fotomobil??

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 14. 9. 2016 18:08

No, ja ked neberem zrkadlo, tak berem Fuji x100s. Mobil pouzivam len ako potencialny zaznamnik. Pri vybere mobilu chcem aby to "dobre fotilo", rozumej aby sa na to dalo pozriet, ale tam to konci.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod rammstein 14. 9. 2016 18:35

Honor 8 by měl mít stejný foťák, jako má P9. Takže pokud by tě zaujaly fotky z Huaweie, Honor by měl dělat stejné. A stojí 409 €.
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ziki 14. 9. 2016 19:03

Když se tu řeší fotomobil (tedy mobil s největším důrazem na kvalitu výstupu foťáku) za rozumnou cenu, tak proč nezauvažovat i o Lumii 950? Ceny TOP Lumií už dost spadly a myslím, že v tuto chvíli snad není lepšího fotomobilu v poměru cena/výkon než L950. Sám momentálně mám L925 a počítal jsem s tím, že až doslouží, tak se asi poohlédnu po nějakém Androidu, ale zvykl jsem si u foťáku na nějakou kvalitu a standard (mech. spoušť, účinná optická stabilizace) a v tomto bych nechtěl slevovat a momentálně nevím, jestli bych u Androidu ve střední třídě našel patřičnou náhradu. A momentální ceny L950 mě hodně lákají provést upgrade už teď i když moje současná L925 stále funguje :-D .
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 14. 9. 2016 19:08

landov: já také nosím skoro pořád Fujifilm X100s, zrcadlovku beru jen na plánované fototripy.
Můj seniorský mobil snad ani "foťák"nemá :lol: .
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 46Power 14. 9. 2016 19:30

Dobry tema, ja jsem jeste dal uz a to, ze asi prodam 6D a vse co mam a misto toho si koupim poradnej mobil s fotakem. Na fotovybavu se mi stejne jen práší porad a jak si psal, mobil mam vsude s sebou.
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 14. 9. 2016 20:33

ady_h píše:za mna Huawei P9 a fotit do DNG ,vzdy som bol k fotomobilom skepticky ale ked som to natahal do LR tak som pozeral co to dokaze :D

ako to fotí v slabom svetle?
DUDISKO
Návštěvník


Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 9. 2016 11:02

Premýšľam asi podobne ako Dudisko....pôvodne som chcel lepší kompakt na fotenie "len tak" (GRII, X100,..), no neskôr na napadlo, že aj tak je to len zariadenie navyše, na ktoré treba ďalší priestor, puzdro, ťažšie sa z neho zdieľa a aj tak by som všetko ďalej spracovával a posielal len cez mobil...

Teraz mám Lumiu 930, s ktorou som, čo sa týka kvality fotiek, celkom spokojný, no je už dosť zničený a najmä extrémne pomaly zaostruje + nevie spolupracovať s fotoaparátmi cez wifi.
Zvažoval som výpredajový 950 (podobný obraz, lepšia svetelnosť), no rýchlostne nie je ten fotoaparát ani na polceste k moderným Androidom/iOS, čo mi dosť vadí,... a spoluprácu s foťákom by to nevyriešilo.
U mňa to možno bude niečo na spôsob 2 rôznych objektívov iPhone 7 Plus, prip. od výrobcu s Androidom (čo dostane k 2 objektívom aj stabilizáciu). Možno aj za 600-1000€ ak by to rozumne nahradilo foťák na každý deň a zlepšilo vlastnosti mobilu :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 15. 9. 2016 12:25

pre mňa v tom smere je vo výbere LG G5
cena ešte prijateľná http://bestcena.sk/mobilne-telefony/lg- ... ef=heureka
výmenná slabšia batera .. a stabilizovaný rýchly (ostrením) foťák s f1,8 a k tomu širočina..
https://www.youtube.com/watch?v=lqWL4_i45C0 porovnanie
https://www.youtube.com/watch?v=xum9Usv1b10

u mňa zatiaľ vyhráva LG G5 .. z tých dvoch
ale chce to fotky v plnom rozlíšení na porovnanie..

toto napr odfotí synov xiomi mi 4c
IMG_20160915_082440.jpg

ale v 1:1 no nie najlepšie..hlavne ku rohom.. a to je ešte výrez z čipu na 4:3 zo 16:9.. myslím..

rodri.. tie fotky vyzerajú super.. ale sú zmenšené a doladené...

zatiaľ sa mi zdá G5 na tom lepšie (80% som nalomený).. a kreatívnjšie.. akurát je škaredá (design) a tá batrka je slabá.. ale dá sa vymeniť čo ja považujem za plus.. nadupanejší (silnejší) je huawei P9
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 15. 9. 2016 16:24

Dovolím si zmínit ještě jedno hledisko - bezpečnost. Protože využívám aplikace, u kterých neexistuje eq pro Win tak jedu Android, ale je to bezpečnostní průšvih, co si budeme povídat, mobily jsou blízká budoucnost hackerů a Android je tak majoritní, že je první na ráně, navíc otevřený.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 9. 2016 18:54

Zrovna zkouším podporu DNG na iPhone 6s (LR mobile). Lze tak trochu mluvit o editačních možnostech, nerozpadá se to jako jejich JPG. Malý snímač je ale značně limitující a možnosti nastavení foťáku (Adobe, appka od výrobce DNG zatím nepodporuje) nulové (pravidelně dojíždím na čas, který to nastavuje dost dlouhý). Na první dojem tedy slibné, je vidět posun.
(6s by měl mít stejný snímač jako 7, ten má ale světelnější objektiv (f/1.8 místo f/2.2, plus stabilizace i v neplus verzi)
Obrázek
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 16. 9. 2016 10:29

Hmm..
Zdualnyh som si vybral honor 8 pred HUAWEI p9.
Súperí ešte s lg g5 (Ak cena(manzelka) nepovoli tak g4
Ale našiel som lg v20 a má to všetko čo chcem len nie je cena..
Ak bude prijateľná tak asi vyhrá :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rammstein 16. 9. 2016 13:29

U V20 bych předpokládal cenu okolo 20 tisíc Korun / 700 €. Vzhledem k výbavě a k tomu, že to bude úplná novinka asi za hubičku nebude. Ale uvidíme a třeba LG překvapí nižší cenou.
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 16. 9. 2016 14:14

tu je mate nejake DNG z Oneplus3, kto chce nech sa hraje:
https://ulozto.sk/!QyG7gT4EA/img-20160813-152836-dng
landov
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 16. 9. 2016 14:37

nemá niekto z LG G5

-- 16. 9. 2016 15:48 --

Obrázek
úprava na rýchlo je tam celko dosť detajlov..

https://www.flickr.com/photos/136191220 ... 3/sizes/o/
Naposledy upravil DUDISKO dne 16. 9. 2016 14:49, celkově upraveno 1
DUDISKO
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků