Koupě foťáku - bezzrcadlo?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 2. 2018 15:04

Dolgor,
za ten timelapse se omlouvam i tazateli moje chyba. Kazdy se muze zmilit.

Nicmene za cenou objektivu pro normalniho cloveka, ktery do toho nechce moc investovat si stojim.

Nova X-A3 - 16 tisic vcetne setoveho objektivu 16-50mm, pevna 50mm F2.0 bez stabilizace 13.5, travel zoom 18-135m 23. To je 52 tisic a to mi neprijde jako cena pro normalniho "smrtelnika".
To u konkurence clovek sezene podobnou vybavu za 30-37 tisic i levneji a to myslim, ze je oproti 52 tisicum dost rozdil.

A pokud sis nevsiml, tak jsem psal ze u 4/3 a Canonu se daji skla poridit levne, kdyz se clovek obcas smiri s adekvatni kvalitou.

A rady ohledne bazaru. Clovek muze slusne usetrit to je pravda, ale nikdo tady moc neresi kolik stoji pripadne opravy kdyz se neco posere. Opravy zacinaji nekde na 1500 minimalne cca a klidne litaji tisice a i deset tisic neni vyjimka, tak at kazdy zvazi ci mu to za to stoji.

Doufam, ze se to nezvrhne v tom, ze jen jeden system je ten nejlepsi. Chceme snad poradit.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 2. 2018 15:20

X-A3 se setovým XC 16-50 mm nový z obchodu už bych vynechal.

X-A5 (ohlášená cena za tělo 600$) se setovým XC 15-45mm (ohlášená cena za sklo 299$) je aktuální. V březnu nejspíše bude k dispozici prodej celého setu. Tam nejspíše bude nějaká výhodnější cena.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 2. 2018 15:37

Nikdy jsem nekoupil od Fuji nic nového. Dokonce ani k Nikonu už jsem si strašně dlouho nepořídil nic nového. Drtivá většina mojí fototechniky byla a je bazarová a žádnou jsem nemusel servisovat. Za 15 let, co kupuju digitální foťáky, to dává dohromady nízké desítky kusů těl a objektivů, 30, 40 možná víc. Podle mne je zbytečné malovat čerta na zeď, lépe kupovat pokud možno z ruky do ruky a jen od lidí, kteří vypadají solidně. A pak samozřejmě si dát pozor na kusovou variabilitu, zvlášť u výrobků, kde je běžná, například Sigma objektivy nižších řad.

...Nedávno jsem prodal zachovalý X-T10 s 18-55/2,8-4 + drobnosti za 16 tisíc. Je to velice kompetentní sestava a prodal jsem ji jen proto, že jsem blbec. Mým potřebám úplně stačí a upgrade na X-T2 vnímám zpětně jako zbytečnost.
35/1,4 jsem koupil zánovní za 8,5 tisíce, kamarád má jetější za 7. Ceny za nové zboží bych tedy nějak extra nezatahoval do hry.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 2. 2018 16:18

Takze bylo mysleno, ze bazarova jsou levna. Ted konecne ten vyrok o "levnych" Fuji sklech dava smysl. Priste uvest prosim.

Vidis, u Sony je nova Sigma 30mm/1.4 za 8.5. Panasonic ma nejblizsi 20/1.7 za 9. Fuji objektiv stoji 15 tisic, Canon 13.5 cca.

Ja chapu to bazarove zbozi a nic proti tomu nemam. Ale kdyz reknu A, tak je potreba pro nezkuseneho cloveka taky rict B at vi podminky a muze se rozhodnout podle sebe. Certa na zed nemaluju. Stat se to muze i kdyz pravdepodobnost minimalni.

-- 21. 2. 2018 16:21 --

wikxzen píše:X-A3 se setovým XC 16-50 mm nový z obchodu už bych vynechal.

X-A5 (ohlášená cena za tělo 600$) se setovým XC 15-45mm (ohlášená cena za sklo 299$) je aktuální. V březnu nejspíše bude k dispozici prodej celého setu. Tam nejspíše bude nějaká výhodnější cena.


Vsak jsem taky psal, ze pripadne X-A5 coz by my vzhledem k pomalejsimu kontrastnimu ostreni na X-A3 prislo lepsi. Ale cena nebude pod 18 tisic v CR, spise bych tipoval tech 20 na zacatek.
K dolarove cene si pripocti neco na zajisteni proti pohybu dolaru (cca 5 procent,), DPH 20 procent, 10 procent clo a priblizne 15 procent u celeho toho retezce Fuji-> koncovy prodejce - > marze.
Naposledy upravil Devil007cz dne 21. 2. 2018 16:29, celkově upraveno 1
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 2. 2018 16:28

Dolgor píše:Fuji má podobný tržní podíl jako Olympus.
To odkiaľ máš? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 2. 2018 19:05

Devil, uvědom si ale, že porovnáváš kompromisní alternativní objektivy (Sigma), value objektivy s výrazně nižší EQ světelností (Panasonic a Zuika 1,7 a 1,8) a high-end (Fujinony s f/1,4 a 1,2). Tak jako má m4/3 kromě základní řady pevných skel s f/1,8 i Pro řadu s f/1,2 za úplně jiné ceny, Má i Fuji ke své Pro řadě, jejímž je 35/1,4 zástupcem, levnější řadu s f/2 = 18, 23, 35, 50/2. V tomhle zmatku je nemožné označit některý systém za cenově výhodnější nebo s lepším poměrem ceny/výkonu. Každému to vyjde jinak, protože má jiné priority.
Naposledy upravil Dolgor dne 21. 2. 2018 19:31, celkově upraveno 1
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 21. 2. 2018 19:26

Devil007cz píše:Kazdy se muze zmilit.

to teda
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 21. 2. 2018 20:22

Vtipný, jak každej kope za svojí značku.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 21. 2. 2018 21:23

hoax píše:Vtipný, jak každej kope za svojí značku.

Ja nee! ;)
Mám teraz olouša a canon.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka mz 22. 2. 2018 00:02

nevím, ale do bazarového těla se mě moc nechce, ale třeba by to taky byla možnost... u objektivů bych se bazaru asi nebál.

Škoda jen že na mobilní Windowsy není tolik aplikací, fakt jsem našel něco pro Olympus, Sony a Panasonic...

Co třeba takové nabíjení přes micro USB? umí to i jiné krom GX 80ky? a menu v češtině?

Dost se mě líbí ta X-A3 s tím seťákem XC 16-50mm II vychází ve Fotolabu na 14t, jedna z věcí co mě na ní chybí je "hledáček" a s tím objektivem už není moc kompaktní, ale uvidím naživo až se tam dostanu

Jiank nějak zrovna nespěchám, jsou nějaký novinky který by stály za zvážení?
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 2. 2018 09:06

Apky na mobilní Win jsou problém, ale na Android a iOS má apku každý foťák s wi-fi - používám je pro Nikon, Fuji i Olympus. Stejně asi do budoucna telefon vyměníš, protože MS končí s podporou.

Foťák si kup, který se ti líbí. Pro začátek a využití, které jsi popisoval, stačí kterýkoli základní set. Až budeš mít foťák v ruce, mnohem líp si ujasníš, co chceš, a v rozšiřování nebo při dalším výběru budeš mít mnohem jasněji i bez ptaní. Nejlíp je zajít do nějakého fotoobchodu a nechat si vyskládat foťáky v dané ceně.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 22. 2. 2018 14:19

Dolgor píše:Devil, uvědom si ale, že porovnáváš kompromisní alternativní objektivy (Sigma), value objektivy s výrazně nižší EQ světelností (Panasonic a Zuika 1,7 a 1,8) a high-end (Fujinony s f/1,4 a 1,2). Tak jako má m4/3 kromě základní řady pevných skel s f/1,8 i Pro řadu s f/1,2 za úplně jiné ceny, Má i Fuji ke své Pro řadě, jejímž je 35/1,4 zástupcem, levnější řadu s f/2 = 18, 23, 35, 50/2. V tomhle zmatku je nemožné označit některý systém za cenově výhodnější nebo s lepším poměrem ceny/výkonu. Každému to vyjde jinak, protože má jiné priority.


Co to tady meles za blbosti. Jinak to uz opravdu nemuzu napsat.
50mm/f2 od fuji je levnejsi rada za 13,5 a porovnatelna konkurence nekde mezi 5-10 tisici (navic i s lepsi svetelnosti). Sigma neni zadna kompromisni v posledni dobe, patri mezi nejlepsi jak na FF tak i na APS-C a 16,30 a budouci 50 se pohybuji v rozmemi 8.5 az 11 tisic. O tom si Fuji muze nechat zdat.

-- 22. 2. 2018 14:27 --

jirka mz píše:nevím, ale do bazarového těla se mě moc nechce, ale třeba by to taky byla možnost... u objektivů bych se bazaru asi nebál.

Škoda jen že na mobilní Windowsy není tolik aplikací, fakt jsem našel něco pro Olympus, Sony a Panasonic...

Co třeba takové nabíjení přes micro USB? umí to i jiné krom GX 80ky? a menu v češtině?

Dost se mě líbí ta X-A3 s tím seťákem XC 16-50mm II vychází ve Fotolabu na 14t, jedna z věcí co mě na ní chybí je "hledáček" a s tím objektivem už není moc kompaktní, ale uvidím naživo až se tam dostanu

Jiank nějak zrovna nespěchám, jsou nějaký novinky který by stály za zvážení?

Mobilni windows konci. microsoft ted prece zacal vypinat pushnotifikace a celkove myslim, ze to brzy uzavre, logicky z tohoto duvodu nikdo nebude vyvijet/updatovat aplikace na mobilni windows.

Menu v cestine by meli mit vsichni uz v dnesni dobe.
Ta X-A3 je dost pomala pri ostreni, bylo to i v nejakych recenzich, ale jinak je to dobry fotak.

Pokud chcete nejake dobre recenze tak www.dpreview.com je super, pokud neni problem, ze je to v anglictine. Ja bych volil mezi tim Panasonicem GX80 a Sony A6000.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 2. 2018 14:29

Až budeš mít víc zkušeností s originálními a neoriginálními objektivy, uvidíš to jinak. Není všechno zlato, co se třpytí.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 2. 2018 15:07

Presne tak sa dá napísať, že keď ty nebudeš automaticky všetky negatívne skúsenosti zo zrkadloviek (bez odskúšania) prisudzovať aj bezzrkadlovkám, tak to tiež uvidíš inak ;-)

-- 22. 2. 2018 15:09 --

Ja mám na Olympuse Sigmu 30/1.4 a o žiadnom probléme neviem .. len je to už "hebedo neskladné" (ale to len preto, lebo mám príliš malú kapsičku) a tak sa mi ku nej (keď je nasadená na foťáku) už nevojde 75-ka. Paradoxne keď mám nasadené mZuiko 75/1.8, tak sa mi do voľnej priehradky tá 30-ka vojde.

Takisto som dlhé roky fotil s Panasonic 20/1.7. Až na to, že to bol jeden z prvých objektívov, teda pomaly ostril (aj na Panasonicu), tak tiež žiaden problém.

No brácho na zrkadlovke s neoriginálnymi sklami problémy s ostrením mal: aj s Tamronami aj so Sigmou (teraz z má už len Canony a manálny Samyang, u ktorého žiadne podobné problémy nehrozia).

Suma sumárum: o problémach s third-party sklami sa píše len v súvislosti so zrkadlovkami.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 2. 2018 15:57

To je zase tvoje interpretace. Měl jsem Sigma objektivů víc a všechny mi na Nikon tělech ostřily stejně dobře jako Nikkory. Zato bych ale mohl vyprávět báje o kusové variabilitě a špatném vycentrování optiky, jiní zase vyprávějí o levné interní konstrukci, která vede ke zhoršování IQ časem nebo rozladění objektivu. Nemusíš být inženýr, abys chápal, že nižší cena je něčím vykoupena. ...Zkrátka a dobře si stokrát raději koupím ověřený použitý Fujinon 35/1,4 než novou Sigmu s podivným ohniskem 30 mm, nehezkým designem a zbytečně rozměrnou, přestože za podobnou cenu. Holt to první je pro mě ultimativní řešení a Sigma pouze kompromis.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků