Náhrada za Canon eos 400D

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 15. 11. 2017 07:15

Alebo ako varianta zobrať nikon D3400 + afp seťák a bazár 35/1,8 a obrazovo bude o parník inde...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jankas 15. 11. 2017 10:34

feanoor píše:Já bych teda Canon 17-55/2.8 asi moc nedoporučoval. Na clonu 2.8 je strašně měkkej. Navíc je to pumpa na prach. A cena za nový kus je nesmysl v dnešní době. Dnešní 24 mpx snímače Canon to nenakrmí ani omylem. Je dost ostuda firmy Canon, že dosud nevydala nástupce.

Ad tělo - trochu bych připlatil a koupil Canon 77D, to je velmi slušnej foťák.
A taky C200D je výbornej, je to sice prcek, ale s výborným snímačem, výklopným dotykovým displejem a bezdrát. funkcemi. Akorát autofokus je historický, jen s jedním křížovým bodem.
Ale zase má DPAF.


O Canon 77D jsem taky uvažoval, ale cena je už někde jinde (když k tomu ještě připočtu objektiv). Nikon se mi taky líbí, ale přece jenom je to už jiná značka než na kterou jsem zvyklý (ale určitě bych se naučil). Mně šlo hlavně o to jestli jít cestou nové tělo nebo staré tělo a lepší objektiv.
jankas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 15. 11. 2017 10:57

Proto jsem se te ptal, co je pro tebe nejdulezitejsi. Nove telo bude mit urcite mnohem vyssi rozsah ISO (tj. pujde v pohode fotit treba s ISO 3200, coz na tvem soucasnem nejde) a da ti to vetsi moznosti pri foceni ve zhorsenych svetelnych podminkach. Naopak autofokus, ktery jsi zminil jako prioritni, se vyrazne nezlepsi - na to je potreba sahnout k vyssim radam fotaku. Proto jsem ti spis doporucil lepsi objektiv, ktery s rychlosti zaostrovani trochu pomuze.
JirkaVejrazka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jankas 15. 11. 2017 11:36

Když už se bavíme o Nikonech, jaký máte názor na D5200? Mám dojem, že na trh šel v roce 2013, kdežto D3400 je myslím rok 2016. Je v nich zásadní rozdíl?
jankas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 15. 11. 2017 13:50

Tak ono 5XXX nie sú až tak zkriplené ako 3xxx. Majú výklopný display, bracketing a podobné normálne foto funkcie, 3XXX je funkčne orezané na kosť. Výstup je v rovnakej generácii ale prakticky totožný, majú rovnaké čipy, pokiaľ mám info. Používal som len 5000 a 5100, na malé ruky v pohode. Mne sa napríklad Canon v rovnakej rade drží lepšie. Ale to je naozaj čisto subjektívne podle vkusu každého soudruha...
Treba skočiť niekam škodovi a skúsiť si to. Lebo ak to nesedí v ruke, tak sa s tým podľa mňa naprd fotí a nie je to zábava ale utrpenie.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Almik 16. 11. 2017 05:35

Pravda co se tu píše, asi bude rozumnější pořídit nějaký nový tělo, jak píšou tadyk kluci. 77D nebo ta 200D klidně. Jen mají oproti 70D znatelně menší hledáček, ale na to seš zvyklej, takže pokud tě toto netrápí...no a s 200D bude možná spolehlivější fotit přes displej kvůli tomu prehistorickému ostření.
No a pokud Nikon, tak od D5500 nahoru. Oproti předchůdcům se slušně drží, má dotykáč, lepší JPEG engine i ostření. Navíc seťak AF-P 18-55 je prý povedenej.
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 11. 2017 11:00

jankas píše:Postupně jsem si pročítal příspěvky a tak nějak začal uvažovat jestli zrcadlovku potřebuji (přece jenom jsou dnešní fotoaparáty už jinde než v době, kdy jsem kupoval eos 400D) .. Takže teď jsem momentálně celkem ztracen s výběrem nového foťáku.
Ešte ti to skomplikujem: dnes už funkciu zrkadloviek nahrádzajú bezzrkadlovky:
- zachovávajú ich výhody: rovnako kvalitný snímač, výmenné objektívy, možnosť fotiť do RAW, ..
- riešia ich nevýhody: problémy ostrením/nekompatibilitou objektívov, roztrasením záberu zrkadlom/uzávierkou, ..
- a pridávajú nové možnosti/vylepšenia: sú skladnejšie/menšie/ľahšie, pri fotení možno využiť náhľad a detekciu tvárí
(toto už samozrejme dokážu aj zrkadlovky v LiveView, ale u bezzrkadloviek je to pohodlnejšie a dá sa to aj v hľadáčiku)

Keď sa pozrieš tabuľku "DISKUZNÍ FÓRUM" na hlavnej stránke, tak najviac príspevkov má diskusia “Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?”

jankas píše:Převážně fotím rodinu, dovolená, hory apod.
Akurát na toto sa bezzrkadlovky hodia.
O dôvodoch prečo, som napísal článok Bezzrkadlovky sú najvhodnejšie na fotenie ľudí, prírody, makra a video
(aby som to opakovane nemusel vypisovať do každej disusie)

jankas píše:Vím, že tak nějak nevím co chci, ale potřeboval bych nasměrovat...
Je mi jasné že potrebuješ nejakú zmenu.
- máš svetelnú 50-ku, ktorá má super svetelnosť a kvalitu, ale sám si zistil, že na to čo chceš fotiť je nepoužiteľná
- určite ti chýba teleobjektív
- máš teda len starší foťák s neaktuálnym seťákom (tie dnešné sa už hodia aj na video)
=> teda ťa v podstate nič nedrží u systému/značky ktorý si mal doteraz

Tak ti odporúčam:
- pozri si ponuku bezzrkadloviek v DZ kite (seťák + teleobjektív), prípadne základný kit (telo a seťák) + teleobjektív
- no a ku tomu ešte nejaké kratšie svetelné sklo

Pridám aj radu: vždy sa zamysli aj nad cenami, keďže niektoré ťa určite prekvapia (neodvíjajú sa len od kvality):
- to čo býva lacné, zvyčajne máva nejaký háčik (sám si to zažil na nepoužiteľnosti tej 50-ky)
- no a to najpoužiteľnejšie býva zvyčajne drahšie (keďže o to býva najväčší záujem, tak kvôli tomu rastie cena)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 17. 11. 2017 11:50

Aj ja Ti dám radu - NIKDY sa neriaď tým, čo píše Ganec. Je to rokmi overená rada. Drž sa jej.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 17. 11. 2017 19:30

jankas:

verim, ze mas nejaku svoju predstavu, co chces kupit. Pokial ju chces podporit radami z (aj) tohto fora, tak doporucujem sa orientovat na uzivatelov, ktori maju s fotakmi prakticke skusenosti a vacsinou aj vedia poradit .

No a potom su tu aj taki, ktorych "skusenosti" pozostavaju z citania PR, DxO atd. a naslednym CTRL C/CTRL V v roznych forach...ti maju spravidla aj najviac reci a "mudrosti".

Staci, ak budes mat chut a silu, prejst spominany topic “Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?” a hned budes mat jasno :-)
landov
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků