Canon EOS 100D vs csc fotoaparat

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 4. 12. 2016 21:00

100D není prostě do běžné chlapské ruky a i tlačítka jsou titěrná. Jinak si nemyslím, že kouzlo Canonu je jenom ve videu, ale jako velký tahák vidím fakt levnou 50-ku STM a snad dotovaný zoom 10-18 STM, supr je i zoom 18-135 STM. Ideál by bylo tělo Pentax (fakt jsou ve své třídě vždy o parník napřed výbavou) s výstupem Nikonu a Canon skly, no...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 4. 12. 2016 21:23

Nemám problém s doporučením alternativy,jezdím dost na kole a 100d je na tohle převážení ideální,těch kompromisů tam zase tolik není.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 5. 12. 2016 10:59

standavfr píše:Hledáček je v této ceně u všech víceméně stejný ... ovládání přes dotykový displej v pohodě,nejpoužívanější funkce dobře dostupné,mám ho rok,po třech měšících bych se nedvážil dělat takové závěry.Mám malé ruce,takže rozměry mi nevadí.Tím nechci schazovat Pentax,měl jsem ho v hledáčku také,bohužel je jeho obrazová kvalita se seťákem horší než 100d.


No prave az na ten Pentax :-) ... takovy nezaujaty priznivec jedne znacky s nejmensim APS-C senzorem tu uz dlouho nebyl :-)

Idealni by bylo poskladat si to z vice systemu, jak psal reign, ale to nejde. Takze nejlepsi rada tu padla od "Mirekeqx": osahat si vice tel, ono neco zaujme a padne do ruky a to je zaklad. A je treba pocitat s tim, ze se neskonci u setaku - pak by stacil lepsi kompakt.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 12. 2016 11:15

Obrazová kvalita (všech) levných seťáků - na rodinný fototlamismus, který končí ve fotoknihách nebo na 10x15 či TV - vyhoví. Za ty peníze.... :-D
Na fajnovůstky je pak onen 50/1,8 nebo podobný/jiný. Stejně jako JPG/RAW. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 12. 2016 11:51

...40" Ultra HD TV (dnešní standard) nic objektivu neodpustí. Puntík by si měl aktualizovat firmware a nemyslím tím ve fotoaparátu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 12. 2016 12:10

Vidím, že nejen Ganec je mimo běžnou realitu....
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 12. 2016 14:25

cport,co blábolíš za nesmysly?Jak se jmenuje téma?Já tu 100d mám,tak jen píšu svoje zkušenosti.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 12. 2016 19:21

Puntík píše:Vidím, že nejen Ganec je mimo běžnou realitu....


Ano, zdatně mu sekunduješ, byť v jiném směru.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 5. 12. 2016 21:50

Myslím že tazatel už vie svoje, môžete to zabaliť.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod remaxik 6. 12. 2016 09:59

Tak nakonec vezmu 100d plus k.tomu dokoupim zminivany objektiv. Jen se chci zeptat je tady tenhle kit https://www.euronics.cz/canon-eos-100d- ... Amip8P8HAQ uplne stejny jako tento u alzy https://m.alza.cz/canon-eos-100d?dq=3593063&o=1. ?? Diky
remaxik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 12. 2016 11:05

Nie je ten istý: okrem nestabilizovaného teleobjektívu v ňom je aj nestabilizovaný seťák.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 6. 12. 2016 12:13

Ganec má pravdu,v Alze má ten 18-55 stabilizaci a bude i opticky lepší.Hledej sety s objektivem s označením IS-STM.Stejně bych ti spíš doporučil set s 18-55 a k tomu koupit samostatně 50 1,8 STM na portréty,ten teleobjektiv se dá sehnat kolem 3500 starší a se stabilizací.Pořádně si nastuduj cashbacky,na tu 50tku je sleva 500 při koupi s foťákem.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod h00ki 9. 12. 2016 12:57

Dobrý den, koupil jsem Canon EOS 100D, ale koukám, že Nikon D3300 je pouze o 300kč v Alze dražší (když započítám cashback). Vzal jsem kit s 18-55mm IS STM.
Hlavní důvody proč jsem si ho koupil byly dotyková obrazovka a bracketing (HDR), ale to jsou asi jediné výhody. Nikon má prý oproti Canonu větší dynamický rozsah. Myslíte, že by to byl znatelný rozdíl u fotografie jako je tato? Co byste doporučili vy? Děkuju za odpověď.
Přílohy
IMG_0079.jpg
h00ki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 9. 12. 2016 13:14

Na túto a veľa nasledujúcich otázok je odpoveď tu:
http://www.fotoroman.cz/techniques.htm
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 9. 12. 2016 13:48

h00ki, zeptám se napřed - co tobě vadí na této fotografii ? Pokud nic, klidně foť a sem už se raději nevracej. Tady se můžeš dozvědět spoustu rad (většinou zbytečných) kdy pokusy o jejich realizaci tě budou stát spoustu peněz a výsledek stejně nic moc. Mimochodem, šetrně (správně) použité HDR zvětší dynamický rozsah mnohem víc, než změna přístroje. Přístroj žádného výrobce nemá DR takový, aby s ním byl (ve všech situacích) spokojen každý. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků