Fotoaparát na cesty

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 2. 2017 15:46

Nevím, jestli čteš místní hádky :-) a nakolik se orientuješ v těch systémech.

Já můžu psát jen o tom, co mám.

Jako možný nástupní model Ti mohu doporučit Panasonic GX80 s tim seťákem 12-32. Pro normální světlo budeš podle mě spokojenej. Příplatek za objektiv byl asi 2000.

Jako výhody bych uved skutečnou kompaktnost, hledáček a ostré snímky. Po dokoupení pevných skel (20/1,7 např) si můžeš hrát i s tou hloubkou ostrosti :-)

Nevýhoda může být velikost senzoru oproti třeba Fuji. Na tu se musíš poptat nějakého majitele. Mě to neomezuje :-) ale každej to má jinak.

Kdybys měl nějaké dotazy, neváhej.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod hoonzakk 23. 2. 2017 10:38

Moc nečtu zdejší hádky, a že bych byl přeborníkem v systémech, to nejsem, právě proto jsem tady a pokladám někdy i stupidní dotazy :D

no ten GX80 vypadá opravdu dobře...jen ta cena :( ta asi v nejbližším pul roce nebude padat co?

A co třeba Nikon J5? či Panasonic GF7? nebo už zmíněná a nedoporučovana sony alpha 5000?
Ty jsou v trosku v jiné cenové relace....
Jde mi o to jeslti třeba počkat a koupit i třeba rok použitý GX80 se setákem 12-32 nebo zas takový rozdíl v tom není ušetřit penize a spokojit se s NIkonem a jím podobným. (zase asi do nikonu budou případné objektivy stát majlant)

Nebo nevyjde ted na jaro nové fotoaparty které by startovali na ceně 14 000 i s objektivem či další model GX80 který by tu cenu snížil?

Foták planuji určitě koupit do června, tím dřív to bude tím líp ale klidně počkam, kdybych měl na co....
hoonzakk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 23. 2. 2017 10:52

a canon eos 100d+palacinku 24mm+40mm?
či to je už veľké?
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 2. 2017 16:29

Jedině oželet hledáček - tam je GX800 a GF7 - ale někdy ti bude hledáček chybět, hlavně na slunci.
Jo a GF7 nemá stabilizaci na čipu (ale 12-32 ji má).

GX80 je bohužel relativně novej model ... :-(

Ty ostatní foťáky neznám.
Davidof
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků