Nikon D5100 + setovy objektiv AF-S DX Nikkor 18-55mm 1:3.5-5

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fryw 14. 7. 2017 20:36

To jsou přece dvě různé kategorie.
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vormen 15. 7. 2017 06:19

v zadání bylo focení na výletech, turistice, krajinky, s přítelkyní a z toho vycházím a pro tyhle účely kupovat zrcadlovku mně přijde jako šaptná volba. na tyhle fotky stačí s přehledem iPhone a pokud se vytiskne běžná fotka 10x15, je bez šance poznat, jestli je focená telefonem nebo zrcadlovkou, takže hnát se za kažou cenu za nejvyšší technickou kvalitou je hloupost, pokud ji nepotřebuji. jak jsem psal, já bych volil bezzracadlo s hledáckem, mluvím z vlastní zkušenosti. Boom zrcadlovek byl cca 4 roky zpátky, ale teď se změnil trend. Nedávno jsem narazil na zájezd Japonců na Hluboké a čekal jsem, jakou vytáhnou fototechniku, protože byli pověstní svýma zrcadlovkama. Z celého autobusu jedna a jedno bezzrcadlo a zbytek fotili jen iPhony a iPady :-)
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rammstein 15. 7. 2017 09:57

S tím souhlasím. Většině lidí posouží bezzrcadlovka se seťákem líp, než zrcadlovka. Ale pokud člověk nemá IQ zaostalého šimpanze vyfotí správně exponovanou fotku i s optickým hledáčkem. Chce to jenom při focení používat mozek místo bezmyšlenkovitého cvakání.
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 16. 7. 2017 15:40

Teď jsem byl déle, než týden, na turisticky velmi atraktivních lokalitách v Rakousku a Itálii.
Bilance fotoaparátů:
- nepočítaně mobilů
- přes 100 low-end zrcadlovek Canon
- přes 100 low-end zrcadlovek Nikon
- asi 5 zrcadlovek Canon vyšší třídy
- asi 2 zrcadlovky Nikon vyšší třídy
- 1 zrcadlovka Pentax nižší třídy
- asi 5 Sony RX 100
- 2 bezzrcátka Fuji
- desítky kompaktů Nikon, Fuji, Canon
- 0 fotoaparátů Panasonic
- 0 fotoaparátů Olympus
- 0 fotoaparátů Samsung

Trend bezzrcátek je opravdu jen v diskuzích na Internetu. V reálném životě v Evropě je člověk prakticky nepotká a ty zatracované low-end zrcadlovky jsou kromě mobilů stále nejčastějšími fotoaparáty na fotograficky atraktivních místech Evropy.
Low-end zrcadlovkám stačí dvě vlastnosti:
1. vypadá to jako dospělý fotoaparát
2. dělá to lepší fotky, než mobil vždy, když nestačí širokoúhlý záběr, když je málo světla, když se ostří na pohyb - tohle nakonec ocení i dost laiků, především hlavním problémem mobilu je to, že je to pevné sklo 24-28mm, těch deformovaných ksichtů si všimne občas i nefotograf.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 16. 7. 2017 19:11

Tomu se rika kur**vska setrvacnost. Proste mobil + csc v zanedbatelnem poctu.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 17. 7. 2017 12:44

Awwa: lidi vycházejí ze své paměti.
Ti úplně mladí, co ani nezažili éru prvních digitálních kompaktů, fotí od začátku mobilem a většinu z nich ani nenapadne si koupit fotoaparát jako takový.
Ti, co si pamatují éru digitálních kompaktů, si pak ale pamatují i to, jaký kvalitativní skok byla digitální zrcadlovka. No a co naplat, bezzrcátka prostě vypadají jako kompakt a na většinu lidí to působí jako skok zpátky mezi digikompakty, které jsou obrazově překonány zrcadlovkami.
Prostě výrobek musí zaujmout na první dobrou. Neexistují žádné úspěšné výrobky, které působí nedůvěryhodně a u kterých musíš složitě vysvětlovat, že jsou vlastně úžasné.
To není jen u fotoaparátů, to je ve všem. Nezlepšíš pověst výrobku tím, že budeš vysvětlovat, že vlastně není horší, než ten úspěšný.
Když bude mít nějakou velmi přitažlivou vlastnost, která bude sama o sobě zákazníka nutit ke koupi, tak bude možná ochoten naslouchat i vysvětlení, že jeho domělé špatné vlastnosti vlastně neexistují a že je to jen pověra nebo nesprávný dojem.
Ale pokud něco splňuje provoplánový výrobek, nikdo nemá chuť poslouchat, že ten podezřelý je skoro stejně dobrý.

Pokud zákazník ví, že profíci fotí Canon zrcadlovkou, že Canon zrcadlovky se před lety zlevnily natolik, že si je může koupit i laik, že Canon zrcadlovky byl velký skok v kvalitě proti digikompaktům, že Canon zrcadlovky jsou ve fotoobchodech vystavené viditelně jako top produkty, tak mu to jako informace vcelku stačí a skutečně ho nebude zajímat jestli ten PEN vypadající jako kompakt fotí blbě jako starý digikompakt nebo jen o něco hůř, než zrcadlovka. A kdo by jako měl tenhle masový názor rozbít tak, aby mu všichni popřáli sluchu? To je nějaký celosvětový zájem na tom, aby se bezzrcátka prosadily, že by jako třeba komise EU nařídila vládám členských států zorganizovat celonárodní kampaně proti Canonu a Nikonu?
Ne, prostě úspěšný výrobek musí být založen na něčem jiném, než na urputné snaze dobrovolníků přesvědčit lidi, které to nezajímá. A mají právo, aby nebyli obtěžování prosazováním bezzrcátek. Jsou to jejich peníze, co utrácejí, a nikdo nemá reálné oprávnění je školit proti jejich vůli. Snad kromě Gance, toho pověřil Aštar Šeran.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 17. 7. 2017 14:23

Já fotím tady na "venkově" různé fesťáky a akce pro lidi, tak se dívám, co kdo má na krku (a tím nemyslím hlavu nebo zlaté šperky ;-) ). Většinou potkávám lidi s Nikonem 3x00 a seťákem, ti bohatší mají 5x00 opět se seťákem. Pentax a Sony jsou v počtu jednoho dvou lidí. Pracovníci místních plátků a umělci mají Canony, někdo i vyšší FF třídu a dokonce i 2 objektivy. Pár jich mělo bezzrcátka od Fuji a Panase (opět jedno setové sklo). A pak pár starších kompaktů a UZ a samozřejmě spoustu mobilistů, kteří kvůli malému záběru musí až před pódium a zavazet tak všem! Před pár lety, když se objevily OMD 10/5, tak jsem potkávala i je (měla jsem E520, tak jsem koukala po každém Olympusu), ale letos na Unijazzu už jsem OMD nepotkala.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas012 17. 7. 2017 22:41

Začátkem července jsem byl týden ve Slovinsku a protože jsem lehce deformován, koukám, čím kdo fotí. Většinou mobily, pak následovaly, možná i lehce převažovaly, zrcadlovky. Převážně ze 2/3 nižší řady Nikonů, zbytek nižší řady Canonů. Jeden FF Canon, shodou náhod profi fotograf od nás z okresu. A zbytek v řádu jednotek promile připadl na nějaké obstarožní kompakty (jedním jsem po požádání byl nucen pořídit foto) a bezzrcadla (1x Fuji EX-1 a 2x Sony APS-C, pak snad ještě 1x asi Panas). Pak jsem ještě zahlédl nějakého nadšence s neskutečným přístrojem, s měchovým fotoaparátem. Tvářilo se to relativně nově, zahlédl jsem i značku, nicméně jsem jí neudržel. Vysoký poměr zrcadel mě docela překvapil, ale přijde mi, že se v drtivé většině jednalo o dovolenkové fotografy, tzn."když už teda jedem, tak budu fotit něčím lepším a to je přece zrcadlovka." Dovedu si představit, že většinou jedou na automatiku. Ale i tak z toho dostanou technicky lepší výstup, než z kompaktu a mobilu. A to je asi účelem a víc neřeší, jako tady v diskuzích, že existují ještě bezzrcátka apod. Já osobně to tentokrát odfotil s X-E2, oproti D7200+N16-85 docela úspora hmotnosti a objemu a na dovolenkový výcvaky víc než dostačující.
tomas012
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danpro 18. 7. 2017 00:32

D5100 mám, pokud chceš, ale tu nejlepší kvalitu za nejlepší peníze tak jdi do D3400. Je trochu jako lowend ořezaná, ale co se týče obrazové kvality tak nikoliv. Recenze si dohledej.

Stačí se podívat na DXo. https://www.dxomark.com/best-cameras-un ... 00-dollars

Ale jak říkala Eva Herzigová, fotky dobrý, ale video je video. To bych osobně bral významně v potaz, ale samozřejmě záleží na preferencích. Pak bych volil Panasonic GX80. A jinak nejlepší foťák je vždy ten co máš u sebe, což je u zrcadlovky trochu problém. Pak bych vybral Sony RX100 I.
danpro
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků