Zvláštní požadavky na model staršího foťáku

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Akkon 21. 2. 2017 13:02

Moje fotky nemají sice obecně žádnou cenu, ale pro mě osobně mají cenu velkou. A přijít so o ně dá různě, selhání karty není jediná možnost.

V Rusku jsem třeba kartu úplně obyčejně ztratil. Kromě toho jsem nějaké fotky mazal na příkaz policajta.

Na Ukrajině se zase lidem nelíbilo, že jim fotím vesnici.

V Izraeli také očekávám problémy při focení. Možná přijdu o pár fotek, možná o kartu, nebo o celý foťák. Nechystám se fotit nic citlivého, ale jiný kraj, jiný mrav.

Mohl bych uvést deset dalších způsobů, jak přijít o fotky.

Proto chci večer kartu kopírovat na druhou. A nosit zvlášť. Proč je kopírování ve foťáku pro mě nejlepší možnost tady nebudeme rozebírat, prosím.
Naposledy upravil Akkon dne 21. 2. 2017 13:17, celkově upraveno 2
Akkon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 21. 2. 2017 13:06

V Izraeli je veľmi jasne označené čo fotiť a čo nefotiť, ak to dodržíš, nie je problém. A vojaka sa ZÁSADNE! najprv spýtať.
Inak neviem do akých krajín ideš, ale v Izraeli naozaj nie je problém so zástrčkami, a v širokom okolí detto. Dokonca aj v Aleppe je elektrina. ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Akkon 21. 2. 2017 13:07

Ale já jedu sám a pod stan - mimo kempy. Jako obvykle. :-)
Akkon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ltokar 21. 2. 2017 13:13

Tuzkace najlepsie tie litiove 1.5v, to su take speciality, ale vydrz maju ako li-ionky, akurat nie su nabijatelne a pomerne drahe. Dostal som ich k Pentax K-x :) .. ten sa tusim predava v bazari tak do 150e, mozno aj o nieco menej uz. Inak vystup paradny. Myslim, ze na tie lionky sa da nasekat min. 1000 fotiek na jednu sadu. Klasicke alkalicke ale bez sance. Su tusim aj starsie Pentaxy (ist?) ktore fungovali na AAcka a predavaju sa tak za 50-70e. Dalsia moznost je uprava .. vytiahnes von napajacie konektory a napojis na powerbanku (AAcka alebo LiIonky). Eventualne cez kabel, ak fotak podporuje nabijanie cez kabel.
Este mozes pripadne fotobanku, kde strcis kartu a ona ti ju skopiruje na interny disk. Dalej mas este teoreticky (neskusal som) moznost skopirovat sd kartu na (medzi?) mobilom s pomocou USB OTG.

-- 21. 2. 2017 13:15 --

Do 2000Kc (cca 75e) sa daju kupit napr. celkom fajn fotaky /myslim ze to su systemove kompakty/ ako FZ8,FZ18,FZ28 asi aj FZ30/35, co su ultrazoomy, ale nie na AAcka. Ale mari sa mi, ze taketo ultrazoomy ktori robil aj na AAcka.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akkon 21. 2. 2017 13:19

Jsem sice laik, ale ultrazoom asi nebude pro mě. Nechystám se fotit něco v dálce.
Akkon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 21. 2. 2017 13:21

Len tie ultrazoomy mali podstatne vyššiu spotrebu, neviem či to robilo to zoomovanie ale výdrž na AA bola biedna a niektoré pomaly ani nezabrali.
Pamatám na olympus C-5050, tam som urobil na AA núdzovo tak 30-40 fotiek a čau. Na lacné zo stánku ani nezapol (a to ani nebol ultrazoom)...
Človek všade vláčil mech accu označené v sadách páskami, vybíjalo sa to, nepraktické, naprd, nemotorné.
Ak by som dnes riešil pobyt v divočine bez elektriny tak prisám bohu radšej manuál kinofilm. Ale aj tak to považujem za megablbosť. Zrkadlovka urobí na zabehanú baterku v pohode tisíc fotiek. Ak máš 2 náhradné baterie, to máš 3000 fotiek.
Neviem si predstaviť, ako nasekám v divočine 3000 fotiek bez možnosti jedinej zástrčky, to by som musel byť v púšti tak 2-3 mesiace.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 21. 2. 2017 14:13

Asi bych dnes podobnou potřebu řešil náhradními (třeba i neznačkovými) akumulátory. Také je dobré omezit na minimum (vypnout) zobrazení a prohlížení (mazání) fotek na LCD.
Pentax K-x se základním zoomem bude už mimo uvedený limit, i když by jinak (tužkovky) vyhověl. A modely ist* jsem už dlouho v "prodám" neviděl. S nimi už by byla trochu potíž s dynamickým rozsahem v exktrémních světelných podmínkách. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 21. 2. 2017 14:52

Akkon: mě se zdá, že si tak trochu vymýšlíš :D a hledáš problémy, tam kde nejsou. Tvrdíš, že jsi zkušený
cestovatel a chceš si zdokumentovat země, které navštívíš. Chceš se potloukat mimo civilizaci, tak si
na focení pořiď nějaký kinofilmový dálkoměr, nebo zrcadlovku. A nebudeš potřebovat žádné baterie.
Koupíš si 15-20 roliček kinofilmů a máš dva měsíce na co fotit.Zabalíš to do igelitového sáčku, strčíš
do báglu mezi hadry a fertyk. Po návratu necháš vyvolat, naskenovat atd... A neříkej, že to nejde.
Tisíce cestovatelů to tak dělalo a spousta i nyní dělá. Já jsem tak projel stopem kus Kanady a Států,
fotil na kinofilm a chrápal pod širákem...
P.S. a v Izraeli jsem neměl s focením žádné problémy. I vojáků,vojaček i ortodoxních, jen to chce mít
v ruce něco menšího a nenapadného, tož tak nějak...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akkon 21. 2. 2017 15:45

Myslím, že přišla pravá doba toto téma uzavřít. Aspoň za mě.

Šlo mi o výběr foťáku a do žádných jiných diskuzí zabředávat nechci. Mám svoje zkušenosti a vím, co dělám.

Vidím, že můj dosavadní foťák je nejlepší řešení a tímto děkuji všem zúčastněným.
Akkon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 21. 2. 2017 16:25

Akkon píše:
Rád bych koupil starší systémový kompakt, nebo zrcadlovku s těmito vlastnostmi:

1. Provoz na tužkové baterie
2. Sloty na dvě karty
3. Cena kolem 2.000Kč



Cena je nesmyslně nízká, na to zapomeň. S těmi tématy, co hodláš nafotit zapomeň i na kompakt s malým čipem. Ale nějaká dlsr z bazaru by se našla. Běžně jsou schopny nafotit přes 500 obrázku na jedno nabytí. Takže pokud si koupíš 2-3 náhradní baterie, nějaké rozumné z Číny za 200kč(nemám přehled), nafotíš bez problému min. 2-3tis. fotek. Používám paměťové karty SanDisc a za 9 let se mi nestalo ani jednou, ze bych přišel o jedinou fotku kvůli poruše, nebo ztrátě karty. A že jich hezkých pár desítek tisíc bylo. Takže zálohu na cestách bych také tolik nepřeceňoval. Stačí techniku pečlivě uchovávat a nepoužívat jednu obrovskou kartu, která zaručí, že v případě nehody přijdeš úplně o všechno.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 21. 2. 2017 16:48

No Akkone, já si myslím, že když máš své zkušenosti a víš co děláš, tak jsi se zde ani nemusel
obtěžovat na něco ptát, že jo. Foť si s tím co máš, nebo si za dva litry kup to, co jsi přeješ
a budeš spokojený. Tak nechť se ti daří a šťastnou cestu(y)...
Alešak
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků