Náhrada za Canon PowerShot SX50 HS

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milan.44 25. 9. 2016 10:08

Zdravím, začal jsem se zaobírat myšlenkou na výměnu stávajícího přístroje Canon PowerShot SX50 HS . Když jsem ho před cca třemi lety kupoval kupoval jsem ho s tím, že chci něco na focení rodinných snímků, rostoucích vnuček, natáčení videa, focení přírody, zvířat v zoo ap. Fotil jsem pouze na automat. Nyní jsem ve stadiu kdy sice fotím viz. výše, ale začal jsem "koketovat" s makrem, rozostřené pozadí, více přírody, detaily, street.. a začal jsem fotit do RAW a také již se snažím nefotit na auto, ale používat "ruční" režimy .
Cenovou relaci vidím max 25 000,- (+-) , zvažoval jsem nějakou základní zrcadlovku, nic méně co mám načteno tak vesměs ti "zdatnější" zde i jinde na fórech tvrdí, že zrcadlo se základními, či levnými objektivy je o ničem..., určitě nebudu dávat za objektivy desítky tisíc, u kompaktů s výměnnými objektivy je asi situace podobná ( základní objektivy) jak tvrdí věci znalí o ničem a kvalitní jsou dost drahé, nějaký "univerzální" objektiv není ( jak u zrcadlovek, tak i u bez zrcátek), No a pak tu máme asi nějaký profi kompakt, ale tam ten zoom na ty zvířata v zoo, či nějaký street ap. ????
Co mi vlastně již vadí na mém stávajícím přístroji - celkem nedobrá kresba, světelnost objektivu zvláště na dlouhém zoom, ale i celková světelnost v "horších "podmínkách - na ISO 200 mi bliká stabilizace a při ISO 400-500-600 už to viditelně šumí, no asi by se toho našlo více..
Jinak také chodím o berlích, tak že tahám berle a třeba tahat ještě přístroj+několik objektivů..... Půjde něco doporučit ? Děkuji.
milan.44
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 9. 2016 14:18

milan.44 píše:určitě nebudu dávat za objektivy desítky tisíc
ak ťa to zaujme, tak budeš ;-)
milan.44 píše:co mám načteno tak vesměs ti "zdatnější" zde i jinde na fórech tvrdí, že zrcadlo se základními, či levnými objektivy je o ničem
No .. ono je to "o ničom" preto, lebo podobnú kvalitu poskytujú aj menšie bezzrkadlovky (prípadne aj profikompakty), navyše bez zbytočných problémov (a nutnosti sa naučiť fotiť bez náhľadu) a teda je "o ničom" zbytočné prevláčanie neskladnej zrkadlovky ;-)

Čo sa týka kvality to však nie je problém: v porovnaní s tým čo máš, bude každý ILC objektív pokrok. Dokonca aj seťáky.

milan.44 píše:u kompaktů s výměnnými objektivy je asi situace podobná ( základní objektivy)
Práveže u MILC sú základné objektívy fpohode: keďže sú na trhu zvyčajne krátko, spĺňajú dnešné štandardy
(rýchlosť, presnosť a nehlučnosť ostrenia, kvalita, fungujúca korekcia vád, funkcionalita, ..)

milan.44 píše:nějaký "univerzální" objektiv není ( jak u zrcadlovek, tak i u bez zrcátek)
Tak samozrejme že tak univerzálne objektívy - také ako sú na ultrazoomy (~ 60x zoom) - nie sú (boli by príliš veľké).
Ale to nevadí, lebo je lepšie (dokonca aj finančne) mať niekoľko objektívov. Stačí začínať s DZ kitom.

Inak existuje aj zopár "univerzálov" (u bezzrkadloviek sú 10x zoomy bežné); Olympus aj Panasonic práve na Photokine predstavili zopár zaujímavých (ktoré budú určite kvalitné). Normálne sa nad nimi do budúcna zamýšľam :hm

Na fotenie rodinných snímkov mi napriek tomu zvyčajne úplne stačí mZuiko 17/1.8 (predtým Lumix 20/1.7).
No ale sú aj lacnejšie objektívy; postačila by aj trošku menej svetelná Sigma 19/2.8.
Mimochodom: Sigma ich vyrába aj na Sony E bajonet, nielen pre m43 (Olympus a Panasonic), ale keďže nemajú stabilizáciu, tak ti odporúčam radšej stabilizované telá Olympusu, alebo Panasonic GX
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 9. 2016 14:45

Panasonic FZ1000
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 25. 9. 2016 20:14

Ondrej Bobek píše:Panasonic FZ1000


Osobne bych sel do mensiho fotaku a to A6000 plus vhodne zvoleneho objektivu/objektivů. Respektive kdyz jdu jen tak ven na nedelni prochazku rubnu tam neco mensiho(16-50, 16 f2,8) nebo kdyz chci neco delsiho 18-105 atd... navic mam moznost nasadit blesk polarizak, ND filtr... A jako hlavni vyhodu vidim snimac velikosti APS-C= daleko lepsi ISO.

Proste za 25 tisic mam A6000 a solidni vybavu kterou nenahradi jednopalec.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 25. 9. 2016 20:29

a6000 + 18-105/4 je vynikajuca kombinacia, kompakt sa tomu nemoze rovnat a odfotis s tym kopu veci, snad okrem wildlife vsetko.
alebo nejake OM-D od olympusu s 12-60

a ak budes chciet stale si k tomu mozes dokupit nejake pevne sklo
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milan.44 25. 9. 2016 20:38

sakryš jak píše AwwA - tělo+ pevné sklo 16 f2,8 + 18-105 , ale chlapi já se nemohu dostat na 25 0000,-
milan.44
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 9. 2016 22:43

Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 26. 9. 2016 10:41

milan.44 píše:sakryš jak píše AwwA - tělo+ pevné sklo 16 f2,8 + 18-105 , ale chlapi já se nemohu dostat na 25 0000,-



Telo stoji kolem patnacti. V bazaru je 18-105 kolem deseti. No a pevne Sigmy (19,30,60) se daji v bazaru poridit kolem tri tisic. Ano bude to vuc jak petadvacet ale zas mas vystarano a nebudes si rikat: ,, mel jsem radsi pritlacit na pilku a vzit tu A6000" Osobne bych sel cestou vetsiho senzoru.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 26. 9. 2016 10:54

Ono ak chceš jeden univerzál objektív s rozsahom od vidíš do nevidíš, tak je to na veľkom čipe celkom problém. Olympus teraz má jedno nové sklo 12-100/4, ale to bude asi s telom nad tvoj budget.
Inak tie širokorozsahové zoomy na zrkadlovkách aj bezzrcátkach vcelku za moc nestoja, sú to také "výletné sklá". Síce budú lepšie ako ten canon, ale zas taká hitparáda to nie je.
Z lacnejších to máš napríklad olympus 14-150, Panasonic 14-140, sony 18-200
u zrkadiel to je smečka tamronov a sigiem 18-2XX (až do 300), nikony a canony 18-200. Ale ako hovorím moc od toho nečakaj. Lepšie je zvyknúť na prehadzovanie a kúpiť 2 zoomy, čo dostať spravidla k telu, a k tomu niečo pevné sveteľné do miestnosti a na portrétiky.
Pre začiatok. Uvedom si ale, že zrkadlovka aj bezzrcátko je mandel na prachy, do ktorého dáš prstík a už to ide!
Komfort jedného tela na všetko a všade Ti zabezpečí asi naozaj len ten Panasonic čo Ti doporučil Ondrej alebo zodpovedajúca Sonka. Je to ale samozrejme o kompromise v kvalite, ako vždy.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Žvel 26. 9. 2016 11:08

Dobrý den,

přijde mi smutné, že tazatel píše, že chodí o berlích a nechce tahat několik objektivů a většina diskutujících doporučuje právě různé systémy s výměnými objektivy. Za mě přijde důležité co tazatel nesdělil a to jestli potřebuje a využívá velký zoom. Na SX50 je 50x zoom..
Pokud velký zoom nepotřebujete tak bych se v kategorii profi kompaktů podíval například na:
Sony Cyber-shot RX100 III
Canon PowerShot G5 X
Panasonic Lumix LX100
Všechny budou mít o parník lepší obrazovou kvalitu než současný ultrazoom(lepší světelnost, větší čip..), zárověň jsou rozumě velké, strčíte je do kapsy u bundy, nepotřebujete další příslušenství..
Pokud by vám velký zoom chyběl, tak se už dnes prodávají UZ s větším čipem a lepší světelností
Již zmíněný Panasonic FZ1000
Nově ohlášený Panasonic FZ2000 ( ten asi trochu přestřelí požadovanou cenu)
Canon PowerShot G3 X
Sony CyberShot DSC-RX10
U profi UZ je obecně daní za větší zoom horší optická kvalita a světelnost(která bude pořád u vyjmenovaných výrazně lepší než u současného foťáku), zároveň jsou větší..
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 9. 2016 12:20

Žvel píše:tazatel píše, že chodí o berlích a nechce tahat několik objektivů a většina diskutujících doporučuje právě různé systémy s výměnými objektivy
To sa so systémami s výmennými objektívami nevylučuje:
- keď idem na akcošku, nasadím pevnú 17-ku
- keď fotiť stolný tenis, tak pevnú 75-ku
- keď som skúšal fotiť zatmenie mesiaca, tak som bral len 75-300
- inak mávam zvyčajne len seťák
Tým netvrdím, že občas nezoberiem aj viac objektívov, ale len to, že keď nechcem, tak ich brať nemusím ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 26. 9. 2016 15:08

Doporučuji tazateli se vůbec nezabývat názory přispěvatele jménem Ganec. To, že sem píše, to ničemu neuškodí, ale radit za co utratit peníze, to by opravdu neměl, to už pak vznikají škody a to přestává legrace. Názory ostatních nechť si klidně přečte, tam ekonomické škody až tak nehrozí.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žvel 26. 9. 2016 16:17

Ganče to je sice krásné, ale tazatel chce utratit do 25 000 Kč, tvoje sestava vychází nějakých 75 000...
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 9. 2016 16:47

ForeignerOnEarth píše:radit za co utratit peníze, to by opravdu neměl, to už pak vznikají škody a to přestává legrace
Že to píšeš práve ty:
1) roky si trpezlivo čakal, kedy ti Nikon vydá následníka D300 (z roku 2007)
2) v roku 2013 si to už nevydržal a kúpil si si D7100
3) v roku 2015 si si k nemu kúpil 16-80, no kvôli problémom s ostrením si musel predať D7100 a kúpiť si D7200
4) no a necelého pol roka potom Nikon vydal D500 (následníka D300, po ktorom si tak túžil)

Suma sumárum:
- vďaka tvojej voľbe ti vznikla zbytočná ekonomická škoda
- a navyše aj tak nemáš to, čo si naozaj chcel :hm

Žvel píše:tvoje sestava vychází nějakých 75 000
Ja som mu ale neradil svoju zostavu. Ale DZ kit + Sigmy.
Ale dá sa aj inak. Napr: Olympus OM-D E-M10 + 14-150 mm II (19 990) + Sigma 19mm f/2,8 DN Art pro micro 4/3 černý (4 590)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.44 26. 9. 2016 17:51

Přátelé, já si velice cením každé rady, napřed se vyjádřím k uživateli " Žvel" co se týká zoom. Ano SX50 má zoom 50x - přiznám se na rovinu, že když jsem ten foťák cca před třemi roky kupoval tak co by vyloženě osoba věci neznalá jsem se na ten zoom chytil. Co se týče využití - ano - používám ho třeba v zoo když si chci " přitáhnout" nějaké zvíře a to je třeba vysunutý objektiv max, případně na nějaký detail v dálce , využil jsem ho na letadla (asi 5x) .
Jsem opravdu laik a nedokáži si představit jak velký zoom (přiblížení) do zoo stačí či podobně.
Jinak rekapitulace co fotím - krajina, street, rodinné snímky, zoo, začal jsem malinko koketovat s makrem a rozostřeným pozadím .
Jinak hodně váhám, než něco pořídím a vzhledem k věku si myslím že přístroj který pořídím mi musí vydržet hoodně dlouho ☺
milan.44
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků