Koupě foťáku - bezzrcadlo?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PavlinaH 13. 10. 2017 13:06

hoax,
jsou samořejmě rozdílná ISA (jako kdybys zaclonila na stejnou HO) a odpovídá to rozdílu 0,7 a 2EV
Není pravda. Tohle platí pouze při stejně nastaveném ISO. Dost si to pleteš. VIZ jak píšu výše. Stejná HO (posun mezi systémy o jeden krok, MFT - APS C) znamená lepší výstup u MFT.

Taková zásadní věc. I když si nastavíš s větším snímačem menší rozlišení, tak šumu mít méně nebudeš, takže porovnávej jen plné rozlišení.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 13. 10. 2017 14:06

Tohle jsou brutálnější myšlenkový pochody a dedukce než jaký má Ganec :D
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 13. 10. 2017 14:49

No, tak hlavně že jsme všichni spokojeni s tím co máme... :-) ...každej máme svou pravdu. Pravda je to, čemu jsme se rozhodli věřit.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Signature 13. 10. 2017 15:32

Tohle vlákno už mi přijde trošku smutné...
I kdyby Pavlina pravdu neměla, pořád ukazuje, že má nad Vámi navrch jen tím, že předkládá argumenty a odpouští si jakékoliv osobní urážky. A souhlasím s tvrzením, že toto fórum je plné trollů a lidí, kteří si pravděpodobně kompenzují svůj malý pípí. #EgoUp
Jsem rád, že aspoň Almik je rozumný člověk.
Signature
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Almik 13. 10. 2017 16:01

Signature: dík, ale občas mi taky ujedou nervy a rozum jde stranou, jistě by někteří povyprávěli :-)
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 13. 10. 2017 17:43

Signature: napsal jsi:

I kdyby Pavlina pravdu neměla, pořád ukazuje, že má nad Vámi navrch jen tím, že předkládá argumenty a odpouští si jakékoliv osobní urážky.

Pavlína o mně napsal(a):

Jsi demagog a lhář v jednom. Nemá cenu s tebou ztrácet čas, protože to evidentně nikam nevede. Nejsem zdaleka jediná, kdo ti to říká. Těch lidí bylo více, jak jsme na toto téma již dříve zdlouhavě diskutovali. Psala jsem jen proto, že jsem chtěla tazateli pomoci. Ne proto, abych zde znovu ztrácela čas dlouhými diskuzemi, které s tebou nemají žadný smysl. Proto to tímto uzavírám a odmítám s někým takovým diskutovat.

Můžeš mně prosím přiblížit co by mně asi tak napsal(a) kdyby si neodpustil(a) osobní urážky? To by byla teprve síla.
Navíc já se opravdu nedomnívám, že bych v tom, co jsem napsal předtím, tento nick nějak urážel.
Kromě toho je docela nefér odkazovat se na jakousi starou diskuzi, ve které blíže neurčení diskutující mě prý označili za demagoga a lháře. Co vím z hlediska osobních vztahů, tak:
- protože jsem kdysi dělal moderátora, tak PL mě z tohoto důvodů zařadil mezi stejné mizery jako LHE a všechny moderátory a administrátory, protože ti mu z principu ubližují (už jako playerovi), ale protože už moderátora nedělám , tak mně to nejpozději tak do 10-15 let možná i odpustí a zapomene, zvláště pokud mu budou křivdit další moderátoři
- od té doby, co neřeknu křivého slova o Pentaxu a naopak mu fandím jako výrobci zrcadlovek, tak to mám celkem dobré u Puntíka
- nemám to dobré u všech diskutujících, které spojuje tak hluboká láska k Olympusu, že mezilidské vztahy plně podřizují lásce k této firmě. V současné době mezi těmito diskutujícími jsou nejvíce v zajetí mravního posuzování lidí skrze lásku k japonské firmě Ganec, PavlinaH a trošku T-Lama (to jsem tomu dal, on mně to vrátí a PavlinaH bude mít další důkaz, že lžu :-) ). Naopak jiní lidé dokazují, že je možné vlastnit Olympus a nestát se sektářem a uchovat si zdravý rozum. Třeba Grimjaur je příkladem člověka, který není zmítán láskou ke značce a dokáže nahlas ocenit výhody m4/3 a zůstat člověkem a vztahy k ostatním neodvozovat od "Má rád Olympus, je to skvělý člověk, nemá rád Olympus, je to gauner a lhář!"
Dost lidí v minulosti přešlo od 4/3 k full frame, změnili mezilidské vztahy a pak si třeba sice zase přikoupili m4/3, ale už zůstali lidmi a ponechali si soudnost a své lidství neobětovali lásce k nějakým Japoncům a jejich kusu železa či plastu. Pochopitelně vysoko nad námi všemi poletuje Radek71, který ač taky měl Olympus, je zcela osvobozen od těchto spárů japonských firem a dělá si prd...el ze všeho a ze všech.
Nicméně všem děkuji, protože už asi tak plus mínus okolo roku 2008 jsem si začal s hrůzou uvědomovat, že moje diskutování v letech 2005-2006 bývalo také podřízeno nadšení z toho, jak ta Nikon zrcadlovka hezky fotí a jak jí ty kanonisti a Pentaxáci Puntík a spol křivdí. A díky některým diskutujícím, ve kterých jsem se viděl v zrcadle, protože jsem byl jako oni, jsem si pak připadal jako blbec. A bylo to velmi osvobozující. A tak jako odnaučení kuřáci nesnáší kuřáky víc, než celoživotní nekuřáci, tak já jako člověk osvobozený od polohy ultra Nikonista rád rejpám do lidí, co jsou těžce zamilováni do své značky a mají dojem, že ji musí nejen hájit před celým světem, který ji ubližuje, ale potřebují nést prapor své značky neohroženě až k celoplanetárnímu vítězství. A snažím se ale do nich rýpat kultivovaně skrz fyzikální zákony, které by měly býti fakt nestranné. Ale holt chápu, že někdy je fyzika nucena ustoupit když jde o dobro Olympusu, to musí jít všechno stranou. :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 13. 10. 2017 17:58

U mně to máš dobré od té doby, co jsem se dozvěděl, že tě nějký hazl shodil v zaměstnání. To už je za hranou a v tomto okamžiku jsem stál za tebou. Ostatně znáš mě, pokud udolám protivínka, diskuse končí. Tak proč to nechávat dojít tak daleko, když si chci pokecat. Samozřejmě ne s každým ale bavím se jen s tím, s kým chci. :-) Nu, a každý je v nějakém bodě své vlatní cesty k poznání pravdy, pokud nejde o přírodní zákony, pravdu můžeme mít vícméně všichni. ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 10. 2017 18:24

Přírodní zákony jsou překážka jen v reálném životě, na diskusním fóru to je jen formalita, aspoň pro někoho :-)

(Tím nemyslím ani FOE-ho, ani Puntíka - doplňuji pro jistotu)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 13. 10. 2017 18:47

Zájemci o koupi nového fotoaparátu jsou nejlepší potravou pro diskutující, jenže jich stráášně ubývá.
Kde jsou ty doby před 10-15 lety, kdy byl boom a kde jich přicházelo několik denně a hezky plnokrevní. Mně to teď tady v diskuzi připadá jako společenství upírů někde v podzemí, kam už pomálu nezabloudí normální smrtelník a když se jeden objeví, tak se na něj vrhnou upíří rychlokvašky a nedají starým matadorům ani líznout. Ale po pravdě, můžu já soudně doporučovat svou foto výbavu nějakému nováčkovi? Pro nováčka zbytečně drahá legrace, kterou ani neocení. A už bývá svými preferencemi někde jinde. Ne lépe ani hůře, ale jinde. A můžu s pocitem zodpovědnosti doporučovat něco, co neznám a ani bych sám nechtěl?
Jako upír jsem už dávno skončil. A můžeme se jen pošťuchovat s ostatními hladovými upíry, ale to ani nemá smysl, nemůžeme se vzájemně přeprat, známe se 1350 let a víme co od sebe čekat. :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 10. 2017 19:02

Není to tak hrozný, a navíc, v těch katakombách se dá najít i pergamen s moudrostí věků, jako např. tvůj soupis proč je pravděpodobně fotka neostrá ... to by se mohlo i někam vytesat
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 14. 10. 2017 00:49

Signature : pavlin z definice nemá navrch nad nikým už jen kvůli těm lžím a multiaccountingu...
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 14. 10. 2017 08:19

ešte trochu rípnem..
ja mám fajn čip.. umožňuje mi na f1,8 dať celú dofku :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 10. 2017 08:57

To je vtipne, kdyz se nekdo (FOE alias TomasX) chce branit z narceni ze lzi a behem obhajoby se dopusti hned dalsi:

"protože jsem kdysi dělal moderátora, tak PL mě z tohoto důvodů zařadil mezi stejné mizery jako LHE a všechny moderátory a administrátory, protože ti mu z principu ubližují (už jako playerovi)"

Je tu nekde moderator Lotrandor? :)

Ty narazky o prirodnich zakonech beru jako spatny vtip, s ohledem na fakt, ze je nejmenovani diskutujici v jinych souvislostech svymi teoriemi popiraji :D :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 10. 2017 10:27

Na špatné vtipy tu máme jakéhosi Jarmila.... 8-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 10. 2017 12:59

Inak vtipné je puntíku, jak všetkých mentoruješ kvôli Gancovi, ale po každom Luňákovo príspevku ideš jak slepice po flusu. :D
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků