foto/video do 5k

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 9. 7. 2017 15:09

Prosím doporučte mi fotoaparát pokud existuje do 5 000 Kč

- pokud možno zoom min. 5x
- minimálně HD video
- aku. baterie (ne AA)
- když to bude možné fotit/točit video a zároveň nabijet z power banky
- video které bude během natáčení průběžně ostřit
- na SDHC karty (mám 64 GB)


Děkuji moc
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STigre 9. 7. 2017 21:34

Obávám se, že pod desítku nic neseženeš, a i pak to bude jen nějaký kompromis.
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djicee 9. 7. 2017 22:39

no nevim velke naroky do 5000 navic jak uz je psano pod 10 000 uz nesezenes vcelku slusnej fotak - bohuzel mobilni telefony tomuto segmentu dost konkurujou.

O nabijeni behe nataceni jsem jeste neslysel. A AF u kompaktu taky nebude asi nej obzvlast kdyz neni svetelny objektiv.
Jinak cca tvym pozadavku bude vyhovovat Sony CyberShot DSC-WX220
djicee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 5. 8. 2017 16:32

Ještě jsem to přehodnotil a mohl bych dát max 12 K. (přišla odměna z práce :-)

Jde mi hlavně o focení reportážních fotografií a točení videí.
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 7. 8. 2017 05:59

Pokud to musí být nový, tak žádný z těch co bych si vybral nemá 5x zoom nebo větší. Nejlevnější kvalitní foťák s delším zoomem (10x - 25-250mm) je bych řekl Panasonic TZ100 za 17k nebo pak trochu starší, větší, ale s delším a světelnějším objektivem Pan. FZ1000. Pokud se spokojíš s kratším zoomem, tak postarší ale stále slušnej Sony RX100 nebo dotykovej a ještě menší Canon G9X.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 8. 8. 2017 15:06

Ten Sony RX100 se mi dost líbí. (budu o něm vážně uvažovat)
Ještě se chci zeptat co ty takzv. "bezzrcadlovky"
Např. https://www.alza.cz/nikon-1-j5-cerny-ob ... .htm#popis
Myslím si že má slušné fotky a video. Jen se bojím aby vydržel ten výklopný displej.
(kdysi dávno jsme měl Canon G 11 a ten měl výklopný displej kvalitní)
A až budou o peníze dokoupit objektiv.
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 11. 8. 2017 07:24

a tak ergonomicky ten Nikon bude lepší, bude mít přesnější ostření, hlavně když budeš fotit objekty v pohybu, obrazově celkem podobný, ale objektiv má horší světelnost i kratší rozsah, takže kde bys s Nikonem fotil na ISO 3200, tak se Sony na ISO 1600 nebo i méně. Pokud by sis ale třeba k tomu Nikonu pořídil i objektiv 18,5mm/1,8 (eq. cca 50mm na fullframe) kterej stojí 4500, tak už by se dalo o tom Nikonu uvažovat. Ještě mě napadlo, že pokud bys chtěl fotit trochu i nějaké to makro, tak ani jeden na to není úplně vhodný, ale se Sony to jde aspoň jakž takž, kdežto s Nikonem o makru vůbec ani neuvažuj. Minimální ostřící vzdálenost má Sony lepší, jelikož je to kompakt s vestavěným objektivem. Cokoliv co má výměnná skla, tak na makro potřebuješ buďto makroobjektiv, nebo mezikroužek, makropředsádku ani nedoporučuju.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 28. 8. 2017 17:28

Makro ani tak moc nefotím.
Takže usuzuji že to Sony bude lepší než ten Nikon.
Známý mi ještě řekl ať se podívám na Canon EOS M 10.
Zatím se přikláním k tomu Sony a budu se rozmýšlet nad tím Canonem. Nic jiného do výběru už nezahrnu. Taky to chci mít do začátku října doma :-)
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 30. 8. 2017 14:07

Canon EOS M10 je oproti RX100 větší (nemá vestavěný objektiv), má menší výdrž baterie, méně funkcí, pomalejší, má kratší zoom... a obrazově bude nejspíš lepší jen při použití světelnějšího objektivu (setový by bylo vhodné doplnit kompaktním pevným sklem 22mm/f2). Sony má menší snímač (horší), ale zase vyšší světelnost objektivu (lepší), takže se to celkem vyrovná. Canon má sice vyklápěcí dotykovej displej, to Sony nemá, ale to už je na tobě, jak moc bys to potřeboval, já bych to oželel.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků