Pomoc začátečnikovi

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Erinoo 25. 11. 2016 17:15

Zdravim. Začinam s fotografovaním/natáčaním a chcel by som od vás odborné radi týkajuce sa vyberom fotoaparatu. Moje očakavania od fotoaparatu su fotky na dobrej urovni a taktieť video. Fotoaparat by som rad použil na cesty bicykllom, cestovanie po EU len z priručnou batožinou. Taktiež by som rád natočenie vyroby jedla a fotky jedla.
Moje možnosti su okolo 500libier(nakoľko žijem v UK) neskor by som si dokupil aj nejaké objektivy.
Zatial môj vyber padol na Canon 700D - Nikon 5300 - Sony A6000.
Rád si vypočujem vaše názory. Nakoľko čim viac zistujem tym som zmätenješi.
Ďakujem
Erinoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AwwA 25. 11. 2016 18:18

Sony A6000 + Sigmy 19, 30 a mozna neco delsiho. Zalezi na budoucich investicich. Rozmerove myslim vhodna volba.
Naposledy upravil AwwA dne 25. 11. 2016 18:19, celkově upraveno 1
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Žvel 25. 11. 2016 18:18

Na výlety na kole mi přijdou všechny tři hodně velké, nehledě na to že u těchto foťáků je stejně důležitý jako tělo i vhodný objektiv(objektivy), které mohou ve finále mohou stát víc než tělo... zvažte jestli chcete nakupovat další objektivy. Pokud ne, může některý z profikompaktů např. Canon řada GX, Sony RX100 či Panasonic Lumix LX100 udělat lepší službu.
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Erinoo 25. 11. 2016 18:24

Samozrejme, časom by som chcel isť cestou novych objektivou. Pri sony sa mi zdraju trochu drahšie. Sony bol moj favorit od začiatku ale ked som to riešil ludmi z môjho okolia skor mi doporučovali zrkadlovky.
Erinoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AwwA 25. 11. 2016 18:48

Erinoo píše:Samozrejme, časom by som chcel isť cestou novych objektivou. Pri sony sa mi zdraju trochu drahšie. Sony bol moj favorit od začiatku ale ked som to riešil ludmi z môjho okolia skor mi doporučovali zrkadlovky.


Tak ty Sigmy 19,30 se bezne daji sehnat pod tri tisice. To mi prijde velice dobra cena za takove sklo. Velikost fotaku s nazasenym objektivem(19nebo30) je uplne jinde nez u zrcadlovek.

Proc ti doporucovali zrcadlovky?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 25. 11. 2016 19:06

Z Eos100d leze to samé co ze700d a je vyrazně menší,ergonomie je ještě proti bezzrcátkům na dobré úrovni.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 26. 11. 2016 11:01

Začínat se značkou kde neexistuje jediný kloudný zoom mi nepřijde jako dobrý nápad (Sony) . Do začátku s tak napjatým rozpočtem bych doporučil pořádný kompakt (Canon G7X mark II). Super výkon v malém těle, nezabere místo a i když člověk časem koupí něco většího tak díky skladnosti v šuplíku neskončí. Kdyby to v UK šlo sehnat tak Fuji X30 - výkon sice nižší (oproti Canonu G7X, zato pořád rovnocenný zrcadlovce se seťákem)
, ale s parádním hledáčkem.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 26. 11. 2016 11:30

"Sony bol moj favorit od začiatku ale ked som to riešil ludmi z môjho okolia skor mi doporučovali zrkadlovky."
Tak to doporučovali úplně nesmyslně. Zrcadlovky jsou pro lidi, kteří už jsou na ně dlouhodobě zvyklí. Pokud dnes někdo mladý začíná fotografovat jinak, než mobilem, je logické, aby začal s bezzrcátky. Z dlouhodobého hlediska není dobré začínat tím, že se zařadíš do stále se zmenšující skupiny lidí:
- kteří preferují ergonomii před skladností,
- kteří mají kvalitní sestavu objektivů Canon nebo Nikon či Pentax,
- kterým vyhovuje ovládání, logika a zpracování obrazu Canon, Nikon nebo Pentax,
- kterým vyhovuje více optický hledáček
- kteří jsou prostě zvyklí a nemají důvod měnit za něco jiného plus mínus podobného
- kteří potřebují nižší spotřebu energie zrcadlovkami

Trh pro fotoaparáty se zmenšuje, tedy se zmenšuje trh jak pro zrcadlovky, tak pro bezzrcátka. Z výše uvedených důvodů má smysl zachování existence zrcadlovek střední a vyšší třídy pro tu zmenšujícíse skupinu zrcadlovkářů. Jenže nejvíce se prodávají levné zrcadlovky, které z hlediska budoucnosti absolutně nemají smysl. Až skončí a zbude jen Canon od třídy 80D/5D nahorů a Nikonu od D7200/D750 nahorů, Pentaxu K5 /K3/K1, bude se zrcadlovek prodávat jen tak 1/5 oproti dnešku, takže cena těla pod 50 000 Kč může být jen těžko. Zrcadlovky se budou prodávat jen zrcadlovkářům ve smyslu - po 10 letech dosloužila stará, koupín za 50 000 Kč novou na dalších 10 let. To bude tak malý trh, že bude jen pro nás skalní příznivce, ale je asi blbost, aby do toho šel někdo nový, nezatížený.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 26. 11. 2016 11:34

S tim zoomem to je pravda. Porad mi ovsem nejvic sedi(velikost vykon a video) ta A6000 se setakem a do zacatku Sigmou 30 f2,8.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 26. 11. 2016 11:42

A ten seťák 16-50 je dobrý k čemu? K focení určitě ne.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 26. 11. 2016 12:03

sel 18-105/4 je slusny univerzalny zoom na Sony a6000.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 26. 11. 2016 12:50

Slušný možná jakože nemluví sprostě, opticky je podprůměrný a navíc předražený, koukni schválně na recenzi na digimanii.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 26. 11. 2016 19:05

Jasne, ale v setu za minimalni priplatek je lepsi jak kupovat samotne telo. Do zacatku mi prijde lepsi mit tento setak plus Sigmu 30.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 26. 11. 2016 20:56

To není začátek, to je konečná. Lidi, fakt uvažujte hlavou, k focení je potřeba i objektiv a u Sony je tohle zrovna problém. Ono je to strašně lákavé pořídit si to úžasné malé tělo s výborným výstupem, velkým hledáčkem... a mizerným objektivem a zjistit, že nabídka je jednoduše nedostatečná.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 27. 11. 2016 02:00

reign píše:To není začátek, to je konečná. Lidi, fakt uvažujte hlavou, k focení je potřeba i objektiv a u Sony je tohle zrovna problém. Ono je to strašně lákavé pořídit si to úžasné malé tělo s výborným výstupem, velkým hledáčkem... a mizerným objektivem a zjistit, že nabídka je jednoduše nedostatečná.

Záleží od potrieb každēho súdruha. Ja som mal k nexu 4 pevné sklá a spokojnosť, viac mi nebolo treba. Ponuka základných zoomov je ale fakt tragická.
bob222
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků