Proč nekoupit zrcadlovku?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mamut45 4. 12. 2016 02:10

Dobrý den,
přemýšlím nad koupí zrcadlovky, ale viděl jsem obrázky z některých kompaktů a musím říct, že kvalita těch fotek není vůbec špatná. Kdybych měl neomezený rozpočet, tak bych si koupil kompakt i zrcadlovku, ale to bohužel nemám.

Takže spíš než se na to koukat z hlediska - "Proč si koupit zrcadlovku, když stačí kompakt" - jsem se na to koukl opačně - "Proč si koupit kompakt, když za tu cenu mohu mít zrcadlovku".

Pokusím se vysvětlit důvody, proč jsem takhle začal uvažovat.

1) Všude se píše, že kompakty, ve srovnání se stejně drahými zrcadlovkami, již na tolik pokročily, že mnohdy dosahují kvality zrcadlovky.
- proč si tedy rovnou nekoupit zrcadlovku?

2) Jako další argument se píše, že s kompaktem nemusíte nic nastavovat a fotí to.
- zrcadlovky snad také mají režim "auto"

3) U zrcadlovek je více příslušenství, větší výběr objektivů, takže pokud vás najednou začne focení bavit, nebudete si pak muset kupovat zrcadlovku, abyste dosáhl kvalitnějších fotek, viz. další bod.

4) Když máte zrcadlovku, stačí vám dokoupit lepší objektiv a máte o třídu lepší fotky.
- to si netroufnu říct o kompaktech (bezzrcadlovek)

Určitě by se našlo víc bodů..
Opravdu mne jako jediná výhoda kompaktů (a zároveň jediná nevýhoda zrcadlovek) napadá kompaktnost a odolnost. Pokud vám zrovna na tomhle nesejde, případně jste ochotni se obětovat pro možnost budoucího upgradu, jako já, pak nevidím důvod proč si zrcadlovku nekoupit.

Shrnul jsem snad vše, kvůli čemu jsem nemohl usnout a vrtalo mi to hlavou. Opravdu by mne zajímal názor jiných, děkuji.
Mamut45
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alešak 4. 12. 2016 08:32

Opravdu žasnu, co všechno lidi řeší a co vše jim vrtá hlavou a k vůli čemu nemůžou spát.
Prostě si Mamute kup na co máš peníze, stejně podle tvých dotazů zůstaneš u té automatiky,
a na to ti bude stačit i mobil za deset litrů. Toť můj názor...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 12. 2016 08:59

Ak chceš veľa fotiť, využívať výhody možnosti výmeny skla a iné vyplývajúce zo stavebnicového systému, kúp zrkadlovku alebo bezzrcátko. Ale pozor, s jedným seťákom to prakticky nemá význam a podobnú úlohu zastane aj kvalitný kompakt s veľkým čipom. Jak na to ale nasadíš najlacnejšie sveteľné sklo, si v inej lige.
Ak chceš niečo malé na nosenie všade a občasné cvaknutie, tak kompakt alebo mobil.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jack08 4. 12. 2016 09:40

Mamut45 píše:...
2) Jako další argument se píše, že s kompaktem nemusíte nic nastavovat a fotí to.
- zrcadlovky snad také mají režim "auto"
....


pokud fotíš podle tohoto, pořiď si kompakt, nebo foť rovnou mobilem...

Až budeš mít čas a náladu tak si přečti cca 1870 stránek v tomto vlákně: viewtopic.php?f=1902&t=1179831

@admini: kolik podobných vláken tady ještě vznikne ??
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 4. 12. 2016 09:52

Co nevidíte, ze je to jasný troll?!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod reign 4. 12. 2016 11:21

No a jestli není tak to chudák schytal za ostatní...

Mamut : na začátek kup pořádný kompakt a až doslouží budeš vědět sám jak moc tě omezoval a jestli jsi ochoten obětovat skladnost.
reign
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků