2 fotoaparáty do MŠ - cena za oba do 20tisíc

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pia46 6. 4. 2017 17:03

Dobrý den,
sháním dva fotoaparáty do mateřské školy, takže focení převážně dětí v pohybu, ale také focení dětí v místnosti, kde je převážně rozsvícené světlo. Nyní máme zrcadlovku od Nikonu (3200), s kterou jsme relativně spokojené (i když mi přijde že pomalu ostří) a zvládají s ní na Auto fotit i starší učitelky :-) Jsme ale velká školka, tak potřebujeme fotoaparátů více. Nyní dva - buď dva stejné nebo jeden větší/kvalitnější a druhý menší na focení v terénu, aby se s ním učitelky nemusely tahat. Cena za oba max. do 20tisíc. Doporučíte mi prosím "něco" co rychle ostří a má vyšší světelnost objektivu tak, aby to zvládalo požadované focení? Děkuji za jakékoli rady :-)
pia46
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 6. 4. 2017 18:49

Toho nikona čo máte dávate preč?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pia46 6. 4. 2017 20:05

Pryč ho nedáváme, ale jeden foťák na 6 tříd je málo, proto chceme koupit další.
pia46
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AwwA 6. 4. 2017 20:48

Jestli fotite na auto a casto pres displej tak bych doporucil vzit dvakrat SONY RX100.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 7. 4. 2017 07:53

sony rx100 s pidi cipem oproti APSC ... omg
ale cenove rozpeti je dost drasticke ... asi se tam vleze jen toto
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žvel 7. 4. 2017 14:34

A co zůstat u jednoho systému? Na Datartu je teď Nikon 3300 s 18-55 za 10600 Kč.Je to sice lowend, ale nebudete se muset učit ovládat několik strojů. A pokud budete v budoucnu kupovat jakékoliv další vybavení jako pevné objektivy, nebo blesky, tak bude všechno krásně kompatibilní.

-- 7. 4. 2017 15:38 --

Jinak z kompaktů za danou cenu buď zmíněný rx100, nebo canon gx9. Bohužel nabídka dnes není nijaká slavná.
Chele on kompakt se světelností f2 a 1 palcovým objektivem na tom nebude o moc hůř než zrcadlovka s 18-55, a na pevné objektivy v rozpočtu není místo.
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 7. 4. 2017 15:29

Vy to berete ze sveho pohledu se mi zda. Nechci se nekoho dotknout, ale realita bude takova, ze se fotak zapne s nastavenim na plny auto a bude se cvakat pres displej. Pak se snimky bez uprav vlozi na internetove stranky nebo vytisknou. Na hledacek, rawy a jine veci rovnou zapomente. Proto jednopalec :-) SONY RX 100.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 7. 4. 2017 17:00

Zájemce napsal v úvodním příspěvku o zrcadlovce:
" a zvládají s ní na Auto fotit i starší učitelky"
Takže už tam nějaká realita je a AwwA ji nemusí modelovat. A pro starší učitelky je focení přes hledáček určitě přirozenější, jelikož za jejich mladých let se přes displej nefotilo.
A přes hledáček to i méně rozklepou, na to se obecně zapomíná.
Dále autor píše:
"(i když mi přijde že pomalu ostří) .... Doporučíte mi prosím "něco" co rychle ostří a má vyšší světelnost objektivu"
Takže si opravdu nemyslím, že by Sony RX 100 splnilo jak ten požadavek na rychlejší ostření, tak smysl toho požadavku na vyšší světelnost, jelikož 1-palec opravdu se světelností f/2 nepřinese proti f/3.5-5.6 na APS-C zlepšení v ničem, na krátkém ohnisku naopak.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 7. 4. 2017 18:11

Jen jestli to pomale ostreni nebude spojene s focenim pres displej:-) Ja u te Sonky vidim f1,8.
Tome opravdu si myslis, ze dnes lidi foti vice pres hledacek?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pia46 8. 4. 2017 08:12

S tím focením přes display máte pravdu :-) ještě sem žádnou učitelku přes hledáček fotit neviděla - na mobilech se také fotí jen přes display, takže je to pro ně ani přirozenější :-) na auto fotí úplně všichni, maximálně jsou schopné otočit kolečkem na režim děti v pohybu, ale to jen mladší ročníky :-) hledáček si myslím, že potřeba vůbec není a to že foťák pouze připojíme k PC (což zvládají z 12-ti osob asi 3 učitelky) a naházíme fotky pouze na internet je také úplná pravda :-)
pia46
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alešak 8. 4. 2017 11:04

pia46: proboha svatého, tak proč řešíte nějaké foťáky, když s tím ani nikdo ve školce neumí fotit
a očividně se ani nebude chtít to naučit. Prostě kupte za 20.000 kč dva mobily a je to...
A také mi nějak uniká smysl toho, pořád dokola stejné cvaky dětiček a házet ty nepodarky pořád
dokola na internet. A kdo se na to vůbec dívá ? To tam nemáte nic užitečnějšího na práci ?
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 8. 4. 2017 13:22

Já bych se zase klidnil. Třeba rodiče zajímají fotky jejich dětí a to, že někdo chce utratit peníze daňových poplatníků rozumně by ti mělo imponovat zvlášť když jsou to taky tvoje prachy.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 8. 4. 2017 14:47

Alešak píše:pia46: proboha svatého, tak proč řešíte nějaké foťáky, když s tím ani nikdo ve školce neumí fotit
a očividně se ani nebude chtít to naučit. Prostě kupte za 20.000 kč dva mobily a je to...
A také mi nějak uniká smysl toho, pořád dokola stejné cvaky dětiček a házet ty nepodarky pořád
dokola na internet. A kdo se na to vůbec dívá ? To tam nemáte nic užitečnějšího na práci ?


Asi nemáš ženu a deti, že? :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alešak 8. 4. 2017 15:32

Mikeczcz,bob222: no to si právě nejsem jistý, že to budou rozumně utracené peníze. A pokud rodiče zajímají
fotky svých ratolestí ze školky, tak jistě existují i jiné možnosti, než to nechat na učitelkách(tím se jich nechci
nikterak dotknout). Ženu samozřejmě mám, k tomu čtyři potomky, šest vnuček a tak o focení dětí něco vím...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 8. 4. 2017 16:16

Treba kdyz prijde do skolky kouzelnik tak se udela nekolik fotek(nehodnotme prosim kvalitu atd) a pak se to vlozi do galerie skolky na internetu. Rodic ktery u toho ani nemohl byt je rad, ze neco vidi. To je cele.

Fotit pohybujici se deti pres displej s nejlevnejsi zrcadlovkou? Asi budu za trolla, ale stojim si za tim, ze SONY RX 100 je vhodnejsi. No a jako bonus ma vhodne rozmery na vylety.
AwwA
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků