Koupě foťáku - bezzrcadlo?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 13. 10. 2017 07:28

Pavlíno, prosím nepiš tu nesmysly, akorát mateš případné tazatele. Při stejné hloubce ostrosti jsou ty výkony +-stejné už z principu. Liší se jen implemantací výrobce. Zapomněla sis tam dát stejnou image size. To je panečku rozdíl, že?
https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 1997771483
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 13. 10. 2017 08:14

Hoax, dal jsi akorát komprimované místo plného rozlišení. Ale v obou případech je výsledek stejný, takže nechápu, proč tu vykřikuješ.

https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 0077035623

https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 0077035623

Mikeczcz, se zoomy je to horší. M43 těch pevných velmi světelných skel sice moc nemá, ale ty co jsou k dispozici, světelností stačí v pohodě pro reportáže a mnohé další žánry.

Dudisko, dneska komerčně fotí kdekdo. Dokonce jsem zažila naprostého začátečníka jako hlavního fotografa na svatbě...
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 13. 10. 2017 08:54

Paulina.. Hmmm.. Chlap ma portfólio a firmu s 3 zamestnancami a fotí výborne.. Dokonca mi tú svoju sigmičku na chvíľku požical a s mojou 6d šlapal výborne.. Som sa nechal odradiť problémami s ostrením (mal som 50tk 1.4 a tam to bolo zlé)
Testy nepozerám ale fotilo mu to s 5D4 parádne..
M3/4 ma limity a o tom sa nemusíme hádať.. Na druhej strane na 80% kvalita postacčuje.. Na FCB 100%
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 13. 10. 2017 09:58

PavlinaH píše:Dokonce jsem zažila naprostého začátečníka jako hlavního fotografa na svatbě...


No a? Ne každý tam potřebuje vítěze WPP.

Není ta Pavlína nějaký troll nebo MonikasH v převleku ?
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 13. 10. 2017 10:35

Pavlínka je troll a hlavne je to chlap...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 13. 10. 2017 10:45

Takže jak dojdou argumenty, tak honem uděláme z ní trolla.... Dost ubohé...
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 13. 10. 2017 11:14

Pavlíno, to není, žádné komprimované ale comparison na stejnou velikost, což je jediné relevantní. Ostatně i DXO to takhle porovnává. Rozdíl m43 je oproti APS-C cca 0,7 EV a oproti FF cca 2 EV a to ty obrázky ukazují. D7200 vs EM5 šumí stejně, rozdíl minimální. Co je na tom nepochopitelného? O tom se nedá vůbec polemizovat. Podle toho co říkáš ty, je na tom nejlíp asi mobil.
Naposledy upravil hoax dne 13. 10. 2017 11:18, celkově upraveno 1
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 13. 10. 2017 11:18

Mně se náhodou argument se stejnou HO líbí, sice fatální blbost, ale nová. Chce to ještě šikovně spojit s "už nemusíš clonit".
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 10. 2017 11:35

Ja som Tu aj inde videl spústu slušných fotiek od FoE, aj z Olympusu, od PAvliny/Pavlina akurát ukradnuté fotky nejakej dievčiny za ktorú sa vydával, čo mu bolo trápne dokázané...
To len tak na okraj...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PavlinaH 13. 10. 2017 11:47

hoax, pokud vidíš dobře, tak to musíš vidět, že je to tak, jak jsem psala. Však si stáhni ty Rawy a podívej se, že mám pravdu. Ten rozdíl, o kterém píšeš platí ale pouze tehdy, když je to posuzováno na stejné ISO, což znamená, jak jsem psala jiný výstup - jinou HO. Je to těžké pochopit?

bob222, pokud nemáš argumenty, ale jen očerňuješ, nech si to do jiných diskuzí, ale zde to jen zaplácává vlákno a nemá cenu na to ani reagovat.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 10. 2017 11:49

Ja neočierňujem, ja len konštatujem fakty.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 13. 10. 2017 12:10

Vidím, že si tu někteří našli nového Gance.... ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 13. 10. 2017 12:23

To je to, o čem jsem psala, jak dojdou argumenty, tak rychle udělat z oponentů trolly, blázny a nevím co ještě. O tom je toto fórum. Kopa urážek, nadávek... Tady se normálně diskutovat nedá. Argumentujte k věci, neurážejte! Tím ukazujete jen to, že došly argumenty. Nic víc.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 13. 10. 2017 12:28

Pavlína: Sice ztrácím čas, ale naposled. Máš možná něco se zrakem, nebo úmyslně klameš a nebo tomu ale vůbec nerozumíš. Nevím jak ty, ale já vidím v podstatě stený šum u všech (kromě sony) Tady
https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 0280150601
jsou samořejmě rozdílná ISA (jako kdybys zaclonila na stejnou HO) a odpovídá to rozdílu 0,7 a 2EV a je to fyzikální věc (Sony můžeme ignorovat). Menší snímač zkrátka poměrně víc šumí a při stejné HO šumí stejně (překvapivě) s minimálním rozdílem. Crop faktor se snad vztahuje k velikosti snímače. Jestli tohle popíráš, tak popíráš realitu.
Naposledy upravil hoax dne 13. 10. 2017 12:29, celkově upraveno 2
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 13. 10. 2017 12:28

Keď sa nedá, tak tu Pavlínku, nechoď, no...
Roman_Skamene
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků