Rada s výběrem zrcadlovky

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Vagi17 23. 5. 2015 01:50

Zdravím. Poprosím o radu jakou koupit zrcadlovku. Předtím jsem fotil jen s Nikon s8100. Pomalu už mi dosloužil, tak si chci koupit nový foťák a nějakou zrcadlovku :) Jsem amatér, takže kdovíjak drahou a nabušenou nepotřebuji. Rozhodoval jsem se mezi Nikon D3100,D5100 a D5200. Cenový strop je ten, že čím levnější tím lepší. Nevím zda bych využil všechny funkce D5200. Ta stojí s objektivem cca 13 500Kč. Nyní jsem objevil akci na D3100 i s objektivem ( bez stabilazace ) za 7500Kč. Takže za ušetřené peníze( než kdybych koupil D5200 ) bych investoval do nějakého lepšího objektivu. CHci fotit hlavně psy. Výstavy, lidi a občas i přírodu. Na Nikonu S8100 jsem využíval jen automatický režim. Žádný manuální. Takže nevím zda bych lepší zrcadlovku využil a pochopil :) Má cenu si pro amatéra připlatit na fotoaparátu a nebo raději investovat do lepšších objektivů na ,,základní zrcadlovku" ? Stačil by mi prozatím objektiv bez stabilizace, než bych koupil nový ?
Vagi17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 23. 5. 2015 07:29

Ja rikam radeji ubrat na tele a koupit lepsi sklo. A klidne z bazaru paladix.cz
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenek D 23. 5. 2015 07:48

Pro začátek klidně bazar, za párkorun koupit tělo se seťákem a fotit.. Pak poznáš co potřebuješ za skla na to co nejraději fotíš..
Důležitá je volba značky,u systému pak asi zůstaneš a budeš dokupovat..
Zdenek D
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 23. 5. 2015 09:37

setakem bych urcite nezacinal ... to radeji neco jako plastovou canon 50/1,8 a od te se odpichnes jestli potrebujes uzsi nebo sirsi ..
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 5. 2015 10:22

Vagi17, z těch tří bych volil D5100. Má lepší snímač než D3100 a výklopný displej je na focení psů dobrá věc, nemusíš se tolik hrbit, když chceš fotku od země z psí perspektivy. Samozřejmě se pak spíš fotí přes live-view. Do začátku určitě stačí seťový 18-55 (i nestabilizovaný) nebo 18-105VR. Ujasníš si tím, která ohniska potřebuješ, a později budeš vědět, jestli dalším sklem bude pevná 35, 50, 85/1,8 nebo zoom teleobjektiv. ...Pokud se chystáš fotit spíš statičtější věci, stačí ti relativně levné příslušenství. Na psí sporty jako agility, obranu... by to chtělo tělo i objektivy vyšší kategorie. ...Zadání je sice DSLR, ale podle mne by nebylo od věci zapřemýšlet nad některým mirrorless foťákem. Např Olympus OMD-M10 nebo Sony A6000. Nebál bych se ani bazaru, koupil jsem už hodně použitých věcí (mirrorless i DSLR) a nikdy jsem neměl potíže.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vagi17 23. 5. 2015 12:05

Aha tak první dvě rady dobré,tak jsem si chtěl koupit ten D3100. Je starší, ale jak jste psali tak je lepší investovat do skla. Jak jsem psal bude to má první zrcadlovka a jsem amatér co snad nikdy nefotil na manuál. Tak nevím zda by pro mě nebyla moc dobrá ta D5100 či D5200. A za ušetřené peníze bych mohl dát do objektivu. Takhle než si pořídím nový objektiv to potrvá déle. Z bazaru se mi moc nechce kupovat. Já mám na to smůlu :-l Leda že bych si vzal Jen tělo D5100 za 9500Kč a koupil bazarový objektiv ten setový snad do 2 tisicí to by ještě šlo a pak bych viděl jaký objektiv mám koupit. Ale zas si říkám zda by mi fakt nestačila ta D3100. Ta mě zaujala cenou :D A recenzi jsem četl a není tak úplně špatná jí tam chválí.
Vagi17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fryw 23. 5. 2015 13:10

Pokud ten 18-55 nijak výrazně nenavyšuje cenu, není důvod ho nevzít. Když už nic tak je to malé lehké sklo. Určitě si uplatnění najde.
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 23. 5. 2015 13:17

No, na ty čokly to chce trochu rychlejší sklo, v tomto případě bych bral jako základ Canon 100D+18-55 STM. Výstup má lepší Nikon, ale rychlost je minimálně v případě seťáku silně na straně Canonu.
http://www.bigfun.cz/select_det.php?id_ ... 2&oddil=13
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vagi17 23. 5. 2015 13:45

A myslíte, že ta D3100 by mi nestačila ? Nebo nějaký CSC kompakt ? Mě jde i o rozmazané pozadí. To jsem kompaktem předtím dělat nemohl :D
Vagi17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 5. 2015 14:41

Ale jo, i D3100 stačí. Obrazová kvalita je relativní, D3100 už neodpovídá dnešnímu standardu, ale je obrazově mírně lepší než např D90 nebo D300, se kterými řada lidí pořád fotí a dělá skvělé fotky. ...Pro člověka, který se nechce focení věnovat příliš do hloubky, je podle mého názoru lepší CSC. Focení s nimi je pro laika přehlednější, protože vše vidí v EVF nebo na displeji.
Dolgor
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků