Nový foťák do 9 tisíc (děti + video)

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 13. 1. 2018 17:41

Ako úprimne, ťahať s olym 4ev z tieňov v nočnej fotke? To už je naozaj za všetkými hranami, je zázrak už to čo to zvládlo. Každá technológia má svoje rozumné limity.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 13. 1. 2018 18:41

Ganec:
já jsem tenkrát zjistil, že i přes slušný stativ jsem na několik pokusů z toho prostě nedostal nějaký nárůst detailů, pouze vyšší rozlišení, které ale ani náhodou neodpovídá detailnosti kresby single shotu.
Viz níže. No a ty jsi na to mešťastném nočním snímku ukázal u těch keřů, že tam rozlišení u HiRes naopak pokleslo. ;-) Jestli to bylo tím, že s těmi keři pohyboval vítr nebo je to prostě rozmazání, které je součástí způsobu skládání HiRes spojeného s určitou formou odšumu, to pochopitelně nevím,
nicméně za zásadní považuji to, že jak moje, tak tvoje dosavadní výsledky naprosto jednoznačně ukazují, že HiRes opravdu není RUTINNÍM ZPŮSOBEM TVORBY FO|TOGRAFIÍ, které svým rozlišením a prokreslením konkurují fotoaparátům s nativně vysokým rozlišením, což tady neustále podsouváš.
Takže HiRes, jak je vidět, opravdu není náhrada velkého snímače s vysokým rozlišením. Ale ani náhodou.
To je to celkem všem kromě tebe odjakživa jasné, ale jsem zvědav, kdy to uznáš ty. Třeba tváří v tvář vlastním výsledkům.
Navíc co se týče krajiny, tak se skládačkami mám značné zkušenosti (expoziční bracketing) a mohu ti prozradit, že prakticky vždy fouká aspoň tak slabý vátr, co rozhýbá trávu, listí a větve.
A krajina, kde je všechno z betonu a železa nebývá fotogenická. ;-)

Radyne_HighRes_vyrezy.jpg
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 1. 2018 19:28

ForeignerOnEarth píše:přes slušný stativ jsem na několik pokusů z toho prostě nedostal nějaký nárůst detailů, pouze vyšší rozlišení, které ale ani náhodou neodpovídá detailnosti kresby single shotu.
Viz níže.
Práveže tam žiadne porovnanie detailov single-shot a high-res-shot nevidím!

Keďže si nezmenšil highres-shot na veľkosť single-shot
(ani neviem či tých "12MPix" je zo single alebo z high-res)
=> tak na takých (zmanipulovaných) porovnaniach fakt vidno len rozdiel v rozlíšení

Ja som si z tvojich záberov ale porovnanie na rovnakom rozlíšení spravil => a bolo tam vidno zlepšenie detailov:
Obrázek

ForeignerOnEarth píše:HiRes, jak je vidět, opravdu není náhrada velkého snímače s vysokým rozlišením. Ale ani náhodou.
To je to celkem všem kromě tebe odjakživa jasné, ale jsem zvědav, kdy to uznáš ty.
Presne naopak: bolo to už vidno aj na tom tvojom "roztrasenom" zábere!
(no keďže si si nespravil porovnanie na tom istom ohnisku a megapixeloch, tak si si toho "nevšimol")

Pri zmenšení na 24 megapixelov sa totižto odstránil vplyv roztrasenia a zlepšili sa "per-pixel" detaily.
(naopak: u záberu z Nikonu bez zmenšenia vidno obmedzenie Bayerovej masky a per-pixel detaily nie sú dokonalé)
Potom v priamom porovnaní bolo ešte vidno, že Olympus lepšie zosvetlil tiene pod stromami a tmavé konáre:
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 16. 1. 2018 11:34

A Pavlina mlci...
Takze velke prohlaseni, co jak je spatne, ale pak nic.
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků