Sony RX100 III vs Sony A6000

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod oldbas 28. 12. 2017 17:42

Že do toho kecám, ale mě Full HD v ničem neomezuje, pro domácí video. A klidně i HD Ready, pokud je natočeno něco zajímavého, třeba první kroky dítěte...
A to samé platí i o těch detailech v rozlišení. Ano, papírově a teoreticky je to zajímavé. A pokud jsem vysedával u PC nezdravě dlouho a tyhle blbinky řešil, připadalo mi to ještě důležitější. Ale naštěstí jsem konečně pochopil. o čem to je. A začal víc fotit a víc tisknout. Takže tisk výjmečně 40x30, často 20x30 a 13x19. A najednou to, co vypadá ma monitoru při 1:1 příšerně, na papíru je to krásná fotka. Doporučuji všem, pryč od grafů a srovnávacích tabulek a foťte a hlavně tiskněte si fotky. A neřešte nesmysly.
Ale tohle téma je na dlouhou debatu.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 28. 12. 2017 18:24

Souhlasím zcela.
Mě šlo o to informovat, který foťák má co navíc. Někomu to může třeba přijít do budoucna při pořízení 4k televize užitečné.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 28. 12. 2017 18:42

Českej sedmej ďáble, nějak jsi se ztratil v textu :-D Shrnu :
-k mému zděšení z Canonu G7X mkII se přidalo ještě zděšení z G9X, mizerné výsledky má na širokém konci i Sony RX100 III a novější se stejným sklem. Najdi si recenze na digimanii, vždy 6. kapitolu, je to fakt markantní - tam to rozlišení detailů není mimo střed na žádnou clonu.
- 4k video - jde to mimo mně, ale z diskusí na TV freak jsem pochopil, že full HD ty levnější kusy zobrazují fakt blbě. V TV je ten progres tak mizerný, že vybírat kompakt s životností max 4 roky podle toho jakou si jednou pořídím telku je stavění koně před vůz.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rand0m 28. 12. 2017 19:55

Ďakujem za super diskusiu, priznám sa, že momentálne už vôbec neviem čo teda zobrať :-) Čo sa týka iných modelov ako Canon G7X či G9X, tie nechcem brať, to rozhodne radšej RX100 M3.

O zoom mi v podstate nejde. Video by som tiež rád experimentoval, ale 4K zatiaľ nie je potrebné.

Sony A6000 mi príde viac "profesionálny", s možnosťou ďalšieho upgradu objektívov a aspoň podľa toho flickru s vyššou kvalitou fotografií, no tá veľkosť už naozaj teda nie je "do vačku". Ak ten rozdiel ale naozaj nie taký tak RX100 M3 bude na cestovanie lepší.
rand0m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 28. 12. 2017 20:41

Nastuduj recenze, Šurkala na digimanii to má dobře zpracované no a nejlepší metoda je vzít to do ruky v krámu.
reign
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků