Svatební(portrétní) fotograf profesionál a přechod na fullFr

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod mcdarce 28. 8. 2016 08:30

Zdravím vás přátelé a kamarádi, mám težké dilema. Vlastním CANON 60D a jako záložní tělo používám Samsung NX300 prádní bezzrcadlo. K oběma mám širokáče a portréťák. Moje práce mi dovolila našetřit si pár korun na FullFrame a tak uvažuji že bych si pořídil Buďto ve svatebním poli velmi oblíbený 5D mkII nebo s boucháním hlavy o stěnu 6D. Závisí mi dost na ceně určitě mi řeknete že se nemám bát investovat ale přesto bych rád věnoval spíše alespoň nějaké peníze do rodiny kterou okrádám o volné víkendy :-(
A teď otázky:
Počítám s rozpočtem 20-30 tisíc kč samozřejmě bazarově bez skel pouze tělo.
Prosím vás na co si dát pozor při koupi těhlech bazarovejch těl? Trochu se bojím že vyhodím 25 tisíc za rozbitej šrot...
Další věc je že mě zaráží jediný křížový bod na MKII nebudu mít dost problém protože jsem zvyklý na 9 křížových u 60dčka?
A do třetice jen trchnická otázečka mám 50 f1.4 od canonu na FF určitě dát půjde že?
Děkuji za vaši polemiku, rady, případně tipy sloužící k mému dalšímu vývoji.
Kdo by chtěl vidět mou práci moc rád jej pozvu na mé stránky nebo facebook

S pozdravem Tom
mcdarce
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sierpe 29. 8. 2016 17:51

Ahoj,

dnes už by byla asi blbost jít do 5d mII. Když už tak určitě 6D. Má spoustu výhod.. obrazově je na tom srovnatelně s 5D mark III a dokonce s citlivostí je na tom o chlup lépe. Prostřední křížový je citlivý i za hodně zhoršených světelných podmínek což bude u svatby výhodou. V únoru má výcházet nový 6D mark II takže cena původní 6ky by mohla krapet dolů.

-- 29. 8. 2016 18:55 --

A ta pevná 50ka je na FF právě dokonalá ...taky jí mám.
Sierpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavelmeli 29. 8. 2016 22:56

Souhlas se Sierpe, taky jsem měl podobné dilema loni na podzim, když jsem měl 5D Clasic a po jeho prodeji, jsem rozhodoval se mezi bazarovou 6D a nebo 5D MkII.
Jednoznačně to vyhrála 6D (měl jsem možnost chvíli fotit s oběma) a v současnosti spokojenost. Občas fotím i svatby, portréty, ale hlavně reporty a zatím žádný problém. Nenapsal jsi, jak na to spěcháš, ale jak psal Sierpe, v prvním kvartálu 2017, by měl vyjít nástupce, tedy opět trochu sleva na ceně staršího modelu.

Při koupi, v každém případě osobní odběr. Pokud nemáš možnost si jej předtím osahat (alespoň v prodejně), ztahni si manuál a alespoň jej projeď. Jelikož máš C 60, je to vše velmi podobné (já se při střídavém používání 6D a 7D, musím víc soustředit, co mám právě v ruce), takže Ti nedá moc práce, na co se zaměřit. Určitě vědět, stáří, původ, jaký počet má najeto na závěrce, pak vyzkoušet všechny hlavní funkce. Hodně Ti napoví i vzhled těla, displey, čistota matnice, případné doklady o čištění-opravách v servise. Vem si sebou svá skla a zkus jak ostří, k porovnání i svou 60-ku, kterou předpokládám si necháš jako záložní. Většina fotografů o techniku pečuje, ale může se najít i výjimka.
S citlivostí jiných bodů něž středový, si nedělej starosti. U 6D je jich podstatně míň (11), ale v běžných situacích se s omezením jejich použití - horší citlivosti, nesetkáš. V úplné tmě se bez externího blesku fotit nedá, ale stačí trochu světla, jelikož středový bod je extrémě citlivý a ostří skvěle... učitě si s tím poradíš.
Ať se rozhodneš tak či jinak, přeji šťastnou ruku při výběru...
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 8. 2016 06:38

Urcite 6D pred 5D2, tam nie je o com, je to vyrazne lepsi fotoaparat.
Ak to ale neponahla, tak by som pockal na nastupcu a mozno nejake vacsie vypredaje - nove modely stoja za to (dost sa pohli s obrazom a aj LV zaostrovanim), tak budu na ne fotografi prechadzat trocha aktivnejsie.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sierpe 30. 8. 2016 10:28

To já zas asi na podzim vyměním 6D za 5D mark III. Většinu focení používám 7D mark II a teláč a tam kde je horší světelnost nebo potřeba fotit se širokým sklem právě používám 6D. Který je obrazově vážně super.. Jen mě by při rychlém reportážním focení (vojenské cvičení) vyhovoval ostřící systém a ovládání totožné nebo podobné jak 7D. Teď jak vychází 5D mark IV doufám že cena trojky půjde o něco dolů....
Sierpe
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků