Výběr fotoaparátu

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod robi.r 1. 3. 2015 11:45

No mám ještě dotaz jaká by byla alternativa k tomu nikonu D3300??? Trošku mám obavy z těch vibrací závěrky....díky za pomoc
robi.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 1. 3. 2015 11:59

robi.r: to máš z toho, že se tady radíš. Normálně by Tě taková pitomost jako vibrace závěrky na D3300 ani nenapadla a spokojeně by sis koupil foťák a fotil s ním. Když roce fotografa odjakživa spolehlivě ztlumí i otřesy od zrcátka, tak aby nezvládly tu závěrku, která dává mnohonásobně menší rány.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 1. 3. 2015 12:18

FotoABC: Popírat problémy s roztřesenim obrazu u novějších low-end Nikonů je asi jako popírat problémy se zaostřovánim u Sigmy 18-35, s čímž pokud vím máš sám zkušenosti...těch případů je zkrátka moc na to, aby nad tím šlo mávnout rukou. Naštěstí tím nejspíš nejsou postiženy všechny kusy, takže to vyřeší osobní kontrola při výběru v obchodě.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 1. 3. 2015 12:35

jarfran: ty případy registruje jen Šurkala, nebo už je o tom pár řádků i někde jinde? (gance nepočítám)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 1. 3. 2015 13:29

Tady na fóru jsem za poslední rok zaznamenal dvě stížnosti majitelů (nečtu všechno). Kdo chce tento problém zpochybňovat, samozřejmě poukáže na to, že dva lidi není zrovna moc. Ale u desítek až stovek foťáků, který se tu probíraly za roky co to tu sleduju, jsem podobnou stížnost nezaznamenal vůbec. Kromě nějakých CSC od Olympusu, že o tom psal Ganec (nebyl sám) ještě neznamená, že to nemůže být pravda, zvlášť když kvůli tomu Olympus dělal aktualizaci FW.
Na Digimanii Šurkala testoval dva kusy D5300 a jednu D3300 a roztřesení vykazovaly všechny. Kdyby to bylo rukama, proč neměl podobný problém s desítkama jinejch foťáků, jak to, že ten problém se pořád objevuje při stejných časech a i na stativu? Pro mě to zkrátka není náhoda.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 1. 3. 2015 14:15

Takže nikdo jinej si toho nevšimnul, jenom Šurkala. Hmm
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 1. 3. 2015 15:04

Cílová skupina D3300 si nejspíš řekne, že to s tak pokročilým foťákem prostě neumí. Šurkala není génius ale blbec taky ne, recenze píše poctivě a na rozdíl od cílovky už ví, co od zrcadlovky čekat, moc bych to nezpochybňoval.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 1. 3. 2015 15:55

On není zas tak vzácnej případ, že si Šurkala všimne něčeho, co jinde přehlédli, protože na české poměry recenzuje dost do hloubky. Hlavně to má dobře zdokumentováno, není to tak, že by někde jen plácl, že se mu fotky nějak divně mazaly.To rozklepání se opravdu destruktivně projevuje jenom v úzkém rozpětí časů (kolem 1EV), takže když zkazí jednu fotku z 10 nebo 20, většina recenzentů je smaže spolu s ostatními, které zkazili sami a nemusí je vůbec napadnout, že je někde problém. A tim spíš to nenapadne majitele z typické cílovky D3/5x00. Co jsem zběžně koukal na další weby, na DPR D3300 nemá problém, u D5300 v galerii záhadně chybí fotky z onoho kritického rozpětí časů, je tam jen jedna. Na Megapixelu jsou fotky z D5300 v pořádku. Taky jsem nikde netvrdil, že naj problém všechny kusy řečených foťáků a že by to mělo být důvodem k jejich vyřazování z výběru. Psal jsem, že je to důvodem k jejich vyzkoušení při koupi.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod svinancin 5. 3. 2015 00:54

4:3 je dobré
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
svinancin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gamut 5. 3. 2015 06:50

FotoABC píše:robi.r: to máš z toho, že se tady radíš. Normálně by Tě taková pitomost jako vibrace závěrky na D3300 ani nenapadla a spokojeně by sis koupil foťák a fotil s ním. Když roce fotografa odjakživa spolehlivě ztlumí i otřesy od zrcátka, tak aby nezvládly tu závěrku, která dává mnohonásobně menší rány.


Ono to nebude jen o tlumení rukama že. Canon by asi těžko uváděl něco co by si měl vymýšlet, nebo by to přenechal opravdu jen na ruce? Takže ono to více MPx na senzoru kromě jiných problémů s tím spojenými může mít i tento napříč značkami. Otázkou tedy asi je, jak se to podaří komu utlumit a v jakých případech.
http://www.usa.canon.com/cusa/consumer/ ... s#Features
Přílohy
ch.jpg
ch.jpg (96.64 ) Zobrazeno 1424 krát
Gamut
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků