Koupě foťáku - bezzrcadlo?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 17. 10. 2017 05:49

Ganec píše:
ForeignerOnEarth píše:Takže jsem na lidi používal Nikkora 17-55/2.8 nebo Sigmu 18-35/1.8 či Nikkora 85/1.8, aby celá akce měla jak snímky "skupiny lidí v prostředí", tak snímky "zaměřené na konkrétní osoby". Dobrá série to umí střídat. Proto téměř nešlo všechno fotit 16-85-kou.
Keby si mal poriadnu bezzrkadlovku, zistil by si, že cez displej to ide aj jediným pevným sklom: priblížením/oddialením
(čo u zrkadlovky nejde tak ľahko, keďže s hľadáčikom by sa musel priblížiť aj fotograf .. no cez displej nemusí)

Co je toto ? Technika Chuck Norrisa ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 17. 10. 2017 05:51

ForeignerOnEarth píše:Ganec, největší legrace je, že ty tak strašně moc prosazuješ m4/3 a přitom ti totálně unikají skutečné výhody toho systému. O videu například nepíšeš nic konkrétního a ani o něm nic nevíš. A mnozí ti zrcadlovkáři, které považuješ za lidi, které převyšuješ tím, že máš Olympus m4/3, tak na rozdíl od tebe točí s Panasonic m4/3 dobré video. Anebo kde máš nějaké fotky zvířat z divoké přírody, když prosazuješ tenhle systém?


No,ale on mimo najlepsej sportovej foto aspiruje aj na majstra WL :-P
Přílohy
cvach_WL.jpg
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2017 06:38

Zajímavé stránky člověka, který zná a používá tři systémy

http://www.thephotographyhobbyist.com

Tak snad pro inspiraci, i s obrázky :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 10. 2017 07:40

Ganec píše:(v praxi je ten rozdiel ešte menší, keďže mFT má efektívnejší pomer strán ako DX)


WTF??
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 17. 10. 2017 07:56

Ten koloušek s kýblem je skvělej :))
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 17. 10. 2017 08:00

Tam je právě vidět ta nadřazenost Olympusu :D
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 10. 2017 09:15

landov: vďaka za môj záber, vyvracajúci FOE-ho tvrdenia

ForeignerOnEarth píše:Ganec, F3,73 se tak strašně moc hloubkou ostrosti blíží F4 a F5,33 se tak strašně moc blíží F5,6, že je srozumitelnější to do diskuze zaokrouhleně srovnávat tak, jak jsem to srovnal já, protože fotograf si ze své zkušenosti umí představit F2.8, F4 a F5.6.
Keď už tak veľmi chceš zaokrúhľovať, tak potom musíš zaokrúhliť aj crop faktor, ktorý ti potom u DX vyjde taký ako u mFT. Teda "z praktického hľadiska" by DX a mFT bolo to isté ;-)

Vyber si:
- buď budeš zaokrúhľovať všetko => ale v tom prípade musíš zároveň uznať, že mFT aj DX sú na jednej úrovni
- alebo budeš zaokrúhľovať len selektívne, keď sa ti to hodí => to ale budeš braný za klamára šmejda (manipulátora)
- alebo zaokrúhľovať proste nebudeš a budeš sa vyjadrovať presne

ForeignerOnEarth píše:Ganec, největší legrace je, že ty tak strašně moc prosazuješ m4/3 a přitom ti totálně unikají skutečné výhody toho systému. O videu například nepíšeš nic konkrétního a ani o něm nic nevíš.
K tomuto tvojmu vyjadreniu asi toto:
Bezzrkadlovky sú najvhodnejšie na fotenie ľudí, prírody, makra a video

Uvedomuješ si vôbec, že o mojich vyjadreniach tvrdíš ich presný opak?
Kto ti má po takýchto vyjadreniach veriť?

-- 17. 10. 2017 10:49 --

ForeignerOnEarth píše:A že se s tou vysokou světelností za ty roky nekorektně argumentovalo až hrůza. Třeba že Olympus 300/4 je vlastně 600/4. To není malé klamstvo, ale velké klamstvo. Takže se kroť s malými klamstvy a zameť si před vlastním prahem.
Áno, je klamstvo, že sa "až hrůza" argumentovalo "že Olympus 300/4 je vlastně 600/4". Ale tvoje.
(v oficiálnych vyjadreniach to určite tak napísané nie je, ani ja som to nikdy takto nenapísal)
Naposledy upravil Ganec dne 17. 10. 2017 09:54, celkově upraveno 2
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 17. 10. 2017 09:52

Tak tu ste zalezení!!! A my s Radkom aby sme Vás hľadali!!!
Apropo, tá fotečka by sadla v starom fóre na grafice do vlákna: Moje první srnečka!!! To bolo legendárne vlákno, kam dávali sebakritickí fotografi svoje totálne zmršené fotografie, a nielen wildlife!!! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 17. 10. 2017 11:11

hoax píše:Ten koloušek s kýblem je skvělej :))

Zrejme ide vyvrhnut obed potom, co precital gancovky a zopar prispevkov ganca v diskusii :)
Ganec je spat , uz tu bola nuda :)

-- 17. 10. 2017 12:12 --

Ja by som od Ganca rad videl, ako nahradzuje 16-85 zoomovanim rukami na displayi. Cize je privelka opovazlivost to ziadat ? Ale som na ignore liste, tak snad ...
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 17. 10. 2017 12:47

Moje první srnečka? Legenda, kam se na to hrabal poctivě navštěvovaný "Krajinný detail" Toma Hyky
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 17. 10. 2017 13:12

A to zas nee, Krajinný detail mal viac vlákien, ktoré sme vždy narvali až do úplného prasknutia. (tuším to skončilo na sedmičke)
Inak toto mi dodnes chýba, veľa som sa tam naučil, TH to vždy vedel na konci stránky pekne zhrnúť a múdro skritizovať, že to človek bral naozaj ako fotoškolu života. Celkovo to bolo najpohodovejšie vlákno, asi preto že sa nehovorilo o technike a o tom, čo je na fotke...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 17. 10. 2017 16:12

Tak s Tomem jsem furt v kontaktu, v létě jsem natočili společné CD, on je bluegrassák a já metalista a vyšla z toho hodně rocková placka. Odešel do důchodu a tak nějak má teď víc času na koníčky. Jinak to vlákno pak hodil i k Neffovi, ale tam už jsem dlouho nebyl. Od té doby co Míra (MPJJK) zemřel
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 17. 10. 2017 19:11

V první třídě jsem měl spolužáka který si úžasně vymýšlel, třeba že jeho děda byl partyzán a když ho jednou v zimě pronásledovali Němci tak si ze vzduchovky nastřílel do plášťů na kole hřebíky a s takovejma drapákama jim pak samozřejmě ujel jako nic zatímco oni si na tom ledu rozbili držky.
Věkem ho to samozřejmě přešlo.
Nevím proč, ale mám za to, že Ganec by ty skopčáky tou vzduchovkou postřílel jako škodnou.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 17. 10. 2017 19:21

Reign, G by stačila pistolka na vodu. Bez vody.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 10. 2017 10:10

"Áno, je klamstvo, že sa "až hrůza" argumentovalo "že Olympus 300/4 je vlastně 600/4". Ale tvoje.
(v oficiálnych vyjadreniach to určite tak napísané nie je, ani ja som to nikdy takto nenapísal)"
Přílohy
IMG_20171018_110931.jpg
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků