Prvni zrcadlovka

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod borin7 31. 5. 2016 07:32

Zdravim.Vybiram svoji prvni zrcadlovku.Budu hlavne fotit krajinu a pamatky.Cenu bych si predstavoval tak do 24tis.Co jsem tak koukal,tak zatim me zaujal Nikon D5500+Nikon 18-140mm f/3,5-5,6G ED VR.Nebo by jste doporucili neco jineho?Diky
Av Harman Kardon 355+JBL ES 80,iXtreamer,Nad Viso HP50+Fiio X3,Panasonic TX-P50ST60E,Panasonic DMP-BDT360EG,Mazda 3 165G
borin7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 31. 5. 2016 09:50

Na krajinu a památky úplně klidně. Na architekturu bude 18mm často moc dlouhé, takže by to pak chtělo dokoupit něco od 10mm. Levné ultraširokáče mají strašnou kusovou variabilitu, takže to chce vybrat kus, co není vlevo a vpravo rozmazaný úplně jinak. ;-)
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 31. 5. 2016 09:55

Pokud půjde i do budoucna o trochu vážnější zaujetí, doporučil bych sáhnout po poněkud lépe vybaveném těle. V tomto případě (lépe) i s dvojicí objektivů.
http://www.vkfoto.cz/pentax-k-s2-18-50- ... s-1300-kc/

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Žvel 31. 5. 2016 10:44

A co třeba nikon d7100 s 18-105? Na megapixelu je za 27K, to je mírně vyšší cena zas získáte kvalitnější tělo.
http://www.megapixel.cz/nikon-d7100-18-105-mm-vr
Pokud byste chtěl i natáčet videoa nevadilo by bezzrcátko, tak bych doporučil Panasonic Lumix DMC-G7 + 12-60 mm, set je za cca 23 000, seťák má 24mm ohnisko oproti 28 na nikonech, nevýhoda je menčí čip a horší ostření na pohyblivé objekty.
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod borin7 31. 5. 2016 10:45

Abych rekl pravdu tak Pentax jsem vubec nesledoval.Mel jsem jen pujcenou na dovolenou starsi zrcadlovku Nikon a fotilo se mi s ni dobre.Pro zacatek jsem mysle,ze budu mit jeden univerzalni objektiv popripade,ze prikoupim pevnou 50mm sklo.
Av Harman Kardon 355+JBL ES 80,iXtreamer,Nad Viso HP50+Fiio X3,Panasonic TX-P50ST60E,Panasonic DMP-BDT360EG,Mazda 3 165G
borin7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 31. 5. 2016 10:58

Inu, Pentax není masově rozšířená značka, nicméně je v určité cenové kategorii vždycky poněkud lépe vybavená. V tomto případě možností korekce BF/FF.
Jeden univerzální objektiv není pro soustavnější práci ideální, lépe je mít potřebný rozsah rozdělený do několika kratších ohnisek. Navržený dvojset je z hlediska ohnisek univerzální, pro konkrétní úlohy ho samozřejmě lze podle zkušenosti a potřeby později doplnit. I pevnými objektivy. V tomto mohou být potřeby každého různé, někdo padesátku vítá, jiný odmítá. Spolu se stativem se do uvažované částky také ještě vejde. :-)
http://www.vkfoto.cz/pentax-smc-da-50-mm-f-1-8/

Zdravím

-- 31. 5. 2016 12:21 --

Omlouvám se, nějak mi uvízla částka 27 tis, takže bohužel, stativ ani ta padesátka, natož polarizák... ;-)
Tedy až později. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 31. 5. 2016 11:21

Vem takovou znacku fotaku jake je v tvem okoli, protoze kdyz si neco budes chtit pujcit nebo jen vyzkouset budes s phentaxem pravdepodone v haji. Canon Nikon sezenes cokoliv bez problemu jak nove tak pouzite nebo jen pujcis od lidi z okoli. Ja osobne kdybych mel pentax tam jsem v *****. Potrebuju pujcit Nikon sklo zajdu ke kolegovi a ten mi pujci .. nekdo jiny potrebuje neco pujcit no problem ..
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 31. 5. 2016 11:24

No jo... Ako to ten Pentax robí, že je vždy najlepšia voľba. A vždy v dvojsete!
Súchlasím s chel-om. Vyber si buď Canon alebo Nikon podľa toho, čo Ti sedí v ruke a toho čo máš okolo seba.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 31. 5. 2016 11:34

Srovnatelně je vždy poněkud levnější a dvojset je do začátků dostatečně variabilní aby si člověk mohl srovnat pozdější investice do skel. Ostatně nabízí ho všichni výrobci (nejen Pentax), stejně jako turistické širokorozsahy. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 31. 5. 2016 11:40

Klidne ber z druhe ruky .. nejvetsi bazar fotaku v cr www.paladix.cz
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fryw 31. 5. 2016 11:43

Sony a68 se setovym 18-55 a těch 7 000 co zbude z limitu 25 000 si schovat na později, až bude jasné, co chybí. Pak se dají dokupovat bazarové minolti objektivy, levná pevná skla (30, 35, 50, 85), cokoliv. Dnes asi není problém sehnat nic, tak je blbost omezovat se ve výběru jen na dvě nejproflaklejsi značky...
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 31. 5. 2016 12:05

Dve nejpouzivanejsi ... a zde je otazka proc? ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 31. 5. 2016 12:09

Pretože sú nemoderné, nepraktické, neergonomické, bez príslušenstva, nepodávajú kvalitné výstupy a vlastne všetko je to len marketingová bublina na blbých vlastníkov peňazí - to predsa dá rozum, nie? :-)
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 31. 5. 2016 12:39

:D tak nejak :D A proto mam nikon :D Predtim Canon.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borin7 31. 5. 2016 14:52

Je velký rozdíl mezi objektivem 18-105 a 18-140? A jaká je alternativa k tomu Nikonu od Canonu?
borin7
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků