Zvláštní požadavky na model staršího foťáku

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Akkon 20. 2. 2017 19:16

Prosím zkušenější o radu s výběrem digi foťáku.
Jsem začátečník, proto prosím omluvte moje, možná zvláštní, požadavky na foťák.

Rád bych koupil starší systémový kompakt, nebo zrcadlovku s těmito vlastnostmi:

1. Provoz na tužkové baterie
2. Sloty na dvě karty
3. Cena kolem 2.000Kč

Vysvětlím proč.
ad 1. Cestuji na kole nebo pěšky převážně mimo civilizaci, proto jsou pro mě tužkovky výhodné. Příležitostně je koupím, po vybití vyhodím. Nabíjet ze zásuvky nemám možnost, powerbanka je také nepoužitelná.

ad 2. Nemám možnost data zálohovat, proto bych raději fotil na dvě karty současně. Už jsem o nějaké fotky přišel. Jestli umí některý foťák zálohovat na flash, je to taky cesta.

ad. 3. Uznávám, že cena je nízká, ale jde o zkoušku. Jestli se mi vyplatí, tahat sebou těžký foťák, jestli to přežije a jaký bude rozdíl v kvalitě fotek proti stávajícímu Fujifilm Real 3D W3.

Mám takové naivní představy. Rád bych vyfotil hvězdy nad Judskou pouští, nebo východ slunce nad mrtvým mořem.
Naposledy upravil Akkon dne 20. 2. 2017 22:54, celkově upraveno 1
Akkon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 20. 2. 2017 21:12

Tady je asi každý rada drahá... Kompakt na dvě karty za 2.000 je požadavek, co asi vyřadí všechno. Možná že existuje nějaký čínská šílenost na eBay. Ale spíš by se to chtělo zamyslet nad těmi požadavky.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Akkon 20. 2. 2017 22:14

V tom případě požadavek na dvě karty ruším a ostatní zůstávají.
Akkon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radomir 20. 2. 2017 22:39

No můžeš mít více karet a vyměňovat, na co dva sloty.
Radomir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akkon 20. 2. 2017 22:52

Jde o zálohu. Záloha znamená, že stejná data budou na dvou místech.

A ještě mě napadá, že existují adaptéry na tužkovky. Takže i tuto variantu, prosím.

A pokud by se našel někdo hodně akční a podíval se do bazoše nebo aukra, mohl by mi poslat konkrétní odkaz na foťák, co za něco stojí.

Něco si můžu najít sám, ale praktické zkušenosti s konkrétními modely nemám.
Akkon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 21. 2. 2017 04:19

No zabiják je spíš ta cena. Zrcadlovka na dva sloty, třeba moje staříčká D7000 a baterygrip s adaptérem na tužkovky. Akorát to by bylo i s hodně přimhouřeným okem tak 8k.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 21. 2. 2017 06:10

Šetri alebo si najdi brigádu. Za 2000 to je nereálne.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Akkon 21. 2. 2017 08:08

Jde o zkoušku, proto nechci příliš investovat.

Co říkáte na tento:

https://foto.bazos.cz/inzerat/71449886/ ... S-350D.php
Akkon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tex086 21. 2. 2017 09:03

Ahoj, mám takovej foťák doma a za ty dva litry bych ho možná i prodal:) Je to Fuji S7000, bývalá špička v oboru, tady ho místní borci asi rozcupujou, ale fotky dělal dost hezký, objektiv má i na dnešní poměry špičkovej, slabina je EVF. Jinak se obávám, že Tvá představa, že budeš někde kupovat baterky je nereálná i tenkrát se do těhle foťáků musely používat nabíjecí NI-CD články bo normální baterky to rychle vysálo.
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akkon 21. 2. 2017 09:41

A jaký je ve srovnání s Canonem, který jsem poslal?

Kolik fotek zvládne na alkalické baterky?

Náhodou - na dvě karty není? Na netu tuto informaci nevidím.
Akkon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tex086 21. 2. 2017 11:00

Je na dvě karty (CF+xD), srovnání s tím Canonem je těžké, ten Canon je zrcadlovka s výměnnými objektivy, tzn. jeho obrazový výkon je značně závislý právě na tom objektivu. Koukám, že tam je ten ten základní 18-55 řekl bych ten nejhorší:(, tohle je defacto kompakt s výborným objektivem a ovládáním, rozlišení 6MPix, má interpolaci na 12 MPix (to byla tenkrát taková specialitka Fuji a jejích superCCD čipů). Nikdy jsem ho na normální články neprovozoval, vždycky na Sanyo Eneloop (4x), pak se s ním nafotilo opravdu hodně, tady zase záleží na použití aparátu, blesk atd.
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod STigre 21. 2. 2017 11:10

Obávám se, že Tvoje požadavky nedávají smysl. Spíš bych se obával selhání deset let starého foťáku s neznámou minulostí než selhání (nové) karty.
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 21. 2. 2017 12:08

Kamarád koupil asi před dvěma roky Olympus E 510 v setu se dvěma skly za 4500 a slouží.Není to žádná hitparáda,ale pořád lepší zrcadlo,než ultrazoom.Obrazově samozřejmě.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 21. 2. 2017 12:15

Dobrý foťák so solídnym obrazovým výstupom a na tuškáče bol pentax K-x. Netuším ale po čom ide ojazdený.
Ale u žiadneho z týchto modelov moc nepočítaj s tým, že kúpiš niekde v PNS lacné tužkáče a nasekáš stovky foto. To ani náhodou. Väčšinou sa pri týchto modeloch obecne riešili v diskusiách eneloopy, kapacita, výdrž.
Naposledy upravil bob222 dne 21. 2. 2017 12:32, celkově upraveno 1
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 21. 2. 2017 12:19

Sorry,ty baterky jsem nějak přehlédl.
standavfr
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků