Nikon D3300/Canon EOS 100D/Olympus OMD E-M10?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Který z nich bude nejlepší volbou?
Nikon D3300 3 %  17%  [ 3 ]
Canon EOS 100D 0 %  0%  [ 0 ]
Olympus OMD E-M 10 11 %  64%  [ 11 ]
Canon EOS 700D 3 %  17%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 17

Odeslat příspěvekod sarahsoky 2. 7. 2016 21:28

Dobrý den, prosím o radu při výběru fotoaparátu. Jsem strašně nerozhodný člověk a už si nevím rady, jelikož nemám moc známých, kteří by foťákům rozuměli, tak doufám, že tady konečně dojdu k nějakému závěru. :)
Do foťáku mám možnost dát max. 15000 Kč, a tak jsem brouzdala po různých e-shopech s foťákama a se všemi možnými recenzemi jsem se dobelhala k 3 (respektivě 4) výsledkům, teď už jen vybrat který z nich bude to pravé ořechové.
Fotím hodně fotografie jídel k receptům, ale též ráda fotím i lidi, krajinu a občas z výletů, focení mě baví a ráda bych se mu začala trochu věnovat. Budu ráda za jakoukoliv radu a názor.

1. možnost Nikon D3300 + 18-55 mm AF-P VR ( http://www.megapixel.cz/nikon-d3300-18-55-mm-af-p-vr-cerny )
Ten mi radí kamarádi, kteří vlastní nikon, říkají mi, že s nikonem neměli problémy a že jsou nadmíru spokojení.

2. možnost Canon EOS 100D + EF-S 18-55mm IS STM + 75-300mm DC III (https://www.alza.cz/kod/OC080a8c#recenze)
Ten jsem objevila ve výhodném balení se 2 objektivy, zamlouvá se mi jelikož jsem na něj viděla i skvělé recenze v poměru cena/výkon a tímpádem mě láká více než nikon, ale ze známých nikdo nemá bohužel zkušenost.

3. možnost Olympus OMD E-M10 + 14-42 mm II R (http://www.megapixel.cz/olympus-e-m10-14-42mm-ii-r?v=2342)
Ten mi doporučuje kamarád, který tento foťák vlastní, a je s ním nadmíru spokojen. Mě láká designem a možností wifi. Jinak mi na velikosti fotoaparátu nezáleží a tak nevím jestli nebude lepší zvolit zrcadlovku.

(A nakonec je tu možnost 4. a to Canon EOS 700D, http://www.megapixel.cz/canon-eos-700d-18-55-mm-dc-iii který jak jsem se dočetla je skvělá možnost, ale už trochu starší model, ovšem nevím, jestli se od předchozích liší o moc.)

:)
sarahsoky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 2. 7. 2016 21:38

Nikoliv nakonec, je tu ještě možnost https://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-l- ... na-pentax/, který je o něco málo dražší, ale také se dvěma objektivy a dá se už označit za přístroj střední třídy. Výhodou je hlavně možnost mikroadjustmentu, tedy úpravy zaostření objektivů které neostří přesně (což je v případě zrcadlovek poměrně častý jev) a stabilizovaného čipu, tedy stabilizace jakéhokoliv použitého objektivu
A domnívám se, že by se našly ještě další možnosti, ale tady nechám příležitost dalším. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 3. 7. 2016 07:40

Souhlasím s Puntíkem,další možností je Pentax K-S2,ale také je už
přes zadaných 15,000 kč. Doporučuji Sarah si něco proštudovat i o
této značce, než se rozhodne :-).
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kubajs84 3. 7. 2016 08:12

Doporučil bych zajít si někam na prodejnu a zkusit si vybrané foťáky uchopit do ruky a vyzkoušet ovládání. Ono co může sedět kamarádovi, už nemusí sedět tobě. Můžeš mít například menší ruce a už ti nemusí vyhovovat třeba rozmístění tlačítek.
Kubajs84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 3. 7. 2016 17:09

Já bych zabrousil do těch vyšších řad a starších modelů, pokud skutečně rozměry nejsou problém a je ochota se učit.

Pokud by nevadil bazar, tak se za 15 000 dá dostat dospělý foťák, který bude mít výrazně větší potenciál než novější entry level zrcadlovky.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 7. 7. 2016 18:25

Šel bych asi cestou Pentaxe K-50. Pokud tě focení chytne a budeš v tom chtít růst, zjistíš, že tělo, které má vnitřní stabilizaci a AF motor je k nezaplacení, protože se tímto i otevírá cesta ke starším levným ale dobrým objektivům, kterých jsou plné bazary. Pak to už bude jen na tvé kreativitě. Nejméně vhodná volba z uvedených možností je D3300 (spolehlivost asi OK, ale schopnosti těla ti přestanou brzo stačit).
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 8. 7. 2016 14:35

To podstatné pro výběr je tato část příspěvku:

"Ten mi radí kamarádi, kteří vlastní nikon, říkají mi, že s nikonem neměli problémy a že jsou nadmíru spokojení."


Tím je myslím řečeno vše. Jasně že Pentax toho nabídne opravdu hodně, jenže vy si kupujete ucelený systém, a tak je lepší se podívat, jaký máte kolem sebe ekosystém. Když by kamarádi měli Pentax, tak je to jasné jak facka. Totéž co se týká Canonu nebo Olyho. Ten ekosystém zaručí jednak support, jednak přístup k technice z druhé ruky. Ne že by totéž nešlo realizovat u jiných značek, ale ten výběr je násobně menší. A vzhledem k tomu jak je dotaz kladený je jasné, že bude rozhodovat každá koruna. Takže ten Nikon je jasná trefa http://www.aaron.cz/produkty/nikon-d3300-18-105-mm-vr (tady to máte i se slevou za fotku z mobilu).

Aby bylo jasno - Pentax toho nabízí x-násobně více jak Nikon, kde si za obdobné funkce musíte řádně připlatit. Ale právě díky ekosystému kolem Nikonu nakonec můžete v budoucnu ušetřit mnoho peněz.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 8. 7. 2016 14:44

Obávám se, že takto to zcela jednoznačně pojmout nelze, protože okamžitě můžeme odhadnout finanční ztrátu za nákup těla N-3300, se kterým se zcela jistě tazatel brzy rozloučí. Pokud ovšem bude mít okolo sebe lidi, kteří mu budou nákup Pentaxu předhazovat místo nějaké rady, je ten Nikon (byť to není nejlepší řešení) rozumná volba.
Ucelený systém není problémem ani v případě Pentaxu, jen ti kamarádi....... ;-) :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 7. 2016 14:55

A co na to tazatelka, byly ty rady zatím k něčemu, nebo má zamotanou hlavu ještě víc?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 8. 7. 2016 19:20

O jakým systému je řeč? S D3300 bude odkázána jen na AF-S objektivy, kde na DX toho je za rozumný peníz jen pár kousků (35/1.8, 18-105), nějaké lepší skla jako 17-55/2.8 převýší cenu těla 3x. Když se mrknu na Paladix, kolik objektivů (pevné i zoom) je v bazaru pro Pentax za poslední týden, dá se koupit skoro cokoliv. Krom toho ten Pentax má rozumný hledáček s hranolem (oproti "tunýlku" s pentamirrorem u D3300), má lepší ochranu proti povětrnostním vlivům, již zmíněný stabilizátor čipu, lepší autofokus... Tady podle mě není o čem přemýšlet.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 7. 2016 20:01

Jako že na Pentax se to v bazaru koupit dá a Nikon ne? Třeba profi 17-55/2.8 stojí v bazaru 15k a jsou tam teď tuším tři v nabídce. Nebo z druhé ruky 16-85, 50/1.8, 40 micro, výletní telezoomy 55-200 nebo 55-300.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 8. 7. 2016 23:02

Ty řeči o pentax sklech na bazaru bych postavil mimo zákon, lidi neblbněte, ještě tomu někdo uvěří!
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 9. 7. 2016 00:17

preco, nie su?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 7. 2016 06:22

Ja si len vždy spomeniem na minulé diskusie a na tony manuálnych skiel u Pazdery. To bol vždy základný pentaxfriends argument. :D :D ;-)
A nech nie som OT, doporučujem olouša. Fotenie zábavné, výber skla super. Na potraviny a close up použiteľná lupa. Stabilizácia je, veľký EVF tiež.
A estli sa slečne aj páči, je napoly vyhrané.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 9. 7. 2016 10:17

Já zase vzpomínám, jak už v těch dobách se nedalo fotit Pentaxem, protože si na něj nešlo půjčovat objektivy od kamarádů. A že ani žádné nejsou, přestože jich na APS-C měl ze všech značek nejvíc, ostatní si musely vypomáhat - a dodnes to dělají - FF objektivy . A že už tehdy to byl mrtvý systém a stabilizace čipu stejně brzy skončí. :-D :-D
Někteří lidé jsou nepoučitelní, ostatně když se do lesa nevolá, obvykle je zticha. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků