Náhrada za panasonic LX 7

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Alešak 24. 1. 2018 07:53

Mike: já to na mobilu nečtu...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 24. 1. 2018 08:45

Myslím, že Mike to myslel tak že to na mobile číta on. ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alešak 24. 1. 2018 09:47

Ano Bobe, vím jak to myslel, ale je to jeho věc na čem to čte,
může přece i na velkém monitoru. ;-)
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 24. 1. 2018 10:03

Alešak, no právě že to máš zdrcnutý tak jak tak. Jak to píšeš?
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 24. 1. 2018 10:47

Petr Luňák píše:Vyssi pocet fps supluje (ne)schopnost fotografa.
Neco jineho je pak skladacka.

Nekdy to tak muze byt, ale A6000 nema takove schopnosti trackovani jako profi fotoaparaty, tak mit schopnost fotit 11FPS to vyvazi. Navic u tech prekazek jsou na boku vlajky a nebo dokonce i rostliny pripadne velke publikum, ktery autofocus umi rozhodit. To je taky ten duvod proc se 11FPS hodi. Takze tento tvuj nazor bych rekl, ze je tady trosku mimo v tomto pripade.

Taky to muzes rict tem na Olympiade atd co foti s tely co maji 10-20 FPS, ze jsou neschopni fotografove :).

-- 24. 1. 2018 10:50 --

Alešak píše:
Devil007cz píše:
reign píše:Na dobrý záběr ti stačí i 1fps.

Tak takovy blabol uz jsem dlouho neslysel. Na co asi ty profi fotaky tech FPS tolik potrebuji...
Ocividne jste skoky koni nikdy nefotil.


No, když bych fotil skoky koní jen pro zábavu,
tak bych si více vážil fotky, která se mi podaří
na jedno stisknutí spouště, než to napráskat
kulometem a pak ze stovky snímků vybrat pár
podařených a být na to patřičně hrdý :mrgreen:.
Ale proti gustu žádný dišputát, každému co jeho jest...

Presne tak kazdy ma jine priority, kdyz jede treba 100-200km a chce z toho aspon neco mit ;). Kdyz si clovek jednou zvykne na tu moznost tezko se tam hazi dolu tech 3-5 FPS :)).

Neberu nikomu at si treba foti na 1FPS kdyz ho to uspokjuje, ale pak ocividne postra smysl touhle logikou mit na A9 20 FPS :))
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 24. 1. 2018 11:12

Ďáble, tož se nečerti, on to byl na půl žert a na půl fakt - tím kulometem můžeš zrovna ten správný okamžik minout (i když 10fps je teda maso). Pochop, že jistější, než u v podstatě jakéhokoliv bezzrcátka spoléhat na AF je předostřit. Co ti je platný kulomet, když netrefí 100% rovinu ostrosti? Na AF bych na 100% spoléhal u Nikonu D500, u bezzrcátka bych měl pořád svrbění. Papírové parametry jsou jedna věc, realita druhá. Ostatně jediný sportovní fotograf s bezzrcátkem je Ganec, ostatní spoléhají na klasiku.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 24. 1. 2018 12:14

Vpohode :). Jen mi to prislo trosku nemistne, protoze nekdy to proste potrebujes.

Taky to predostreni pouzivam nekdy na nejvyssi kul, kdyz jsou blbejsi podminky a pri tech 11 FPS se prakticky na 95 procent zachyti ten moment co clovek potrebuje. Kdyz se clovek s tim AF u toho stroje nauci, tak se na to celkem spolehnout da. Profi fotak to neni samozrejme :D, mit tak A9 :))

Nas oba bavi jezdit na konich a veci kolem toho, tak se do toho pridalo foceni u toho pro zabavu. Posledni mezinarodni v Olomouci byl super, vcetne atmosfery.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 24. 1. 2018 13:30

Alešak píše:Mike: já to na mobilu nečtu...


Ach jo, takže je důležité jak se tvoje příspěvky čtou tobě ... co z toho máš? Básničky si piš jinam.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 24. 1. 2018 16:19

Mike: já své příspěvky čtu, když je píšu, důležité pro mě je číst ty ostatní a básník nejsem...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 24. 1. 2018 19:35

A povíš nám proč vlastně to řádkování? Ze zvědavosti :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 24. 1. 2018 20:00

Hoax: asi ze zvyku, do dnes totiž používám k zapisování poznámek, malý blok (10x14cm) a tam můžeš psát jen krátké řádky. Ale pokusím se polepšit, alespoň na tomto fóru :-] ...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 24. 1. 2018 21:25

No, pokiaľ nie si Kimov generál, tak je to v pohode. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 24. 1. 2018 23:43

Bobe, tos zabil :)
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 1. 2018 13:02

Devil007cz píše:Taky to muzes rict tem na Olympiade atd co foti s tely co maji 10-20 FPS, ze jsou neschopni fotografove :).


Proc ten smajlik, vzdyt to tak v podstate je? Kolik si myslis, ze se z jedne serie pouzije fotek? Jedna. Takze ten zbytek je bez nadsazky zbytecny odpad. Kdyby byl fotograf schopny, trefil by kyzeny moment na prvni dobrou.
Tady se proste spoleha na techniku, nikoliv na kdovijake schopnosti fotografa. Kdyz naucis simpanze drzet spoust a sledovat v hledacku hrace, tak preda tytez fotky jako tihle "sportaci od hriste".
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 25. 1. 2018 16:25

To by bylo na dlouhe polemiku jeslti to jsou nebo nejsou dobri fotografove. Zalezi na subjektivnim uhlu pohledu. Verim, ze spousta z nich bude.
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků