Jaký foťák? (interiér, focení na krátkou vzdálenost)

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod JirkaJirka 29. 8. 2016 12:49

Zdravím vás. Potřebuji si udělat koutek, kde můžu fotit "modelky", kvůli fotkám triček, kalhot, mikin apod., které prodáván přes e-shop. Nemůžu bohužel využít denního světla, takže použiju lampy s deštníčky, nějaké pozadí na stěnu a rád bych foťák na stativu. Focení bude probíhat tak z cca 2-3 m max. Takže zoom potřeba nebude. Spíš asi nějaký větší čip? Myslím velikostně, ne počtem pixelů. A taky aby odpovídaly barvy. Dosud foceno mobilem Samsung Galaxy a potky byly lepší, než z půjčené zrcadlovky. Nevím co to bylo za zrcadlovku, vlastně to píšu za svoji dceru, které se všechno týká, ale hodila mě to na krk. Myslím tím, že na fotkách z mobilu lépe odpovídaly barvy a to je docela důležité u toho oblečení. Jelikož si myslím, že nebude potřeba bůhvíjak kvalitní stroj, tak rozpočet bych viděl od 7000,- do max 12 tisíc.
Poradíte, kdo tomu rozumíte? Dík.
JirkaJirka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 29. 8. 2016 13:09

Prozraď nám, to si vymýšlíš sám, nebo to odněkud přejímáš?

Trollpost...
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JirkaJirka 30. 8. 2016 05:24

[quote="T-Lama"]Prozraď nám, to si vymýšlíš sám, nebo to odněkud přejímáš?

Trollpost...[/quote


Všiml jsem si na různých serverech, jak tam přibývá lidí, kteří nemají nic k tématům, ale pouze napadají jiné a to je pro ně nejlepší zábavou. Myslel jsem naivně, že na tomto servru žádný podobný blbec nebude. A ejhle! Blbci jsou všude.]
JirkaJirka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod celim 30. 8. 2016 07:44

Otázka byla položena tak hloupě, že samozřejmě vzbudila dojem, že se jedná o trolling. Už proto, že ani sebelepší mobil nemůže udělat kvalitnější fotku než ta nejhorší zrcadlovka. Ovšem ono se s tou zrcadlovkou také musí umět správně zacházet.
celim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JirkaJirka 30. 8. 2016 08:00

celim píše:Otázka byla položena tak hloupě, že samozřejmě vzbudila dojem, že se jedná o trolling. Už proto, že ani sebelepší mobil nemůže udělat kvalitnější fotku než ta nejhorší zrcadlovka. Ovšem ono se s tou zrcadlovkou také musí umět správně zacházet.


Tak se omlouvám za svoji hloupou otázku a slibuji, že se budu rok snažit nastudovat vše o focení a fotoaparátech a pak zde budu dávat chytré otázky.
Člověk by si řekl, že je celkem normální, když o něčem neví, tak se zeptá na serveru, kde jsou lidé, kteří znají. Ale asi ne. Tazatel je zkritizován na "hloupý dotaz".

Tak děkuji za pomoc a nechte to plavat.....
JirkaJirka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 30. 8. 2016 08:30

tak co mu poradime? Zacatek asi bude o svetle protoze to je nejdulezitejsi ... pak sklo a az nakonec nepodstatny fotak .. svetlo ti staci 2x blesk yn-560 kupuj v cine
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 8. 2016 08:39

chel: to je zajímavý problém, jak synchronizovat blesk s mobilem samsung. Já když jsem to zkoušel, tak mi to na ledku v mobilu vůbec nereagovalo :). btw, tazatel chtěl stálá světla.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 30. 8. 2016 08:43

JirkaJirka píše:rád bych foťák na stativu. ............ Dosud foceno mobilem Samsung Galaxy

Ocividne nejake lampicky ma ale chce fotak. Pokud foti produktovky bude potrebovat vice vykonu pro vetsi clonu. Rozumime si?

-- 30. 8. 2016 09:50 --

fotak bude s crop (aps-c) snimacem takze ohnisko 20-35mm? spise niz nez vys kvuli prostoru .. vleze se to tam?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 30. 8. 2016 14:32

20-35 na crope by sa malo vliezt.. ale ak to bude fotene z blizka.. a asi bude, tak budu modelky pekne zdeformovane perspektivou...
ale ak doteraz stacil mobil...

ja by som pouzil 2 lacne Youngnuo blesky jeden z predu mierne nad modelku, jeden za nu na biele pozadie, lacne odpalovace, jeden dazdnik, stativ na blesk... do 150 eur
Zrkadlovka by to zvladla aj bazarova d90 napriklad alebo z novsich d3200, a kludne setovy objektiv alebo tamron 17-50/2.8 ... ak to chce na web uplne staci.
metatron
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků