Canon 77D

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod curl1 4. 5. 2017 21:15

Ahoj,

rád bych jako začátečník trošku zainvestoval a koupil si 77D. Jaká je to podle vás volba? Ovládání mi přijde lepší a lepší pocit mám z Canonu obecně. Pokud by 77D byla dobrá volba, nevím, v jakém setu s objektivy vybrat. Buď v tomto setu a nevím, co k tomu, nebo v tomto a k tomu pravděpodobně tenhle zoom. K oběma variantám ještě 50mm.

Děkuji za odpověď.
curl1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kubajs84 5. 5. 2017 01:47

curl1 píše:Ahoj,

rád bych jako začátečník trošku zainvestoval a koupil si 77D. Jaká je to podle vás volba? Ovládání mi přijde lepší a lepší pocit mám z Canonu obecně. Pokud by 77D byla dobrá volba, nevím, v jakém setu s objektivy vybrat. Buď v tomto setu a nevím, co k tomu, nebo v tomto a k tomu pravděpodobně tenhle zoom. K oběma variantám ještě 50mm.

Děkuji za odpověď.


Já bych jen rád upozornil, že ten zoom 55-200 k tomu druhymu setu je pro bajonet M, tudíž pro Canon bezzrcadlovky. Je potřeba vybírat objektivy pro bajonet EF(FF) nebo EF-S(APS-C).
Kubajs84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 5. 2017 06:13

Mám 80D a k němu 18-135,jsem spokojený a delší sklo jsem pro své focení nepotřeboval.Co chceš fotit za motivy?
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod curl1 5. 5. 2017 10:24

Kubajs84 píše:Já bych jen rád upozornil, že ten zoom 55-200 k tomu druhymu setu je pro bajonet M, tudíž pro Canon bezzrcadlovky. Je potřeba vybírat objektivy pro bajonet EF(FF) nebo EF-S(APS-C).

Jasně, omlouvám se, moje chyba. Měl jsem otevřených několik záložek a vybral jsem ten špatný. Děkuji.

-- 5. 5. 2017 11:25 --

standavfr píše:Mám 80D a k němu 18-135,jsem spokojený a delší sklo jsem pro své focení nepotřeboval.Co chceš fotit za motivy?

Street photo, portréty, cestování.
curl1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 5. 5. 2017 10:43

Pokud nejsi vyloženě typ co má rád dlouhý dosah tak bych se na tele vykašlal. Buď ušetříš prachy nebo si kup ještě nějaké pevné sklo nebo blesk.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 5. 5. 2017 10:50

Na cestovanie som bol rad, ze mam Canon EF-S 15-85mm 3.5-5.6 IS USM s rozumne sirokym zaciatkom rozsahu, opticky naozaj dobry. Ak by novy bol financne prilis tak kludne aj pouzity.
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 5. 2017 14:46

Vzal bych 18-135,je lepší,než by se z recenzí mohlo zdát,k němu 50 stm a 24 stm palačinku a máš parádní zasklení za pár korun.Časem uvidíš a případně obměníš.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod curl1 6. 5. 2017 10:54

standavfr píše:Vzal bych 18-135,je lepší,než by se z recenzí mohlo zdát,k němu 50 stm a 24 stm palačinku a máš parádní zasklení za pár korun.Časem uvidíš a případně obměníš.

Myslíš, že bys mi mohl poslat např. do SZ nějaké tvé fotky? Vypadá to, že pravděpodobně udělám to, co navrhuješ.
curl1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 6. 5. 2017 11:47

Najdi si mě na facebooku,jméno ti pošlu do sz.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 7. 5. 2017 19:02

curl1"
Bral bych set C77+ 18-135 a nějaký blesk (z bazaru Canon 430EX) k němu. Další objektivy až časem, uvidíš, co ti chybí. Hlavně fotit a zase fotit a učit se. A nezapomínat na kvalitní postproces, ten dokáže opravdové divy, pokud se umí správně používat.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 8. 5. 2017 22:30

Od jisté doby klasickým fotoaparátem skoro nefotím, telefon mám u sebe neustále.
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigglesO27 8. 5. 2017 22:39

A pointa tvého sdělení v tomto vlákně?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků