Kompakt se slušným výstupem a ovládáním cca do 15tis.

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 12. 2017 04:07

Zdravím, řeším možnou koupi kompaktní alternativy ke své zrcadlovce, ideálně do kapsy. Rozpočet je někde +- do 15tis. V zásadě se nebráním ani kompaktům s výměnnými objektivy jako Sony A5xxx s 16-50mm, ale to už velikostně asi hranice, za kterou bych nechtěl jít. Zatím je mým favoritem Canon G7X mk2, ale v prodejně (ale i diskuzích) na mě AF nepůsobil moc důvěryhodně. Máte nějaké zkušenosti? Ten by měl být lepší u panasonicu LX10, který ale ztrácí na Canon v ostatním.. Nabídka od Sony mě trochu odradila ovládáním. RX100 (II) bez dotykového displeje a minimem ovládacích prvků, A5100 jinak špičková, ale dotykový displej jen pro ostření a ovládání také dost osekané...krom toho se seťákem (nechci dále investovat větší částky do objektivů) je třeba vyšší citlivosti a když se přičte nic moc optika seťáku, pak se, například vedle kompaktnějšího G7X, trochu ztrácí výhoda lepšího snímače. A propos - je v praxi znát kvalitativní přínos (a lepší AF) aktuálních kompaktních 4/3 od Panasonicu či Olympusu s "pencake" zoom seťáky oproti jednopalcovým kompaktům typu RX100, G7X?
Hledáček pro mě není prioritou (raději namísto něj menší rozměry). Výklopný displej a dotykové ovládání menu + AF beru jako velkou výhodu...také nemusím nutně mít na vše HW tlačítka či rollery, pokud bude vše potřebné rychle po ruce bez otravných proklikávání v menu.

A tedy otázka do pranice - jaký model do kapsy byste zvolili v tomto šibeničním finančním limitu jako nejlepší kompromis obrazové kvality/spolehlivého AF/pohodlného ovládání/stále ještě kapesních rozměrů? Předem díky!
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 25. 12. 2017 07:51

V tejto cenovej hladine, by som isiel asi do Panasonic LX100.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod reign 25. 12. 2017 14:04

LX100 mám, spokojenost, ale kapesní není. Canon G7X mark II šel z domu kvůli "výkonu" na širokém konci, jinak to je super foťák - a kapesní.
Co Ricoh GR? Nebo z bazaru Fuji X100?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 12. 2017 16:30

Díky za tipy, ale pevné ohnisko už je pro mě příliš velký kompromis. Ten široký konec (co jsem viděl) měl u G7X trochu štve, ale asi bych ho překousl. Můžu se zeptat na porovnání LX100 a G7X v praxi? Je nějak výrazně znát horší schopnosti G7X za horšího světla (AF + obrazová kvalita) a bolí hodně po přechodu z G7x absence dotykového displeje u lx100? Díky moc .)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 25. 12. 2017 19:04

Schopnosti AF jsou u Canonu výborné, nějak jsem nezaznamenal, žeby byl Panáček lepší. Výklopný dotykáč mi samozřejmě chybí - mám malé děti a fotím z jejich výšky. Co ale oceňuji je luxusní hledáček a větší je holt lepší do ruky

-- 25. 12. 2017 19:08 --

Jinak výstup je plichta, za dobrého světla Canon vede - větší rozlišení plus rozsah zoomu dovolí víc, než 12mpix Panasonicu se sklem končícím na 75mm.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 27. 12. 2017 11:59

Schopnosti AF toho Canon nejsou nejake extra. Sony je na tom lepsi ve stejne kategorii 1"snimacu.

Ale mozna by nebylo spatny nejaky Panasonic za 11 a mas i 4k video. Vetsi snimac, rychlejsi ostreni..., dotykoe ovladani a mala velikost.

https://www.mall.cz/bezzrcadlovky/panas ... 1080185003

https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 9144354995
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 12. 2017 12:38

Devill: to máš odkud s tím AF? (Moje děti jsou rychlíci a problém jsem neměl)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 27. 12. 2017 13:32

Odsud a navic v continues tracking to funguje jen na 1 bod, coz mi prijde smesne. Takze pokud se neco pohne v ramci frame mimo ten to bod continues tracking nefunguje. Panasonic trackuje po cele sirce frame. Nicmene nutno dodat, ze Panasonic ma physical shutter jen 1/500 zase, ale elektronickou nastesti 1/16000.

https://www.dpreview.com/reviews/canon- ... i-review/5
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 12. 2017 13:42

No a který kompakt do 15k je na tom s AF líp?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 27. 12. 2017 15:17

Pokud beres, ze 4/3 s nejakym zakladnim setakem je jeste kompakt, tak neco od Panasonicu je rozhodne rychlejsi nez ten Canon.

Tady je dokonce s pevnou 50 v cene navic.
https://www.megapixel.cz/panasonic-lumi ... -mm?v=4199

Pripadne Canon M100. Nicmene ten asi se zakladnim objektivem neni zrovna skladny. I kdyz telo ma plus/minus stejne jako G7x II.

https://www.apotelyt.com/compare-camera ... -x-mark-ii
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 12. 2017 17:13

No ale vona šla řeč o údajně slabším AF oproti LX100 a to můžu zodpovědně prohlásit za zbytečnou obavu. Jak by dopadlo srovnání s RX100 III netuším, ale spíše by mně asi oslovil Panasonic LX15. U Sony by mně hlavně vadil příplatek za šílený koncept hledáčku - když jsem to zkoušel tak jsem si připadal jak pyrotechnik nad leteckou pumou z 2. světové války.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pan Kája 28. 12. 2017 02:49

Tak nakonec jsem po dlouhém váhání sáhl po G7X M2. Co jsem zatím zkoušel, tak AF není úplný přeborník (fakt je, že mám zkušenosti jen se zrcadlovkou a telefonem, který paradoxně v téhle disciplíně před velkou částí kompaktů napřed, ale v prodejně na mě třeba takový panasonic tz100 působil lépe, jenže to je málo na pořádné srovnání). Nicméně dá se, sport ani rychlé akce moc nefotím a když už, vezmu zrcadlovku.

Ovládání mi zatím připadá naprosto parádní a stroj celkově příjemně promyšlený. Z těch pár výcvaků, co jsem zatím stihl, nejsem úplně nadšený. Čert vem široké ohnisko, to mi ani nepřijde tak hrozné, ale zpracování obrazu mi přijde nemastné neslané. Šum na nejnižší citlivost (paradoxně u těch vyšších podává pěkné výsledky) a celkově mi snímky připadají nějaké méně kontrastní a lehce zašedlé a to i po hrátkách v lightroomu. Ale to je dost možná způsobeno světelnými podmínkami, za kterých jsem jej zkoušel (i když s něčím podobným jsem kdysi bojoval u výstupu z ixusů). No, vyzkouším a uvidím jestli to není jen placebo efekt, což je dost pravděpodobné.

Každopádně díky za pomoc s výběrem.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 28. 12. 2017 08:21

Ahoj,

chápu tvou volbu, dle preferencí a papírových parametrů vychází jako vítěz. No pokud se zrcadlovkou umíš fotit, výstup z takového kompaktu bude po obrazové stránce vždy krok zpět, člověk si špatně zvyká na něco horšího, musí to vyvážit jiná pozitiva (rozměry, ovládání). Pokud zklamání převažuje pozitiva, otázkou je zda to nevrátit dokud to jde a vyzkoušet třeba něco jiného. Já bych koupil E-M10 II a k tomu sehnal třeba na Paladixu Panasonic 12-32, ten rozsah by mi na běžné cvakání stačil, do 15 se myslim vlezeš, výstup je parádní vzhledem k rozměrům a ceně, komplexní ovládání, rychlý AF, moře nastavení a funkcí, výklopnej dotykáč, použitelnej OLED hledáček.... Na AFoto tělo za 11700, objektiv 12-32 jsem pořídil z druhé ruky za 3000...
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 28. 12. 2017 08:39

No jo, ale za horšího světla bude mít zase navrch ten kompakt - a to nemluvím o rozměrech. Něco za něco.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 28. 12. 2017 11:08

V reálu bych neřekl že Olympus na ISO 3200 je nějak znatelně horší než G7X na ISO 800, mám osobní zkušenost. Olympus mnohem lépe zachovává detaily v JPEGu, možná záleží zda pán hodlá s kompaktem fotit do rawu či do JPEGu.
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků