Sony Alpha SLT-A77II nebo standardní zrcadlovku?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 21. 10. 2014 13:09

Jen bych ten AF tolik nezatracoval a stejně tak nebyl moc překvapenej z A77II...kolovaly o ní zvěsti dlouho, stejně tak jako nyní o A99II ;-)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 21. 10. 2014 13:23

Cport - určitě si chci osahat i D7100, popř. další, ale asi jsme si opravdu zle rozumněli - na A77II mne zaujal právě ten el. hledáček a jeho možnosti, navíc jsem na to i na podobné menu apod. zvyklý z RX100III. V tuto chvíli představuje ten foťák jakýsi můj ideál, protože kromě toho má výklopný displej, Wi-Fi a skvěle se mi drží. Nicméně bych nechtěl dělat unáhlené závěry a toto vlákno jsem založil právě proto, abych se případně dozvěděl o nějakých zásadních přednostech zrcadlovek, které by mne přiměly věc přehodnotit, resp. oželet něco z toho, co jsem vyjmenoval, ve prospěch něčeho důležitějšího.
Reign - asi jsem to nazačátku napsal špatně, ano, foťák je pro mne... Má to nějaký význam :-D ?
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 21. 10. 2014 13:38

Btw, další věc, co mě na A77 II hrozně štvala: jinak vypadal záběr v hledáčku při komponování, jinak v hledáčku náhled hotové fotky hned po vyfocení a úplně jinak fotka následně prohlížená na displeji. A to zejména pokud jde o WB/barvy, mírně i expozici. Což trocu sráží tu výhodu, že v elektronickém hledáčku vidím už při focení přesně výsledek.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 21. 10. 2014 14:19

Nemá na barvy v hledáčku vliv nastavení JPEG (vivid, landscape...) i když se fotí do RAW?
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 10. 2014 14:20

Ťažko sa kalibrujú rôzne displeje alebo tipy displejov a podobne ťažko odhaduje aj reálny výsledok po zosnímaní (napr. pri umelom svetle).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 21. 10. 2014 14:46

To chápu, ale vidět během chvilky tři varianty jedné fotky, to je moc i na mě :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 21. 10. 2014 15:21

kozakm - to chápu, minimálně teplotu barev a jas v hledáčku lze nastavit, nepomohlo by to, resp. nebylo to nastavené nějak nepřirozeně? A ještě se zeptám - u zrcadlovky hledáček souhlasí se skutečností, náhled hotové fotky v něm nenajdu a hotová fotka na displeji taky asi bude trochu jiná než předtím v hledáčku, nebo ne? A ještě mne napadl laický dotaz k hledáčku zrcadlovky - z principu na něm nejsou vidět změny nastavení expozice, jak se to nastavuje aby byla fotka tak akorát? Citem? Pohledem na displej? Omlouvám se, třeba se ptám blbě, ale nějak si to neumím představit.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 21. 10. 2014 15:27

V zrcadlovky obraz v hledacku odpovida skutecnosti kompozicne, nikoliv treba vyvazenim bile.
U "lepsich" tel si udelas nahled hloubky ostrosti, prip. udelas nahled hotove fotky na zadnim displeji, ne v hledacku.

V hledacku zrcadlovky muzes videt i zmeny nastaveni expozice, vodovahu i dalsi veci ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 21. 10. 2014 15:27

Faktem je, že při koupi nového těla byl EVF u A77 jedním z hlavních důvodů, proč jsem zvažoval úprk k jinému systému. Dnes je to naopak jedna z věcí, proč bych neměnil. Pro vlastně nic není potřeba dávat foťák od oka, a to včetně kontroly snímku. Nicméně chápu, že pro člověka fotícího především sport můžou být v některých případech (typicky velmi málo světla, rychlý děj a sekvenční focení) reakce hledáčku nedostatečné.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 21. 10. 2014 15:48

IvanGS píše:Reign - asi jsem to nazačátku napsal špatně, ano, foťák je pro mne... Má to nějaký význam :-D ?

ten smajlík se srdíčkama v očích měl nahradit slovo srdcovka, čili skryté tajemné znění:

"měl jsi napsat rovnou, že je Sony pro tebe srdcovka"

8-) 8-) 8-)

Biggles: já nezatracuju ani nehaním AF z A77mkII, jenom si dovolím tvrdit, že Nikon D7100 ho má nesouměřitelně výkonnější. Hanět a zatracovat můžu AF SLT co mi prošly rukama - A55, 57 a 58. AF-C použitelný leda na přimrzlého šneka.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 21. 10. 2014 16:15

"V zrcadlovky obraz v hledacku odpovida skutecnosti kompozicne, nikoliv treba vyvazenim bile. "

U zrcadlovky obraz v hledáčku neodpovídá skutečnosti vyvážením bílé? :-D
:-D :-D

A s očima to máš jak? :-D :-D
Já si v mozku vyvažuju bílou celkem slušně, řekl bych, že podstatně lépe, než Sony. V tom mně Sony nemůže konkurovat, já jsem lepší. :-D :-D
Takže i hledáček zrcadlovky je vyvážením bílé vzhledem ke skutečnosti vždy lepší, než EVF. A dokonce i vždycky bude. I za 100 let. Protože to bude vyvažovat mozek. Pokud tedy někdy lidstvo nezdegraduje tolik, aby prohlásilo, že lidský zrak od teď není skutečnost, skutečnost je teď to, co produkuje firma XYZ. :-D
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 21. 10. 2014 16:19

reign: V tom s tebou souhlasím, ona ani A77 není na AF-C žádnej ultrasportovec, ale v tvrzení o tomtéž v případě A77II bych byl opatrný, recenze totiž hovoří o něčem jiném...možná by vlastník D7100 mohl být dosti překvapen...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 21. 10. 2014 16:22

Mne prijde lepsi, kdyz u zrcadlovky hledacek o vysledne fotce nerika nic, nez kdyz u Sony hledacek vyslovene lze. Jak jsem vypozoroval, je to problem prevazne Sony (pres vsechny modely), ostatni vyrobci jsou na tom lip.

-- 21. 10. 2014 16:22 --

BigglesO27 píše:reign: V tom s tebou souhlasím, ona ani A77 není na AF-C žádnej ultrasportovec, ale v tvrzení o tomtéž v případě A77II bych byl opatrný, recenze totiž hovoří o něčem jiném...možná by vlastník D7100 mohl být dosti překvapen...


Obavam se, ze by se musel stat zazrak...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 10. 2014 16:24

IvanGS píše:Nicméně bych nechtěl dělat unáhlené závěry a toto vlákno jsem založil právě proto, abych se případně dozvěděl o nějakých zásadních přednostech zrcadlovek, které by mne přiměly věc přehodnotit
Ja ich už hľadám roky a čím viac o nich viem, tým viac problémov nachádzam.

cport píše:V zrcadlovky obraz v hledacku odpovida skutecnosti kompozicne
ani to nie: väčšina z nich nemá 100% pokrytie scény.

Dokonca aj bookeh vraj v optickom hľadáčiku vyzerá úplne inak ako na výslednom zábere...

IvanGS píše:A ještě mne napadl laický dotaz k hledáčku zrcadlovky - z principu na něm nejsou vidět změny nastavení expozice, jak se to nastavuje aby byla fotka tak akorát?
pokiaľ som si všimol tak existuje niekoľko možností:
- systémom "pokus-omyl" - nafotíš, pozrieš na displeji, skoriguješ, nafotíš znova
- Puntíkov bracketing - odfotí vždy 3 zábery s rôznou expozíciou a vyberie ten najlepší
- RAW postprocessing - .. proste sa expozícia/WB doladí pri PC
8-)
Naposledy upravil Ganec dne 21. 10. 2014 21:45, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fryw 21. 10. 2014 16:52

Co říkáte na evf + cpl filtr? Běžně používám auto. ale s cpl mi pak přijde efekt v hledáčku ne příliš zřetelný, proto v tomto případě nastavuji manuálně. Mám jen dojem?
Fryw
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků