foták+objektiv i na videa

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ferd 25. 4. 2017 19:34

To právě řešim, mám upřímně velký dilema mezi panasonic G7 a Olympus OM-D E-M10 Mark II Black + 14-42 II R. G80 nejde tam kde chci sehnat, tudíž volba bude mezi těmito. Umí to někdo roseknout prosím? U olympusu se mi líbí, že má stabilizaci a je za lepší cenu. Díky moc za trpělivost.
ferd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grimjaur 25. 4. 2017 20:58

Chel, bylo to na japonce, nebral jsem sebou nic než fotáky. Kdybych tohle prezentoval a pod to vrazil 3 osý gimbal, tak bych byl za hnupa, to se nedělá.
Omd 1 MKII je lepší foták, ale video je oproti G80 slabší.
BM je určitě super, ale obávám, se že tohle tady asi těžko lze nabízet.
http://www.afoto.cz/prodej/Panasonic-Lu ... --12-60-mm tady je link za cenu 24 290. První jsem kupoval za 26900 a druhý u Afoto
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 30. 4. 2017 12:13

Tak on Panasonic G7 má prostě jen stabilizaci v objektivu. Není to tak dávno, co si všichni stabilizaci u Panasoniců chválili, že je lepší jejich stabilizace v objektivu oproti stabilizaci snímače u Olympusu. Najednou to nikomu nestačí. Jako já věřím že G80 má tu kombinaci stabilizaci snímače a objektivu vychytanou, taky je fakt že ten pevnej objektiv 25/1,7 vlastní stabilizaci nemá, takže s G7 by to bylo bez stabilizace. Ale jinak si myslím že G7 není nijak zvlášť zastaralej stroj. Ale je fakt že u G80 nabízené sklo 12-60 má použitelnější rozsah než 14-42 u G7, hlavně ten kratší konec se hodí.

-- 30. 4. 2017 13:17 --

Jo a objektiv Olympus 14-42/3.5-5.6 II R není žádnej zázrak, hlavně na delším konci. Měl jsem ho. Koupil jsem místo něj z druhé ruky skládací Panasonic 12-32/3.5-5.6. První postřeh - při točení videa není ostření u Panasonicu slyšet ve videu, u původního Olympusu 14-42 to ostření ve videu slyšet bylo. Pak je to rozdíl v ostrosti - opět Panasonic znatelně lepší. Dále velmi slušná stabilizace v objektivu. A v poslední řadě kompaktnost, složenej má na délku cca 25mm a hmotnost cca 80 gramů. E-M10 I s tímhle sklem dám bez pouzdra do kapsy u bundy a nevadí mi. Nemá ostřící prstenec, ale to mě osobně vůbec nevadí.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků