Nakupujete na eBayi?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 30. 5. 2017 14:54

Namátkou jsem hodil do vyhledávání Nikon 16-80 f/2,8-4 a vysypalo se mi jich několik označených jako "brand new" kolem 20 tis., o necelých 10 tis. levněji než stojí tady, podobně 17-55 f/2,8 zánovní v "mint" stavu za 19 tis.
Oboje v EU, takže asi bez cla. A asi i bez záruky, ale to zatím vidím jako jediný větší háček.

Máte zkušenosti s nákupem nových nebo i použitých skel z eBaye?
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 30. 5. 2017 16:09

Ja kupoval brand new Sony Zeiss Distagon 35mm F1.4 z severní koreje. hodně lidí mi říkalo, že jsem se úplně zbláznil. Přišel a vypadal v pohodě. Pak jsem začal mít podezření, že je moc měkký na F1.4. Podle recenzí mají být ostré jako břitva už od 1.4. Trochu jsem začal mít strach, protože bych ho asi jen těžko reklamoval. Zašel jsem do fotoškody a porovnal ho s jejich vystaveným na prodejně. Bylo to úplně to samé. Možná ten můj byl o trochu ostřejší. Tak jsem nakonec uznal, že mám asi moc náročné požadavky na sklo za 50k :)

Dnes už bych nakupoval ze zahraničí, jenom pokud bych měl jistotu, že mi to vezmou v servisu v ČR.

I s clem a dph jsem na tom pár korun ušetřil.
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 30. 5. 2017 16:46

spise z jizni koreje ne?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fibi777 31. 5. 2017 09:45

Je to lákadlo, že? :) Já jsem takto kupoval sony/CZ 16-70, sony/CZ 24, sony/CZ 55 a Tamron 24-70 USD. Vždy jsem se díval jen na Německo nebo UK. Právě kvůli clu a DPH = to se pak neplatí nic navíc, cena je konečná a dodání velmi rychlé. Na obchody z Asie jsem neměl odvahu. Ten Tamron byl z Německa a tam to bylo úplně bez problémů, záruka po registraci 5 let platí i v ČR = není co řešit. Ušetřil jsem tehdy asi 5 tis a to zase není takový HIT, ale tou dobou s bajonetem SONY A v ČR ještě nebyly skladem.
Jiné to bylo s těmi ostatními, ty jsem kupoval z UK, záruka byla platná pouze v obchodě, kde jsem to pořídil ( ve dvou případech rok a jednom případě 3 roky) = asi komplikace v případě reklamace či poškozeného zboží. Vrácení peněz/výměna zboží do 14ti nebo 30ti dní. Naštěstí jsem to nemusel zkoušet :). Cena objektivů byla kolem 18ti/ks = tedy zde jsem to dělal jen a jen kvůli ceně a úspora byla výrazná. Balení bylo vždy kompletní a dodání do týdne. Ten nejstarší nyní používám už déle jak dva roky a ten nejmladší asi 15 měs. vše funguje k plné spokojenosti. Takže mě to vyšlo!! :) Uznávám, je to trochu loterie. Dojít si pěkně do obchodu a krabičku si vzít domů, je rozhodně lepší pocit, než NE zrovna levné zboží zaplatit předem a pak trnout, co ti přijde domů. Takže je to na každém. Já bych to klidně udělal zas. Ale jen z Evropy a jen pokud ušetřím aspoň 25%.
fibi777
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 31. 5. 2017 11:07

Kdysi se dalo ušetřit ještě mnohem víc. Kupoval jsem v roce 2006 z USA v přepočtu za 9000 Kč objektiv Nikkor AF 80-200mm f/2.8D dvouprstenec, který v té době stál nový 35 000 Kč a levněji, než za 25 000 Kč z bazaru se sehnat nedal. Byl jako nový a sloužil mnoho let, než jsem ho prodal. Podobných skvělých obchodů jsem udělal tak 15, například AF 24/2.8D za 2500 Kč, ale pak se ty cenové rozdíly změnily natolik, že už na eBay skoro ani nekoukám. Ona ta záruka a navíc pohodlnější záruka má nějakou nezanedbatelnou cenu. A to jsem měl štěstí, že mně nikdy nepřišlo z ciziny nic, co by se rozbilo.

-- 31. 5. 2017 12:11 --

ondrasheq: Pokud je to Nikkor 16-80 určený pro EU trh, pak je s celoevropskou zárukou. Normálně bych se zeptal prodávajícího, zda je k němu záruční list EU. S tím bych to za 20 koupil. Pochopitelně pokud je z druhé strany Zeměkoule, pak je to risk. Ale za 15 bych to zkusil. Ona pravděpodobnost, že se po dobu záruky nerozbije, je asi mnohem víc, než 50%. Pokud eBay dnes zaručuje, že tě jako kupujícího nenechá s nefungujícím kusem hned po prodeji, tak.....
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 13. 10. 2017 11:22

Tak konečně jsem se k tomu rozhoupal a vzal z eBaye novou X-E2s + 18-55.
V pondělí objednáno, včera z Británie posláno, dnes dopoledne (!) to přišlo.
Všechno v pořádku, nové, zalepené, funkční. Až začne být povinná nějaká globální evropská záruka, bude to úplně pecka.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcnatko 22. 10. 2017 08:06

Nechci kvůli tomu dotazu zakládat nové téma, ale znáte někdo toho prodejce? Na zajímavé ceny, skoro poloviční než u nás, ale vůbec jsem o něm neslyšel. Konkrétně tento objektiv jsem hledal, a u nás se prodává za cca 27 tisíc
https://www.e-infin.com/eu/item/2023/ol ... QAQAvD_BwE
pcnatko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod El Vigo 23. 10. 2017 01:47

podle mě to prodává ze zahraničí
El Vigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pcnatko 23. 10. 2017 10:27

to je zahraniční e-shop. Adresu má v Hong Kongu. Jenom jestli tam někdo něco koupil, jestli to bylo v pohodě apod. Ty ceny jsou fakt poloviční, ale počítám, že evropská záruka na tom nebude :-( Tak jestli se vyplatí riziko, koupit třeba objektiv za nějakých 13-14 tisíc, když u nás stojí 27-28 tisíc.
pcnatko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 23. 10. 2017 11:03

Já jsem to bral tak, že ušetřené peníze jsou na případnou opravu. Pokud se nic nepodělá, kauf splnil účel.
Jinak bych bral radši z osvědčených zdrojů byť za horší ceny, v případě eBaye je to třeba T-Dimension.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pike01 23. 10. 2017 15:20

pcnatko píše:Ty ceny jsou fakt poloviční, ale počítám, že evropská záruka na tom nebude :-( Tak jestli se vyplatí riziko, koupit třeba objektiv za nějakých 13-14 tisíc, když u nás stojí 27-28 tisíc.

Hlavně počítej s tím, že při nákupu zvenku EU ti celnice přirazí nějakých 30 % z celkové ceny navíc jako doměření cla a dph a souvisejících poplatků. Pak už obvykle ty výhodné nákupy tak výhodné nejsou.
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod El Vigo 25. 10. 2017 02:08

z honkongu se clo neplatí
El Vigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 25. 10. 2017 03:47

Z Hong Kongu se DPH a clo platí, v případě objektivů. U objektivu za necelou desítku jsem jen na clu doplácel cca 800 Kč :P
Takže bych si dvakrát rozmyslel, než skočím na "výhodnou cenu".
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 25. 10. 2017 09:16

Jojo, je lepší si filtrovat jen na "EU only", třeba T-Dimension je taky Hong kongská firma, ale sklady mají v EU. A takových bude určitě mnohem víc.
Každopádně na eBayi dokáže překvapit už jen skutečná cena oproti uvedené (proč to rovnou nepřepočítávají Paypalovým kurzem?), být k tomu ještě CLO, tak se to už opravdu nemusí vůbec vyplatit.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pike01 25. 10. 2017 09:53

Dph se platí vždy, pokud nákup přesáhne limit daný celními předpisy EU (tedy více než 22 EUR). Clo se platí v případě, že dané zboží není od cla osvobozeno (objektivy určitě nejsou) a zásilka má hodnotu více než 150 EUR. Včetně poštovného.

T-dimensions se sice tváří, že mají sklady v EU, ale zkušenosti relativně velkého počtu nakupujících na webových fórech hovoří kapku jinak. Nicméně pokud mají sklady v EU, bude clo a dph už k ceně přidáno, takže to určitě nebude ta výhodná cena.
pike01
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků