Zrcadlo vs. bezzrcadlo vs. kompakt

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz


Odeslat příspěvekod DUDISKO 4. 6. 2016 06:38

jéé.. pivnica :-)
DUDISKO
Návštěvník








Odeslat příspěvekod Lotrandor 5. 6. 2016 10:14

Přesuňte své spory do hospody. Co bylo dávám do OT a co bude dál promazávám.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 6. 2016 11:22

Dusan píše:To ze existuji i levnejsi svetelna skla pro bezzrcadla jsem nevedel, je to dobre vedet.
Existuje dokonca aj lacná širokoúhla (9mm f/8,0) krytka-sklo:
Obrázek
V interiéroch by s ňou (kvôli zlej svetelnosti) bolo treba možno pol-sekundovú expozíciu, ale to Olympusácka stabilizácia zvláda.

-- 5. 6. 2016 12:36 --

vormen píše:ten Olympus je super, ale pro mě by byly problém právě objektivy, ty ceny ve srovnání Canon Nikon jsou děsný
Ceny nových objektívov nebývajú moc malé.
Len také porovnanie:
- 11x zoom Nikon (560g): 22 590 Kč
- 10x zoom Panasonic (265 g): 18 990 Kč
- 11x zoom Olympus (285g): 17 990 Kč

Keď porovnávaš porovnateľné (a nie "dotované" sklá, slúžiace len na nalákanie do systému), tak zistíš, že Olympusácke ceny sú v skutočnosti od nich odvodené.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 6. 2016 11:52

No tvl, to uz je moc toto. Von tu doporuci snad nejhorsi objektiv na svete a jeste do interieru.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 6. 2016 12:03

Petr Luňák píše:..... A znovu se te tazi Puntiku, fotil si interier na zakazku s financnim ohodnocenim? Pokod ano, pochlub se, nestyd se. Jak ti jdou produktovky uz jsme meli tu cest videt. Ze te nekdo kdysi platil v mistnim platku jako dokumentaristu s mym dotazem vubec nesouvisi, neodpovedel si.

Vzhledem k tomu, že tento ke mně vznesený dotaz nebyl moderátorem označen jako OT, předpokládám, že i on očekává moji odpověď a nebude ani ji klasifikovat jako OT.

Ano, fotil jsem (jako zaměstnanec jakési instituce) zakázky, které se týkaly i interierů. Samozřejmě jsou majetkem někoho jiného, takže se mohu pochlubit pouze tím, co jsem si při těch příležitostech cvaknul sám pro sebe .

... ty můj andílku.jpg
;-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 5. 6. 2016 12:48

Puntík: nikdo kromě PL na tebe zvědavej není, ten příspěvek zůstal, protože jeho větší část je k tématu, narozdíl od tvých vstupů.

-- 5. 6. 2016 13:48 --

Kdo bude chtít, vraťte se zítra, do té doby zamčeno kvůli trollům.

-- 6. 6. 2016 15:09 --

odemčeno
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dakre 8. 1. 2017 23:03

Zdravím,
nechci zbytečně zakládat nové vlákno a proto zkusím zvůj dotaz připojit zde, protože řeším podobný problém. Bezzrcadlovka, nebo kompakt? Po narození potomka jsme s ženou rozhodli, že si pořídíme "lepší" foťák a řešíme dilema, jestli bezzrcadlovku, nebo lepši kompakt. Primárně má být určený na focení momentek s dítětem, ať už doma, nebo na rodinných výletech. Určitě občas využijeme i možnost natáčení videa, ale nemá to být nejdůležitější funkce foťáku (i když, kdo ví, co bude;)). Fotky máme v plánu vyvolávat na papír (občas asi i na větší formát typu A4 možná i A3)... Maximální cenový strop je 20 000 Kč. Od foťáku požadujeme, aby byl kompaktní a proto opravdu nechceme zrcadlovku (i když se dají sehnat některé rozměrově menší). Z kompaku mi jako favorit vyčel Canon G7X II. Libí se mi světelnost objektivu a rozsah ohniskové vzdálenosti. Nevýhoda je menší čip a vetší šum při vyšším ISO.
V bezzrcadlovkách se moc neorientuji, ale obecně považuji za výhodu větší snímač, tudíž menší šum při vyšším ISO a případnou stabilizaci senzoru. Za nevýhodu považuji horší světelnost objektivů (pevné skla mě noc nelákají) v dané cenové hladině a nižší rozsah zoomu (i když si myslím, že s rozsahem 16-40/50 bych si vystačil). Pravdepodobně bych vybíral něco z trojice Sony A6000 / Olympus M10 / Panasonic GX80.
Vím, že obojí má své pro a proti, ale rád bych slyšel názor někoho dalšího. Děkuji, D.
dakre
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků