60/2,8 som mal tak ostrú, že nebolo treba ani doostrovať v PC.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 23. 1. 2018 18:31

reign píše:Na dobrý záběr ti stačí i 1fps.

Tak takovy blabol uz jsem dlouho neslysel. Na co asi ty profi fotaky tech FPS tolik potrebuji...
Ocividne jste skoky koni nikdy nefotil.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 23. 1. 2018 20:14

Devil007cz píše:
reign píše:Na dobrý záběr ti stačí i 1fps.

Tak takovy blabol uz jsem dlouho neslysel. Na co asi ty profi fotaky tech FPS tolik potrebuji...
Ocividne jste skoky koni nikdy nefotil.


No, když bych fotil skoky koní jen pro zábavu,
tak bych si více vážil fotky, která se mi podaří
na jedno stisknutí spouště, než to napráskat
kulometem a pak ze stovky snímků vybrat pár
podařených a být na to patřičně hrdý :mrgreen:.
Ale proti gustu žádný dišputát, každému co jeho jest...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 23. 1. 2018 20:52

Alešaku vykašli se na to entrování na mobilu se to fakt nedá číst....
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 1. 2018 22:20

Vyssi pocet fps supluje (ne)schopnost fotografa.
Neco jineho je pak skladacka.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků