Náhrada za panasonic LX 7

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod robi.r 13. 1. 2018 18:38

Zdravim,
rád bych našel náhradu za dosloužilý panasonic lx 7, fotím převážně krajinu, architekturu, rodinu - mám svižnější 3 leté dítě, takže určitě uvítám něco s dostatečně rychlým zaostřování, cenový limit do 25 tis.
Děkuji za rady.
robi.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 13. 1. 2018 20:31

Ahoj. Jaké máš požadavky na rozměry? Nutně vyžaduješ něco podobně kompaktního, nebo to může být něco s výměnnými objektivy?

Pokud jsi začátečník, nemáš zájem o hlubší znalosti a pokročilé ovládání, mohlo by být zajímavé toto:

https://www.softcom.cz/eshop/canon-eos- ... 06207.html
...15-45 na běžné venkovní cvakání, 22/f2 na indoor, je to malý lehký, slušný autofokus a to i ve videu, vyklápěcí dotykáč, relativně malé rozměry. Ještě ideálně bych k tomu dokoupil právě na krajinu a architekturu širokáč 11-22, který stojí nějakých 9000 a za tu cenu je prý velmi dobrý. Nevýhodou bezzrcadlovek Canon je velmi malý výběr dalšího příslušenství a objektivů, třeba delší světelné sklo neexistuje, pouze ten univerzální 22/f2

Dále už za 31000 je výborná volba toto:
http://www.afoto.cz/prodej/Fujifilm-X-T ... -1/typ/8:7
...oproti Canonu je to pokročilejší nářadí, má kvalitní elektronický hledáček, ještě kvalitnější výstup, velmi kvalitní objektiv 18-55mm/f2,8-4, sáňky na příslušenství... další optika a příslušenství ale není nejlevnější, byť je to kvalitní a výběr je slušný.

nebo kapesní univerzální kompakt se superrychlým ostřením:
https://www.megapixel.cz/sony-cybershot-dsc-rx100-v
za mýdlovou krabičku 25500 ? Za to co umí proč ne. Vyčítá se tomu asi nejčastěji horší držení, ale tadyk k tomu dostaneš origo kožený pouzdro, se kterým se to drží určitě líp.
Má to menší snímač než foťáky s výměnnými objektivy, ale vynahrazuje to světelným objektivem. Je to takovej dobrej univerzál na vše, hlavně na focení rychlých akcí v pohybu je to velmi dobrá volba. Pokud bys to ale myslel s tou krajinou a architekturou hodně vážně, bude lepší něco s větším snímačem a výměnnou optikou.

Požaduješ pouze nový zboží, nebo bys šel klidně i do bazaru?

Zajdi si do obchodu a vezmi si pár foťáků do ruky, to je víc než 1000 cizích názorů.

Možností je víc, třeba slušnej foťák je třeba Canon EOS 200D, což je zrcadlovka, která je ale lépe použitelná při focení přes dotykový vyklápěcí displej, má slušné ostření ve videu a hromadu dostupného příslušenství.

Nebo SONY A6000 je taky slušnej foťák za tu cenu, jen co k tomu za optiku, aby ta cena nebyla úplně mimo...seťák 16-50 je na prd a jinej dostupnej slušnej zoom mě nenapadá. Nějaká pevná skla má Sigma, Samyang manuální... Sony skla je lepší kupovat třeba v Polsku, tady jsou předražené.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroh 16. 1. 2018 11:53

JA som prešiel práve z LX7 na Olympus E-M 10 II. s objektívom 14-150 a som veľmi spokojný. Je to pre mňa nová dimenzia fotenia :-)
https://www.prolaika.sk/e-shop/olympus- ... 1212.xhtml
Odvtedy som dokúpil aj ďalšie objektívy...
jaroh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 16. 1. 2018 12:37

Já bych asi začal setem Panasonic GX80 +12-32 a doplnil pevnou 25-kou. Je to malý, fotí to slušně, rychle, video výborné.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 17. 1. 2018 22:02

Pokud kompakt, pak LX100. Dodnes neprekonany a to uz je na trhu tri roky. Pokud bys ale pozadoval nekompromisni vystup na krajinu a architekturu (tisk A3+) tak bych sel do Canonu M10 se setakem, sirokacem i tou 22kou.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 18. 1. 2018 07:39

Já LX100 mám a jsem velmi spokojený - fotím halt rodinu. Ale na krajinky nevím, protisvětlo moc nedává. Není to tragedie, ale taky žádná hitparáda.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 20. 1. 2018 08:28

Ahoj Regine, mas pravdu. Pokud bys ale byl nucen vybrat kompakt ktery zvladne vsechny pozadovane discipliny, ktery jiny by to byl? Navic treba na krajinu ma LX100 jednu zajimavou vlastnost. Pokud ho prepnes do rezimu 16:9 tak ma stejne "sirokouhle" zabery jako objektivy 11mm (22mm EQ) porovnani s m43. Tim "sirokouhle" myslim sirku zaberu, ne uhlopricku.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 1. 2018 18:48

No, jak říkám, mně LX100 vyhovuje a multiaspect senzor je příjemný bonus. Ale jinak bych jeho hlavní výhody shledával spíše v kompaktnosti a ve výkonu v horším světle. U krajinky zamrzí jak limity skla, tak slabší výkon na základní ISO. Vlastně ideál by byl nějaký APS-C Soňák, jenomže na ty zase nejsou skla. Přijde mi, že pokud chce člověk fakt slušný výkon v kompaktním těle je nucen oželet zoom a sáhnout po Ricohu GR. Já když jsem zažil rozčarování z Canonu G7X mkII tak jsem si v prvé chvíli říkal, že příště snad už pořídím Sony A7+28mm. Teď mně to netrápí, ale až budu zpracovávat fotky z dovolené tak asi zase poteču.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robi.r 21. 1. 2018 11:12

Zdravim, diky za rady, chci se zeptat a co Canon PowerShot G5 X??Ted byl v akci za necelych 14 tis...

-- 21. 1. 2018 11:13 --

Nad tim panasonicem gx80 take dost uvazuji....skoda jen ze uz k nemu neni zdarma i ta 25
robi.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaroh 21. 1. 2018 11:55

Tá 25 sa často objavuje v bazároch (aj keď samozrejme nie zdarma :-)), napr. https://foto.bazos.cz/inzerat/84345744/ ... -clona.php
jaroh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 21. 1. 2018 13:13

Canon G5X má objektiv stejný jako G7X, tudíž na krajinky ani omylem. Poslední pidi kompakt v prodeji s výbornou optikou je Sony RX100 mkI, od verze III včetně je ta optika kompromisní.

-- 21. 1. 2018 13:17 --

Jaroh : nový Panasonic 25mm/f1,8 se dá nový koupit pod 5k.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaroh 21. 1. 2018 13:40

To je možné, nesledujem to, iba som chcel robi.r ukázať, že sú v bazároch.

Ja mám Oly M.z 25/1.8 a som s ním veľmi, veľmi spokojný. Je to plasťák, ale fotky robí parádne.

Inak, aby sme sa vrátili k téme:
Popri Oly 10.II ako hlavnom foťáku som si ako náhradu kompaktu (najmä na bicykel a na street) kúpil ojazdený Oly Pen E-PL7 a aj s plastovým pancake Pana 14/2.8 sa mi z neho fotky páčia viac ako z LX-7. A to si idem ešte k nemu kúpiť ten kitový pancake Oly M.z 14-42, uvidíme, čo z toho polezie. Nevýhodou však je, že E-PL7 nemá vstavaný blesk, čo mi občas chýba (takže niekedy sa pre pracovné účely v interiéri vraciam aj k LX-7).
jaroh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robi.r 21. 1. 2018 18:52

A co Sony rx100 II??? mas s nim nekdo zkusenost??? Vcera sem si byl vyzkouset rx 100 III a uz jen ten vyklapeci blesk nebudi dobry dojem...
robi.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 1. 2018 19:47

reign, to je 25/1,7 u poláků v Ostravě mě to vyšlo na 4500,- Jinak je to parádní sklo, celkem nerozumím té ceně. Ale když jinak nedali.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 21. 1. 2018 20:26

Ja som ho kúpil nové za 150 eurofufníkov, ale odvtedy podraželo. Asi je záujem.
bob222
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků