Tak za co plánujete letos utrácet?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 1. 1. 2017 11:48

Napadlo mi v prvý deň roka napísať, čo by som chcel dokúpiť (obmeniť) v r. 2017.

Uvažujem, že by som zmenil sony beznosorožca za fuji, s touto myšlienkou sa pohrávam už dosť dlho. K tomu nejaké sklá na portréty. Olympus tento rok určite upgradovať nebudem, na prechádzky stačí to čo mám, a nemusím riešiť dlhé sklá na drahšej technike.

A Vy čo plánujete? Potom si to môžeme na konci roka porovnať. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 1. 1. 2017 12:05

Už je doma Canon 80D.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 1. 1. 2017 12:41

Gratulace srandavfr... ať slouží k plné spokojenosti :)
Já v tomto roku (a poté ještě nekolik dalších), zůstávám u zrcadlovek a pokud se soudruzi v Japonsku budou dostatečně snažit, tak bych rád vyměnil 6D za jeho nástupce MkII. K tomu snad již letos uvedou EF 85mm 1.8 (1.4). Cropovou 7D si nechávám na ptáčky nebo makro a kinofilmovou EOS 30 pro potěchu a občasnou extra fotečku :)
Jinak všem na fóru, jen to nej v Novém roce :)

jentak.jpg


P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milan.44 1. 1. 2017 13:52

Ahoj a zdravím v roce 2017 . Tak já letos musím ještě došetřit korunky ☺ a pak se budu rozhodovat mezi zrcadlem a bezzrátkem.
Jinak standavfr - co Tě vedlo k 80D , kupoval jsi jí v setum nebo už jsi měl nějaké skla... ?
milan.44
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 1. 2017 14:02

Já už 3/4 roku plánuji Nikon DL24-85, takže z toho je typický plán na letošek.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 1. 2017 14:16

Tie DL nikony už mi pripadajú skoro jak hoax alebo urban legend. :D A pritom super koncept.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 1. 1. 2017 14:34

Měl jsem 100D a tak i nějaká skla,proto zase Canon.Kupoval jsem v setu s 18-135.Vyhovuje mi dostupnost dalších skel,příslušenství,ovládání.Zvažoval jsem i Sony A7,ale seťák za moc nestojí a ceny objektivů jsou pro mě mimo mísu.Líbí se mi i Panák G80,ale malý a už poněkud neaktuální čip mě odrazuje,jinak je to určitě výborný foťáček.Ten Canon mě stál mírně jetý skoro jako ta G80,tak nebylo o čem.
Naposledy upravil standavfr dne 1. 1. 2017 14:51, celkově upraveno 1
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 1. 2017 14:44

bob222: zatím je to holt foťák jaký svět neviděl :-D
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 1. 1. 2017 14:51

Tak já si chci pořídit nový monitor, vidím to na EIZO CS2420.Jako náhrada za 5let používaný LG W2220P. Jen ta cena se mi pořád nechce líbit.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 1. 1. 2017 15:03

novy fotak ... bud 610 nebo D810
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 1. 1. 2017 15:13

Add monitor, co toto, znáte někdo? Papírově dobrý, nevím jak v reálu...
https://iiyama.com/gb_en/products/prolite-x2783hsu-1/
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 1. 1. 2017 15:22

Ja jsem uz asi dva roky ve fazi, ze nic nepotrebuju (neco podobneho mam asi 5 let se stolnim pocitacem, co sem driv menil co rok/dva). Takze jedine co bych koupil je, pokud Sony vyda neco pekneho ve stylu 135/2 nebo 135/2.8 a trochu sem premyslel o nahrazeni i40tky blesku novym i60, co ma integrovany prijimac na odpalovani (staricke Yongnuo z ebaye uz zacina blbnout). No u zrcadlovky zadna zmena - 6D a Lkova trojice zoomu mi stale staci.

Naopak potrebuju koupit pohorky (Meindl ma nejaky vypadek dodavek a ceka uz dva mesice a roztrhane Garmonty toho uz moc nedaji), nejakou zateplovaci bundu na hory (stara se mi po 8 letech rozpadla) a rukavice ve kterych se dobre foti. Tohle sice neni primo fotovybaveni, ale dost to s tim souvisi v ramci meho foceni :-)

No ale pri predstave nefoto vydaju sem rad, ze na to foceni vlastne nic zasadniho nepotrebuji....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod milan.44 1. 1. 2017 16:14

standavfr: ta 18-135 je už ta "nová" USM ? Jestli jsme to teda nepopletl tak se uvádí, že kreslí a ostří suprově. Jinak co se týče Canon tak mi také přijde co tak sleduji, že ty ceny skel jsou takové cenově uživatelsky ucházející. Jen u toho Canonu se zase třeba uvádí, že oproti Nikon jsou ty barvy, dynamický rozsah daleko horší, ale já jsem laik to mám jen vyčteno tak nevím..
milan.44
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 1. 1. 2017 16:21

Jj,je to už ta nová 18-135,80D má momentálně nejlepší čip APSC formátu u Canonu,DR má tuším 13,6,Nikon D7200 14,2.Barvy jsou věcí vkusu,mě vyhovují a srovnání s Nikonem nemám.Zase proti Nikonu má výklopný a dotykový displej,což byla pro mě ve výběru jedna z podmínek.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 1. 2017 16:24

DJI Mavic pro a Leica 8-18/2,8-4 je v plánu, pokud bude v rozumné cenové relaci. Pokud ne tak mZD 7-14/2,8. Pro začátek stačí.

Canon 80D je dobrá volba, takže gratulace.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků