Prosím o radu pro nakup DSLR

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tiidii 22. 5. 2017 20:40

Ahoj,

prosím o radu. Sám už jsem toho pročetl tolik a stejně nevím...

Chci točit videa převážně v interiéru. Vybral jsem si tyto dva foťáky Nikon 5300 a Nikon 5500. Proč nevolím Canon? Je mi sympatičtější 1080 na 60p. Jediný podobný Canon v této cenové relaci je tak 700 D a nevím, zdali by byl lepší.

Jaký byste doporučili levnější DSLR na natáčení videa? Rozdíl mezi zmíněnými Nikony je 5000 Kč a nepřijdou mi tak "rozdílné, tak jestli to za to stojí. Případně nějaký návrh od Canonu? Ještě jsem se díval na Lumix G7, ale o těchto kompaktech popravdě vůbec nic nevím, tak mám strach, že bych šel do něčeho úplně naslepo...

Dále bude na video dostačující objektiv, který má Nikon v bundle jako v základu nebo bych měl koupit jiný, speciální na video?

U Nikon 5500 pry jde stašně slyšet strojek objektivu, aleto snad přejdu, točím na tascam a rode externě.

Je to delší dotaz, ale budu vděčný za reakci někoho, kdo se v tom vyzná. Já jsem úplný začátečník. Díky!
tiidii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 22. 5. 2017 20:52

Axiom : na video jednoznačně Panasonic.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ady_h 22. 5. 2017 21:15

ja ti zasa poradim canon, posledne modely s dual pixel + objektiv s STM bude stihat krasne a potichu preostrovat (bud AF alebo cez dotykovy LCD) a na kartu nainstalovat http://www.magiclantern.fm/ ;-)
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tiidii 22. 5. 2017 22:18

Ten Panasonic nevypadá zle. Ale že nevím, vůbec nic o kompatkech, tak nevím. Hodně lidi toči na zrcadlovky. Nebo ani nevím jaky je vlastne rozdíl mezi kompaktem a DSLR, krom teda to že to nemá to zrcadlo a to mi moc neříka :(

-- 22. 5. 2017 23:19 --

No jaky model Canonu máš na mysli? Protože ty "lepší", které točí i 60P , to jsou foťáky za 40 000 +. Já jsem tak mezi 15 000 - 20 000 Kč.
tiidii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 23. 5. 2017 05:25

standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 23. 5. 2017 09:00

tiidii: Panas G není kompakt, ale bezzrcadlovka. Nevýhodou m4/3 systému jsou drahé lepší objektivy.

Jinak k videu doporučuji přikoupit velkou očnici, která se připojuje na displej.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 23. 5. 2017 09:46

Panasonic Gé je systémový kompakt, co vypadá, jako zrcadlovka ;-) ...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 23. 5. 2017 11:01

tiidii píše:Rozdíl mezi zmíněnými Nikony je 5000 Kč a nepřijdou mi tak "rozdílné, tak jestli to za to stojí.


Řešil jsem totéž a došel k tomu, že nestojí.

tiidii píše:U Nikon 5500 pry jde stašně slyšet strojek objektivu, aleto snad přejdu, točím na tascam a rode externě.


Pokud jde o AF-P seťák, tak ve videu je to na hranici slyšitelnosti. Externí mikrofon to potlačí úplně.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 23. 5. 2017 13:17

Canony byly hodne pouzivane pred nejakou dobou pokud jsi potreboval vysokou kvalitu a vetsi moznost upravy zaznamu kvuli magic lanternu ktery umoznoval nahravat RAW video. To neumi ani nikon ani panasonic.
takze otazka je jakou kvality vystupu potrebujes a jak moc chces zaznam upravovat. Jestli ti staci obycejne video tak si vystacis s cimkoliv. Pokud chces delat neco vic tak canon.
A nebo se uplne vykaslat na fotaky a jit uz do nove kamery ktere jsou dnes dostupne a umi i raw treba Blackmagic
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tiidii 23. 5. 2017 19:41

Děkuji za rady. No dneska jsem řešil a bylo mi ještě doporučeno Nikon 5500,ale prý na videa by bylo i lepší ten Lumix.

Nějak zásadně upravovat video momentálně nebudu. Ale koupil jsem si Pinnacle, takže určo bych něco málo rád udělal.

Na ty kamery se ještě zkusím kouknout.
tiidii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grimjaur 23. 5. 2017 23:29

tiidii, Pinnacle je dost děs program sorry,
Chel ti nastínil o čem je video, pochybuju, že do RAW budeš točit, takže třeba URSA mini je mimo rozpočet i možnosti zpracování. K videu tak nějak zrcadlo nepotřebuješ. Takže moje rada. Ale to nechám na volbě každého soudruha. Pro začátek je fajn Panas G80, za slušný peníz stroj, kterému chybí snad jen V-Log. Umí ve plném HD 24/25/30/50/60 fps v UHD pak 24/25/30 fps. Protože asi máš limit v prašulích, tak se ti bude hodit dvojí stabil. Sklo 12-60 má optickou stabilizaci a další stabil je na čipu, přičemž ty dvě spolupracují. A hodně dobře. Pro ukázku ti dám link na "turistické " video, kde jsem si krom foťáků a skel nebral nic jiného. https://www.youtube.com/watch?v=LIoj6BLxVDg
Jinak pokud bys netrval na 60 fps, tak se vyplatí koupit Canon 70D, v podstatě prima stroj, jen co se týká stabilu je nutnost přikoupit 3 osý stabil, ale u videa se cpou prachy do věcí okolo imrvere. Světla, mikrofony, rig, pořádné stativy, slider, 3os. stabil, monitor, recorder mám pokračovat?
Každopádně jak se rozhodneš je pak na tobě, z toho co jsem četl ale soudím, že stojíš před nelehkou volbou, protože omezený budget je prostě sfině
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tiidii 24. 5. 2017 17:41

Grimjaur,

díky moc za odpověď. Kouknu se na ty modely co si psal. No já bych za 60 fps byl rád. Jinak vím ,že pinnacle není žádná pecka, ale lepší jak movie maker :)

no je to tak mám omezený rozpočet, páč nevím jak dlouho mě to bude bavit. Jinak něco málo mam k tomu filmu Rode NTG 4 a tascam dr60 mám.

Jen proste klasická schýza. Na video mi každý řekl Limux. Na fotky Nikon. No a já teď přemýšlím... Nikon točí umí a dobře foti. Lumix dobře natáčí, ale huř fotí.

A ještě klasicky paradox výběru. Těch foťáků je tolik druhů, že hrůza :)
tiidii
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků