Profi foťák na focení akcí, eventů

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 30. 5. 2017 07:19

Záleží, na jak velký foto se díváš. Drobný rozdíly tam samozřejmě jsou v neprospěch Fuji (trochu umazanější bokeh 35ky vůči Nikkor 35, rozlišení, DR...), ale ve výsledku to skoro nehraje roli. Větší rozdíl je při focení, přesnost AF v pohodě u obou na statický foto, lepší u Nikonu při pohybu, v horším světle, protisvětle, Nikon se lépe ovládá díky velikosti aparátu a tlačítek, lépe vidím, co fotím v kontrastních podmínkách... Z Nikonu mám prostě celkově lepší pocit.
Ale nakonec to jde s oběma a kdo chce malej foťák, je Fuji supr alternativa, zvlášť když se zainvestuje do X-T2, který je ve všem lepší než můj X-T10.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cortez123 23. 6. 2017 17:33

Oživuju trochu starší vlákno, jen aby to nebyl jen výkřik do tmy. Tak jsem byl naživo konečně mrknout na D750, X-T2 a A7II. Fuji na mě působilo dobře, ale nebylo to ono. Podobné jako Oly, grip horší (moc mělký), zpracování poctivé. Sony jsem ani moc neobhlížel, protože nemá 2 sloty na karty, ale působil velikostně podobně jako Fuji. D750 oproti tomu asi 2x větší. Velká potvora, společně s 24-120 jak cihla. Ale i se clonou f4 to na mě působilo dobře. Takže skoro finální slovo je D750 + 24-120 + 35 sigma + 85 nikon. Jen mi malinko hlavou vrtá, jestli nemůže být lepší varianta subjektivně ještě profesionálnější a rychlejší D500, ale tam bych přišel asi o malou hloubku ostrosti a široká ohniska.. A jen doufám, že když je D750 už z roku 2014, tak pokud teď vydají canon 6D mark II, kterej vyladí předchzí nedostatky, a zkombinuje to s levnějšími objektivy, tak snad nebudu litovat.

Takže na 99 % jdu do D750 a pak jen otázka, jestli časem nezkusím nějaký levnější Fuji se zoomem na cestování.
cortez123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 24. 6. 2017 10:14

Mě to fuji taky láká, ale mám pravidlo, že foťák si na sebe vydělává sám a nejsem si jistý, že by pracovní věci dalo fuji stejně dobře jako nikon a dva systémy živit nechci. U nikonu ještě zauvažuj nad tamronem 24-70 na event se to bude hodit hlavně kvůli menším nárokům na ISO.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cortez123 30. 6. 2017 23:35

Tak nakonec to dopadlo dle plánu, čímž téma můžu uzavřít.

D750 + 24-120 + sigma 35 + nikon 85

A canon 6DII nemá dva sloty na karty a nikon podle srovnávacího testu bude asi i lepší, takže to snad je dobrá volba :) Díky tímto za pomoc a za navedení na nikon, kterej jsem do té doby tak trochu ignoroval.
cortez123
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků