Sony DSC-HX400V vs. Canon EOS 1200D + EF-S

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Old.Grave 25. 10. 2014 10:36

Zdravím Vás,

uvažuji již delší dobu o pořízení nějakého fotoaparátu. Jelikož mne focení velmi baví, rozhodl jsem se porozhlédnout po nějakém tom fotoaparátu. Nejsem samozřejmě nějaký profík a nechci si koupit nějakou palbu za xxxxx tisíc. Rozpočet jsem si stanovil do 12 000, samozřejmě to není moc, ale pro příležitostné focení - natáčení, si myslím, že to bude stačit :-)

Našel jsem si zatím dva kousky a chtěl bych znát váš názor. Více se mi ale zamlouvá první varianta od Sony.

http://www.alza.cz/sony-cybershot-dsc-h ... 601729.htm

nebo

http://www.alza.cz/canon-eos-1200d-ef-s ... 533262.htm

Ještě by mne zajímal rozdíl mezi Sony DSC HX400V a Sony CyberShot DSC-HX300

Díky Vám :)
Old.Grave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 25. 10. 2014 11:30

Sony - 50x zoom a miniaturní snímač
Canon - Asi nejšuntovější zrcadlovka, co je aktuálně v prodeji se základním (bídným) 3x zoomem

Pokud vůbec nevíš, co od foťáku chtít, ber ten Canon, stačí-li malej zoom. Jinak levněji se dá určitě sehnat něco z druhý ruky v obou kategoriích a nejspíš v lepší kvalitě.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Old.Grave 25. 10. 2014 11:36

Fotím hlavně v přírodě, makrosvět a jezdím hodně po koncertech, tak jsem chtěl něco slušnějšího na fotky a videa než můj kapesní Olympus :D

Jestli je ten od Sony lepší, tak bych si radši přidal 2500 než mít šunku za 9 ;)
Old.Grave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 25. 10. 2014 11:58

Kdybych to měl nějak slušně definovat, tak šunky jsou oba ty foťáky, ale každej trochu jiným způsobem. U toho 1200 D je šance z toho vymlátit alespoň trochu koukatelnej obraz při použití lepšího skla (investice navíc)a případně následným patláním se s RAWem, u Sony nepomůže nic, byť za dobrých světelných podmínek ten rozdíl ve výstupu nemusí být velký. Mluvím pouze o focení, video nechť zmíní někdo, kdo se o něj zajímá...
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Old.Grave 25. 10. 2014 12:02

Rozumím. Najde se nějaká jiná varianta kolem 12.tis co je lepší než tyhle dva? Je mi jasné, že za 12 nemůžu čekat zázraky :-)
Old.Grave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 25. 10. 2014 12:18

Chceš na foťáku hledáček, nebo ti stačí fotit přes display?
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Old.Grave 25. 10. 2014 12:20

S hledáčkem))
Old.Grave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 25. 10. 2014 12:24

Jen pro ukazku .. ten nejmensi 1/2.3" je sony a canon je ten dalsi zeleny APS-C
canon ... trosku silene kdyz se na to clovek podiva
Obrázek
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Old.Grave 25. 10. 2014 12:37

No koukááám :shock: Foťákům moc (zatím) nerozumím a člověk se pomalu vše učí, takže nevím podle čeho to měřit a na co koukat. Díky! :-]
Old.Grave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 25. 10. 2014 12:42

S hledáčkem bych do 12000kč bral asi Nikon P7800, nebo kdybych chtěl větší dosah zoomu, tak Olympus Stylus 1. Kdyby se ti hodily kapesní rozměry, tak Panasonic LF1.
Pak jsou tu ještě foťáky s výměnnými objektivy- zrcadlovky a bezzrcadlovky. Hlavní rozdíl je, že zrcadlovky maj optický hledáček, zatímco bezzrcadlovky žádný nebo elektronický. Za 12000kč je seženeš pouze se základními objektivy, s nimiž budou mít obrazovou kvalitu prakticky stejnou jako výše zmíněné kompakty, možná o trochu lepší. Pro tebou zmiňované makro ale moc vhodné nejsou, ty základní objektivy nedokážou dosáhnout moc velkého zvětšení (dostatečně krátké zaostřovací vzdálenosti). Časem ale můžeš dokoupit další objektiv, nebo jiné příslušenství, které focení makra usnadní.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 25. 10. 2014 13:07

Jestli chces kvalitnejsi UZ tak panasonic FZ200 je slusne univerzalni reseni s hledackem, f2.8 objektivem ale bohuzel malym cipem. Do zacatku neni spatny nikon D5100 + setak 18-55mm. Popremyslel bych jeste nad sony A58...na makeo to ale bez lepsiho objektivu moc nebude. Otazka je co pro tebe znamena makro...vetsina lidi ani nevi co je to truemakro (1:1) a lepsi a velka spousta fotaku vyhovuje...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hocal 25. 10. 2014 14:48

ja by som skúsil nikon d5100 + 18-105. Cena je od 15.000.- Mal by si velmi slušný výstup, dostatočne dlhé a kvalitné sklo a výklopný displej. Na začiatok veľmi veľmi dostačujúce.

-- 25. 10. 2014 15:52 --

ako ďalšiu variantu prípadne toto: http://www.digipark.cz/sony-alpha-a58-1 ... 0-mm-macro
hocal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tor47h 25. 10. 2014 14:57

Ještě zvaž D90 (lepší hledáček, ale pevný displej) s tou 18-105kou a věř mi, že v porovnání s původně navrhovaným si užiješ luxusní focení. Na paladixu je jich teď docela dost a pár se jich zdá v dobrém stavu.
Při troše hledání by mělo 12.000,- stačit.
tor47h
Návštěvník



Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků