Náhrada za Canon eos 400D

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jankas 13. 11. 2017 15:02

Zdravím,

vlastním už nějaký ten pátek Canon eos 400D (sklo 18-55mm f/3.5-5.6 IS + 50mm f/1,8 II, blesk Metz MB 58 AF-1, polarizační filtry) a uvažuji o novějším stroji. Začal jsem tedy uvažovat o novější zrcadlovce typu eos 800D (bazarová) nebo eos 200D. Postupně jsem si pročítal příspěvky a tak nějak začal uvažovat jestli zrcadlovku potřebuji (přece jenom jsou dnešní fotoaparáty už jinde než v době, kdy jsem kupoval eos 400D). Navíc mi kolega ukázal Sony Cyber-shot RX10 a byl jsem celkem překvapen (objektivem a světelností 2,8 v celém rozsahu). Takže teď jsem momentálně celkem ztracen s výběrem nového foťáku. Převážně fotím rodinu, dovolená, hory apod. - do RAW a pak upravuji. Nejsem žádný profesionál, ale snažím se učit a dosáhnout toho nejlepší výsledku co mi foťák (výbava) dovolí.

Vím, že tak nějak nevím co chci, ale potřeboval bych nasměrovat...
Cena 15-20 tis. Kč

Děkuji za tipy
jankas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 13. 11. 2017 15:17

Standardní otázka bez který těžko cokoliv radit: v čem 400D nevyhovuje?
I odpověď "nevím teď co s penězma a napadlo mě si koupit novej foťák" je možná, přestože to může vést ke zklamání a velkýmu spektru doporučení, takže ti nakonec zas a znovu zbyde jen "vyber si sám".
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jankas 13. 11. 2017 15:36

Předpokládám, že dnešní foťáky jsou jinde (výstupem) než eos 400D, kterou vlastním. Chtěl jsem prostě udělat upgrade, kde výsledkem by byly lepší fotky než mám teď. Taky mě napadlo, že bych si mohl eos 400D nechat a jít jinou cestou např. lepším objektivem např. od Sigmy nebo Tamron.
jankas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 13. 11. 2017 15:49

V cem lepsi fotky? Vetsi rozliseni? Mene sumu? Aby fotak zvladnul fotit ve vetsi tme? "Lepsi fotky" je hodne siroky pojem, novy fotak automaticky nezaruci "lepsi" fotku.

Ja jsem letos vymenil zrcadlovku po 11 letech a hlavnim cilem byly pouzitelne fotky pri vyssich hodnotach ISO. Ale spoustu veci muze vyresit proste jiny objektiv (obvykle svetelnejsi/drazsi/kvalitnejsi). I kdyz ta tva padesatka dokaze za malo penez hodne muziky.

Zeptam se jinak. Chtel bys lepsi fotky nez umi ta tvoje padesatka objektiv? Pokud ano, co ti na nich nevyhovuje?
JirkaVejrazka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 13. 11. 2017 16:02

Pokud neznáš ten limitující strop (tedy žádný není), tak bych se na upgrade vykašlal a radši investoval jinam.
Když kupuješ auto, je to přece taky z konkrétních důvodů - jede pomalu, žere moc, je malé, nepraktické... A když si ho chci koupit jen tak z plezíru, protože můžu, tak to poslední, co chci je, aby mi do toho někdo kecal, ne? :)
Jinak se fakt dočkáš jen rad "kup si XYZ, protože ho mám já a vyhovuje mi". Což v dnešní době, kdy špatné/nevyhovující fotoaparáty vlastně nejsou, je k prdu.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jankas 13. 11. 2017 16:19

Ta padesátka mi vyhovuje. Je to opravdu za málo peněz hodně muziky, ale nedá se s ní fotit vše. U 18-55mm mi vadí ta světelnost=někdy špatně zaostří při horším světle.
jankas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 13. 11. 2017 16:30

Takze ve skutecnosti chces hlavne resit lepsi objektiv, nez nove telo. Ostreni za spatnych svetelnych podminek je (krome kvality autofokus modulu v tele fotaku) hodne ovlivnene minimalni clonou objektivu.
JirkaVejrazka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 13. 11. 2017 17:36

Ja bych to riešil bazárom. Obnovil telo a prikúpil sigmu 17-50/2,8.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Almik 14. 11. 2017 11:28

Na paladixu je 2 dny starej inzerát na prodej Canonu 17-55/2,8 IS USM za 12500. Je to prý slušný sklo, šel bych prozatím touto cestou a pak bych případně, až trochu našetříš, pořídil třeba bazarovej Canon 70D. Ale třeba ti bude stačit jen nový sklo.

https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=493878
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 14. 11. 2017 12:46

Tak přecejon 2006, to už je celkem historie. Neřikám, kdyby chtěl měnit třeba 550D. Ale 10 Mpx proti 24,2, to i kdyby šum per pixel na tom byl stejně, tak šum per inch je zase někde jinde.

Další věcí video nebo velký výklopný 3" live LCD. To jsou věci, které jsou někde jinde.

-- 14. 11. 2017 12:52 --

Almik píše:Na paladixu je 2 dny starej inzerát na prodej Canonu 17-55/2,8 IS USM za 12500. Je to prý slušný sklo, šel bych prozatím touto cestou a pak bych případně, až trochu našetříš, pořídil třeba bazarovej Canon 70D. Ale třeba ti bude stačit jen nový sklo.

https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=493878


Nevim, mne už tam přijde docela silnej nepoměr "dobré sklo" na "beznadějně zastaralé tělo".
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 11. 2017 13:23

Jsem za lens first, tělo může dokoupit kdykoliv později.
A to "beznadějně zastaralé tělo" nafotí dovolenou se stejným přehledem jako cokoliv nového, netřeba z toho zase dělat smetí z půdy.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 14. 11. 2017 13:55

když už jsme u těch starších veteránů - tuhlenc jsem se podivil nad cenami některých objektivů, co jsou na trhu léta letoucí a stojí přitom čím dál víc, třeba:

Nikkor AF-S 12-24/4 DX - před lety jsou ho koupil krásnej použitej za 15k, následně prodal za 17k, protože mě bůhvíjak neuchvátil, novej tehdá (před cca 5 lety) se dal koupit za 25-27 tisíc novej, teď stojí tento 14 let starej objektiv 32k....

Nikkor AF-S 17-55/2,8 DX - na trhu opět od roku 2003, na bazarech v různém stavu za 15-30k, novej teď stojí minimálně 40k, u Škody po cashbacku dokonce i 45k...

Masakr. Skla jsou pouze na DX, nemají stabil... jako neříkám že to jsou špatná skla, 17-55/2,8 je supr rychlá, na reportáž atd... ale ty ceny jsou masakr a docela by mě zajímalo, jak tyhle objektivy kreslí na 24mpx bez AA filtru např oproti nejnovějšímu Nikon seťáku 18-55 (ten vysouvací), kterej stojí pár šupů, je malej skladnej, má stabil a na tu cenu je opticky hodně povedenej...
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tex086 14. 11. 2017 15:09

no, jak to tak čtu, tak mi to nedá se nezapojit. Chtěl bych tazateli říct, ať nedá na rady mistrů typu ondrasheq apod. Pravdu má Fricoolinek, pokud chceš upgrade a chceš do toho tolik investovat MUSÍŠ začít tělem. Já jsem přešel z D80 (a byl jsem s ní celkem spokojen) na D7100 a je to fakt úplně jinej level, ať už začneš čipem, přes ISO, video, microadjustment, dva sloty atd., atd. Objektiv, kterej se ti bude zdát dobrej na 10M čipu, může vypadat úplně jinak na 24M čipu. Oni ty foťáky se za 10 let opravdu posunuly jinam. Takže má rada zní:pokud chceš zůstat u zrcadlovky a systému výměny objektivů, začni tělem a kašli na rady typu, že starý tělo udělá taky hezký fotky, ano, udělá, mám doma Fuji 6900Z, 3M, stál mě 30000 Kč a taky jsem byl tehdy spokojen:), ona Škoda 100 tě taky dovezla kam člověk potřeboval (teda občas). Přeji hodně štěstí a hezkých fotek.
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 14. 11. 2017 16:21

Tak ono si tak nějak stačí položit otázku, zda rychleji šla dopředu optika či elektronika.

A než dávat těžký prachy za to, aby se člověk zlepšil o jeden EV lepšim sklem, tak jestli nebude mnohem rozumnější si koupit tělo, co bude stejně dobře fotit jako to starý. Akorát s 2x vyšším citlivostí.

Ovšem je celkem zajímavé, jak se třeba v tom roce 2006 Canon bál možnosti nastavit nějaký vyšší ISO. Třeba těch 1600 u 400D mi přijde zbytečně málo. Nicméně je fakt, že focení s -1EV a následný zesvětlení RAWů je téměř plnohodnotná náhrada.


Tady srovnání H2H, bohužel u 400D nejsou RAWy.

400D http://www.imaging-resource.com/PRODS/XTI/XTIA7.HTM

200D http://www.imaging-resource.com/PRODS/c ... -sl2A7.HTM
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 14. 11. 2017 17:01

Já bych teda Canon 17-55/2.8 asi moc nedoporučoval. Na clonu 2.8 je strašně měkkej. Navíc je to pumpa na prach. A cena za nový kus je nesmysl v dnešní době. Dnešní 24 mpx snímače Canon to nenakrmí ani omylem. Je dost ostuda firmy Canon, že dosud nevydala nástupce.

Ad tělo - trochu bych připlatil a koupil Canon 77D, to je velmi slušnej foťák.
A taky C200D je výbornej, je to sice prcek, ale s výborným snímačem, výklopným dotykovým displejem a bezdrát. funkcemi. Akorát autofokus je historický, jen s jedním křížovým bodem.
Ale zase má DPAF.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků