Výběr fotoaparátu

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 1. 2015 18:40

Ganec píše:
FotoABC píše:To už si prostě koupí jen ten, kdo chce za každou cenu co nejmenší systém
A takých určite nie je málo. Len sa pozri ako sa darí notebookom v porovnaní so stolnými PC.


:tleskani :lol:
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 30. 1. 2015 20:09

Ganec píše:
FotoABC píše:Metabones adaptér totiž krásně prakticky DOKÁZAL co je čeho ekvivalentem
Dokázal aj že zvyšovaním svetelnosti sa ostrosť zlepšuje. Vyrobiť veľmi veľký, kvalitný a svetelný objektív teda nie je vôbec žiaden problém. Stačí pridať "lupu" a z priemerného objektívu je zrazu výborný.

Jasna vec :D .. to , ze viac svetla=lepsi obraz je znama vec, preto kvalitu objektivu najlepsie vidno v horsom svetle, ale keby platilo to, co si napisal , tak .. no, kaslem na to, to nema vyznam :oboze

Ganec píše:
FotoABC píše:Buď chci oslovit jen lidi, co chtějí za každou cenu malý systém, ale pokud chci přesvědčit lidi, že jim dám totéž, co zrcadlovky, pak ale musím mít pravdu a ne kecat
Bezzrkadlovky ale poskytujú omnoho viac, nielen skladnosť: jednoduchšie sa s nimi dá naučiť fotiť, fotenie (hlavne ľudí) je s nimi pohodlnejšie, sú vhodné aj na video .. atď .. a nemajú problémy s objektívmi.

Toto je podla teba mala skladna bezzrkadlovka, vsak ? :)
http://www.samsung.com/global/microsite ... e/nx1.html
Prestan si konecne mylit velkost fotaku s tym, ci je CSC, ty agent Olympusu :)

-- 30. 1. 2015 20:14 --

FotoABC píše:No a výhoda objektivu 17/1.8 je ta, že je na něm velice málo skla a materiálu vůbec a dá se vyrobit strašně levně.

Olympus robi s oblubou to, ze ceny urcuje podla EQ z FF, co je pekne nadsadena cena, staci porovnat napr. nejaky slusny cca 50-135/f2.8 na APS-C a clovek hned zisti, ako strasne Olympus prestreluje ceny. To, za aku cenu uviedol kedysi 75-300tku, to ani nehovorim :D
Ale myslim, ze cast ceny u 17mm bude suvisiet s tym, ze ide o solidnu pracu vzhladom na hodne siroky uhol zaberu. Tu ma prave m4/3 nevyhodu, lebo na ekv. ohnisko musi silne korigovat sklo a dodatocne este robit de-vinetaciu a opravu distorzii a aj tak v konecnom dosledku ludia na krajoch pri 17mm v porovnani s FF je proste cista hroza. Uz si vsimam ale, ze je trend fotit na take ohniska .. vidim to v novinach. Skoro vzdy ma to udrie do oci, tie neprirodzene a predlzene ksichty. Dobre si ale napisal, ze keby to predavali za normalnu cenu, tak im ludia utrhnu ruky. No ale niekde musia zobrat prachy na tie tehly a majaky :D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 1. 2015 20:41

Co se tyce toho metabones adapteru, trosku jsem se o to zacal zajimat a zjistil jsem par zajimavosti:

1. AF funguje jen s objektivy od Canonu.
2. Stred obrazu je minimalne stejne dobry, jako na FF fotaku, zatimco kraje obrazu jsou vylozene hrozny a zlepsi se az po velmi vyraznem zacloneni.

Takze on ten adapter neni vubec zadna vyhra a uz vubec ne nahrada FF fotoaparatu.

itokar: ty protahly ksichty v novinach maji na svedomi urcite sirsi ohniska, typicky 24mm a sirsi. 34mm (ekv. kinofilmu) nijak proporce u cele postavy nedegraduje.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 1. 2015 22:02

Protahly xychty "vsude" jsou proto, ze kdyz zpenete kompakt, zapne se na wide, tedy casto 24mm. A nektere tyto kompakty maji odzoomovane desitky sekund za rok provozu. Lidi proste zapnou a foti a az kdyz uvidi zirafu kilometr daleko tak zacnou zoomovat.
"Velke foceni do novin" je dan sirsiho ohniska a "davu". V dobe kdy se fasovalo 50mm a tesne okolo, tak se to nestavalo.
Ja to mam na hodne fotkach, nejakych 17-24 laka...
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robi.r 30. 1. 2015 22:17

Takže co mi radíte za stroj,jít do zrcadlovky nebo do kompaktu s výměnými skly???..a případně jakými, max můžu dát těch 27 -28 tis...
robi.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 1. 2015 22:48

Pro tvé potřeby radím bezrcátko s výborným výstupem i objektivem a ergonomií zrcadlovky. :-)

http://www.megapixel.cz/samsung-nx30-18-55-mm-cerny
Ušetřených osm tisíc zatím schovej, uvidíš za čas sám, co budeš potřebovat. :-)

Zdravím
Naposledy upravil Puntík dne 30. 1. 2015 22:55, celkově upraveno 2
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 1. 2015 22:49

A proc potrebujes/chces vymenne objektivy? Jako uprimne, na foceni mimina v kosiku musi stacit i smart phone. Kdyz to pak prozenes nejakym filtrem ala instagram, tak budes mit takovou paradu, ze majitele zrcadlovek budou zavidet :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 31. 1. 2015 00:33

Ganec: napřed vyprávíš, jak dává Olympus vždy něco navíc a pak vyčítáš FABC, že je nenechá vydělat? Udělej si v tom pořádek a buď trošku konzistentní
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 31. 1. 2015 08:27

V čom sa tie 2 veci vylučujú?

Boli časy keď Olympus dával navyše len stabilizáciu snímača a menšie rozmery.
No dnes je to už aj komfort pri fotení a najrýchlejšie zaostrenie.

A čo sa týka peňazí: buď si kúpiš to čo chceš za cenu ktorú určila ponuka a dopyt, alebo máš možnosť kúpiť si to čo nechceš za cenu nižšiu (napríklad svetelnú 50-ku, ktorá je v bežných domácnostiach takmer nevyužiteľná).

Proste dnešné ceny sú viac odvodené od úžitkovej hodnoty ako od výrobných nákladov. A tá je u bezzrkadloviek vyššia. S tým sa treba už len zmieriť.

-- 31. 1. 2015 08:34 --

robi.r píše:Takže co mi radíte za stroj,jít do zrcadlovky nebo do kompaktu s výměnými skly???
Keďže to chceš na miminko, zabudni na zrkadlovku: kým sa s ňou naučíš narábať tak aby si bol spokojný, tak vyrastie...

Padli tu 3 možnosti, ktoré si už musíš vybrať sám, podľa toho čo peferuješ a na čo si trúfaš:
- ak chceš fotiť bez blesku (je nutné aj pevné sklo) - ber Olympus (kvôli stabilizácii)
- ak chceš fotiť s bleskom - na to bude asi lepší Samsung (no blýskanie do detských očí moc neodporúčam)
- ak si trúfaš na manuálne nastavenia foťáku (na nahradenie istoty ktorú poskytuje stabilizácia trošku vyššou citlivosťou) - ber Fuji
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 31. 1. 2015 09:15

[b]Keďže to chceš na miminko, zabudni na zrkadlovku: kým sa s ňou naučíš narábať tak aby si bol spokojný, tak vyrastie...[/b]

No, zrejme hovoris z vlastnej skusenosti... ale inak je to kardinalna hovadina, ktoru mozes povedat asi len ty :shock:
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Gamut 31. 1. 2015 09:19

Ganec dlouho jsem se tak nepobavil. Ty fakt máš křišťálovou kouli? :-D Ovšem tvoje měřítka jsou přímo fascinující, ale hlavně že se to vejde do vrecka. :-D No asi si začnem kupovat co nechceme, neboť taková běžná domácnost ....LOL
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 31. 1. 2015 09:24

Ganec píše:Takže co mi radíte za stroj,jít do zrcadlovky nebo do kompaktu s výměnými skly???
Keďže to chceš na miminko, zabudni na zrkadlovku: kým sa s ňou naučíš narábať tak aby si bol spokojný, tak vyrastie...[/quote]


:-D :-D :-D :D :tleskani
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 31. 1. 2015 11:14

Robi, to si musíš vyzkoušet, všechno má svoje, rozebrali jsme to horem dolem. Čeho bych se držel je výklopný displej a pak záleží na prioritách - lepší ergonomie zrcadla je vykoupena rozměry, protipól jsou kompakty. I když třeba s Fuji se fotí skvěle.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 31. 1. 2015 12:01

Zrovna na mimina a děti do čtyř let používám vyšší citlivosti ISO, abych měl jistotu krátkého času, t.j. 1/160s a kratšího. Dítě totiž, i když spolupracuje, nedokáže zůstat úplně nehybné a pokud ano, už ho v té chvíli nemáte zájem fotit, protože je to celé strnulé a aranžované. Proto bych si nevybral nic se snímačem menším než APS-C (Olympus, sytém Nikon 1 apod.). Nějaká stabilizace objektivu či snímače tu hraje okrajovou roli, protože časy pod 1/100s znamenají pohybovou neostrost subjektu.
Nastavit foťák do manuálního režimu a autoiso je otázka pár minut. Pak si dám fix clonu a čas podle toho co fotím a už jenom cvakám. Tohle snad stejně jako NIkon umí všechny značky. Další možnost je limitovat v autoiso časy a fotit v prioritě clony. Dělal jsem to tak celkem dlouho, ale víceméně jsem tuto variantu opustil ve prospěch výše popsaného nastavení v manuálním režimu. Ostření single bod s potvrzením, občas kontinuální, podle situace.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Výklopný displej by se hodil, takhle sebou často musím plácnout na zem, ale dá se to.

-- 31. 1. 2015 13:05 --

Ganec: není úplně konzistentní se v jednom příspěvku ohánět lidumilností Olympusu a v druhém odrážet útok vysvětlením, že mají právo vydělat. Oba argumenty jsou nonsense, takhle vedle sebe ale potvrzují tvoji argumentační nouzi.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robi.r 31. 1. 2015 12:47

od Lotrandor 31. 1. 2015 12:01
Zrovna na mimina a děti do čtyř let používám vyšší citlivosti ISO, abych měl jistotu krátkého času, t.j. 1/160s a kratšího. Dítě totiž, i když spolupracuje, nedokáže zůstat úplně nehybné a pokud ano, už ho v té chvíli nemáte zájem fotit, protože je to celé strnulé a aranžované. Proto bych si nevybral nic se snímačem menším než APS-C (Olympus, sytém Nikon 1 apod.). Nějaká stabilizace objektivu či snímače tu hraje okrajovou roli, protože časy pod 1/100s znamenají pohybovou neostrost subjektu.
Nastavit foťák do manuálního režimu a autoiso je otázka pár minut. Pak si dám fix clonu a čas podle toho co fotím a už jenom cvakám. Tohle snad stejně jako NIkon umí všechny značky. Další možnost je limitovat v autoiso časy a fotit v prioritě clony. Dělal jsem to tak celkem dlouho, ale víceméně jsem tuto variantu opustil ve prospěch výše popsaného nastavení v manuálním režimu. Ostření single bod s potvrzením, občas kontinuální, podle situace.


A čím to je focené ty tvá fota tu s těmi dětmi.....

-- 31. 1. 2015 12:51 --

Petr Luňák píše:A proc potrebujes/chces vymenne objektivy? Jako uprimne, na foceni mimina v kosiku musi stacit i smart phone. Kdyz to pak prozenes nejakym filtrem ala instagram, tak budes mit takovou paradu, ze majitele zrcadlovek budou zavidet :D


No to je pravda ale vzhledem k tomu že mi dosluhuje už můj panasonic lx 2 tak proto vybírám raději s výměnými objektivy....jelikož u toho původního odchází objektiv...tak celej foťák je v háji... takhle se dá vyměnit buď tělo nebo objektiv a funguju dál...a také bych se rád posunul dál ohledně kvality focení a fotek...

-- 31. 1. 2015 12:56 --

reign píše:Robi, to si musíš vyzkoušet, všechno má svoje, rozebrali jsme to horem dolem. Čeho bych se držel je výklopný displej a pak záleží na prioritách - lepší ergonomie zrcadla je vykoupena rozměry, protipól jsou kompakty. I když třeba s Fuji se fotí skvěle.


Tak větší velikost až tak problém moc není, ta d3300 je ještě vpohodě....jde mi i o výslednou kvalitu fotek... Fuji mě láká taky,právě kvůli dalším možnostem a zdokonalováním ....
jen mám trochu obavy jak moc ten AF třeba u té Xe-1 je problém co se týče focení miminek a dětí, přece jen bývají dost v pohybu....
robi.r
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků