Foťák na focení rodinky, max 20tis.

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 4. 11. 2017 18:31

To dokoupíš, ten 16-50 seťák je tragédie :)
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 4. 11. 2017 21:08

Na video ten seťák asi stačit bude ale jinak... Prostě na první pokus nejhorší možná volba.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 4. 11. 2017 21:49

Sigma 19 +30. Za par supu za velky vykon. Co resime? Porad dokola....Nejlepsi ,,setak" je DT 16-50 f 2,8 SSM!
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luckyghost 4. 11. 2017 22:13

To je asi lepší fotit rodinu s nějakým "fotomobilem" za ty samé prachy. Ač nemám osobní zkušenost, tak ten udanej seťák dle DXO je potřeba clonit od 5,6 na širokém po 8 na dlouhém, jinak to musí být celkem šílená mazanice a zase takto zacloněnej objektiv vylučuje nějaké rodinné focení v místnosti bez blesku, tedy alespoň na nějaké rozumné citlivosti.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 4. 11. 2017 23:47

Podle výsledků na photozone.de to je mizerný i po zaclonění.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MobilStorm 5. 11. 2017 06:53

No to teda díky... :shock:
Myslím že jako začínající amatér nebudu tak kritický a najdu si cestu pro pěkné fotky i se sony :-)

Jinak, proč sigma nevyrábí něco jako https://www.megapixel.cz/sigma-17-50mm-f28-e-xdc-hsm-pro-sony-uterka-sigma-zdarma i pro E mount???
co vím, poradím
MobilStorm
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 5. 11. 2017 08:48

Jestli chceš mocí mermo Sony A6000 tak zkus zvážit nákup těla a k tomu Sony SEL35 OSS. Je to ostré sklo, stabilizované - tudíž dobré i na video. Tebou zvolená kombinace je opravdu nanic, 50-tka ti bude docela dlouhá a ten seťák je opravdu šílený. Ta 35-ka je po přepočtu 50mm a s tím se dá doma i venku rodina nafotit v pohodě.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 5. 11. 2017 09:22

K A6000 sú fajn sigmy 19+30+60 doslova za facku. Bohužiaľ to nie je moc na akčné fotenie s rýchlou zmenou ohniska. Ale výstup parádny a ostrý.
Bohužiaľ lepší zoom si sony nechá zaplatiť.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MobilStorm 5. 11. 2017 09:23

Reign: mě je jasné že to není ideální, ale dívej se na to takhle:
A6000 - 13,5tis, A6000 + 2 objektivy - 16tis
Vyzkouším co mě bude vyhovovat a jestli mě vůbec bude bavit tahat větší foťák.
Ale jako jinak buď sony 35f1,8, nebo sigmu 30f1,4 už mám v hledáčku.
co vím, poradím
MobilStorm
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 5. 11. 2017 09:27

Hlavně je dobré ptát se co to je ten lepší zoom, jak je velký a kolik stojí. Výhodné nabídky mívají háček, tady jsou hned dva : mizerný seťák a pomalejší pevné sklo navíc dost jednoúčelové. Bude ti to sice k ničemu ale no nekup to za tu cenu.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 11. 2017 10:13

Ja bych to tak jednoznacne nezatracoval. Ten setak je mizernej, ale kdyz to je jen na bezplanovite cvakani rodinky a vyletu, fotky 10x15 a facebook, bude to jedno. Solidni sklo prijde na radu, az to tazatel dostane do ruky a bude vedet, co a jak chce vyfotit.

...Moje osvedcena kombinace na rodinne foceni s APS-C bezzrcatkem je zoom 18-55/2,8-4 a pevny 35/1,4. Pricemz 35ka udela vetsinu fotek, je s ni vetsi zabava a fotky jsou hezci.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 5. 11. 2017 10:24

Presne tak. Tá 16-50 je jaká je, ale máňu u kokořína zmákne tiež. Samozrejme nie pre niekoho kto hľadá chyby 1:1 v ľavom dolnom rohu. No a časom sa došetrí na lepšie, možno niečo nasadí aj sigma a tamron.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 5. 11. 2017 13:18

Na bezplánovité focení rodinky jsou to vyhozené peníze (dráž a hůř než profi kompakt) a jako systém se to taky rozumně budovat nedá. Toť můj názor na Sony E-mount.

Jinak, osobní zkušenost - na rodinné foto jsem nedávno pořídil Canon G7XmkII. Vše super až překvapivě. Teda až do chvíle, než jsem si tu famílii cvakl v Adršpachu na širokém konci. Pánové, jsou případy, kdy je i 10x15 výzva a toto je jeden z nich. Navíc si dovolím tvrdit, že to je nefunkční zaklínadlo, fotky se prohlíží na monitoru a tam ta mizérie rozeznat jde hravě.

Jo bobe, Sigma ani Tamron už nic nenasadí, teď spíše frčí od Sony FF, E-mount je slepá cesta.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luckyghost 5. 11. 2017 15:17

Jenže u toho seťáku to nebude o hledání chyb v levém dolním rohu, ale bude to kompletně neostré včetně středu. Možná po snížení rozlišení na 6mpx a následném doostření to půjde. Já přešel na FF mimo jiné kvůli nespokojenosti s ostrostí u nikon 17-105 a toto je ještě o třídu horší.

Jako reign jsem na focení rodiny, výletů aj. pořídil kvalitní kompakt (u mě to je G1X mkII) a rozhodně mohu doporučit nějaký světelný profi kompakt s 1" snímačem. Třeba právě od Sony. I přez menší snímač a fyzická ohniska to bude rozmazávat pozadí více jak na f8 zacloněná výše uvedená kombinace A6000 + 16-50
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 5. 11. 2017 15:22

Co jsem viděl fotky z toho seťáku tak středová ostrost bez výhrad i na plnou díru, proto jsem psal, že na video asi dobrý, tam člověk ty krajní třetiny moc nezkoumá.
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků