Sony Alpha SLT-A77II nebo standardní zrcadlovku?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 21. 10. 2014 07:10

Puntiku: samozrejme pro Pentax bude asi porad APS-C stezejni. A chtel jsi napsat K-S1 ...

FotoABC: ano "nikdo doopravdy neví, jakou budoucnost Nikon chystá APS-C systému". Proto mi prislo komicke, kdyz se ze stejneho duvodu zavrhne Sony a doporuci Nikon.

Pro bezneho uzivatele, zacatecnika se zrcadlem, je ted (z onoho pohledu) asi jedno, jestli vezme Nikon, Sony, Pentax, Canon ... za 5-10 let bude situace na trhu fotaku jina
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 21. 10. 2014 07:29

A77II se nabízí v setu se světelným objektivem. Jak dobrá je to nabídka? Ptám se, protože mi to parametrově přišlo hodně zajímavé, konkurence je mnohem dražší. Samozřejmě neznám ten objektiv, proto tenhle dotaz.
Naposledy upravil Lotrandor dne 21. 10. 2014 07:59, celkově upraveno 1
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 21. 10. 2014 07:41

No on ten 16-50/2,8 není úplně TOP objektiv, je slušnej, to jo. Nicméně bych možná raději Sigmu 17-50/2,8 (na straně Sony by v takovém případě byla jen "bytelnost") nebo univerzálnější Sony 16-105 (Zeiss 16-80 je podle mne jen zbytečně drahej).
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 10. 2014 07:42

Za koľko je ten set? Nie je výhodnejšia malá prenosnejšia A6000? A77 II je fajn fotoaparát, najmä rýchlosťou fps vie zaujať...obraz v jpegu je slabší čo sa týka odšumovania (a la kompakty), no v RAWe je lepší, než APSC Canony....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 21. 10. 2014 08:18

Díky za , přemýšlím o každém z nich a rád si přečtu další.
Biggles027 - díky za odkaz.
Kozakm - Sony A6000 je jistě skvělý přístroj a kdybych chtěl jediný foťák, možná ano, ale zvolil jsem cestu dvou přístrojů, jednoho kapesního a druhého bez omezení velikosti.
Reign - se vším respektem, nejsem si jistý, zda u A77II jde o "systém s nejistou budoucností". Sony mne provází celým životem (mimo foťáků, RX100III je první) a nemyslím, že by letos uvedli na trh něco bez perspektivy, jistě se mohou plést stejně jako když tvrdí, že zrcadlovky jsou "živoucí fosilie". Netrpím předsudky ani k jednomu systému, moje první úvahy byly o zrcadlovkách a až později jsem si řekl, jestli je dobré se upínat jen k nim, mj. i z důvodů v prvním příspěvku.

Včera jsem se stavil ve Fotolabu, A77II měli, D7100 ne. V poslední době jsem držel několik Canonů i Nikonů, ty mne ergonomií oslovily víc, D7100 jsem nedržel. Dojem z A77II je výborný. Mám štíhlejší ruku s delšími prsty, první pocit při obepnutí těla byl, že je to velké, pak mi došlo, že úchop je ale pevný a na tlačítka pohodlně dosáhnu, navíc mi přišla logicky rozmístěná. Pogumované tělo je příjemné, pogumovaný je i "ozubený" povrch otočného voliče, stisk tlačítek tak akorát, dioptrická korekce hledáčku pohodlným tlačítkem v malých krocích (mám to s brýlemi a bez nich jinak a u RX100III je plynulé nastavení titěrnou páčkou k vzteku), trochu zatím nemám názor na zadní joystick. A77II měli jen jako tělo nebo v setu s objektivem Sony 16-50, co si o něm myslíte? A jaký byste doporučili případně jako druhý, s delším ohniskem? Samozřejmě, pokud by měl voděodolnost zaručit jen objektiv Sony, dal bych mu přednost.

Pozítří mají VIP den Canon a příští týden Nikon, ještě tam zajdu...

-- 21. 10. 2014 08:21 --

Ondrej Bobek - proč A6000 ne jsem zmínil výše. Ve Fotolabu mají ten set za cca 39000,- (samotné tělo za 27490,-), pro držitele klubové karty by byla zřejmě ještě sleva.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 21. 10. 2014 08:29

IvanGS: no a ta a6000 ma nejake omezeni vuci a77II? Ja chapu, ze nekdo chce vetsi telo, protoze - 1) ma tam opticky hledacek, 2) lip se mu to drzi (treba hlavne s vetsimi objektivy). Pokud ale tyhle duvody padnou ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 21. 10. 2014 08:51

S tou ergonomií plně souhlasím, taky mám drobnější ruku s delšími prsty a Sony mi prostě pasuje. Ohledně joysticku jen tolik, že od doby, co mám A77, tak nechápu, že jsem bez něj mohl žít :-))
K delšímu objektivu. Je to o penězích, pokud netrváš na "naprosté" voděodolnosti, tak Beercan, stará Minolta 70-210/4 za "pár korun" a opticky velmi dobrá, na svojí cenu je i slušný "seťák" DT 55-200, obojí se dá sehnat bazarově kolem tří tisíc bez problémů. Pokud chceš vysloveně kvalitu od Sony, koukej po objektivech s písmenem "G". Jinak pro přehled je také dobrá následující stránka: http://www.dyxum.com/lenses/index.asp
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 21. 10. 2014 08:57

Biggles: v dobách, kdy jsem se o to zajímal, tak jsem žil s pocitem, že 16-80 je opticky povedený objektiv s výjimkou vyšší chromatické aberace, zatímco 16-105 je ukázkový příklad toho, jak se tenhle rozsah nepodařilo zvládnout, a zvláště v rozsahu 60-90mm je kresba děs a hrůza. Ale byl to dojem z nějakých obrázků a testů a nemám konkrétní zkušenost, jenom mě zaujalo, když jsi napsal, že 16-80 je zbytečně předražený a 16-105 je O.K., tak se pouze ptám, protože je to v rozporu s tím, co jsem dosud myslel.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 21. 10. 2014 09:06

Oba jsem měl v ruce jen krátce, nicméně na shodných ohniscích jsem nezaznamenal žádný významnější rozdíl, co by stál za zmínku. A že by nad 80 byla sonka vysloveně tragická...nepřišlo mi to nic zoufalého. Pravdou ovšem je, že (jak jsem psal výše) jsem je měl jen na osahání a sám ani jeden z nich nepoužívám.
Ostatně více se dá určitě zjistit i na Dynax Expedicii, na kterou jsem dával odkaz na minulé stránce ;-)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fryw 21. 10. 2014 11:29

Ještě je tu 18-135 za celkem přijatelné peníze..
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 21. 10. 2014 11:31

Jo ta taky, ale ta není odolná vůbec, nemýlím-li se ;-)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fryw 21. 10. 2014 12:20

Jasně. To je obyč sklo, stejně jako ta 16-105. Jen za přijatelnější cenu..
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 21. 10. 2014 12:34

cport píše:IvanGS: no a ta a6000 ma nejake omezeni vuci a77II? Ja chapu, ze nekdo chce vetsi telo, protoze - 1) ma tam opticky hledacek, 2) lip se mu to drzi (treba hlavne s vetsimi objektivy). Pokud ale tyhle duvody padnou ...


Tyhle důvody ale nepadají. Mám RX100III, jsem nadšený, protože je stále se mnou a dělá pěkné obrázky, ale ergonomií či hledáčkem je to velký kompromis. Druhý foťák chci nejen proto, abychom jsme se s přítelkyní Drákulkou o RX netahali, ale aby mne posunul dál a mj. aby tyhle kompromisy neměl.

Objektivy - odolnost bych rád zachoval, často jsem při svých aktivitách venku v různém počasí, na druhou stranu cena je také důležitá. V tuto chvíli bych ale poprosil o tip na druhý (mimo 16-50 mm) objektiv k A77II podle vlastností bez ohledu na cenu ani na to, že není zatím jasné, zda A77II vyhraje. Nepotřebuji TOP kvalitu za TOP cenu, ale osvědčený, kvalitní a dobrý objektiv, který by pro začátek s tím 16-50 pokryl spektrum mého focení.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 21. 10. 2014 12:41

Ivane, máš říct, že je to pro tebe :love: , bez legrace - na tom velmi záleží. Add osud - ony totiž celkem dlouho kolovaly zvěsti, že SLT A58 je poslední SLT a že snad chystají nějaký univerzální bajonet, vydání A77mkII bylo tudíž velkým překvapením. Není to tak dlouho, co zařízli zrcadlovky.
Nicméně, jak jsem psal už prve, Nikon bych volil kvůli v dané ceně bezkonkurenčnímu AF. Pokud tě srdce táhne k Sony, tak zrovna ten tipovaný set je podle mně super, koupil bych ho zde: http://www.megafoto.cz/sony-alpha-77-ki ... m-ssm.html jednak je to velmi slušný e-shop (několikerá vlastní zkušenost) a navíc při udání svého IČO máš nákup bez DPH (záruka je potom 1 rok).
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 21. 10. 2014 13:04

Ivane: tak to jsme si spatne rozumeli. Ja myslel, ze chces elektronicky hledacek a ergonomie toho maleho tela sedi.

Osahej si teda i ty zrcadla (Canon, Nikon, Pentax) a uvidis, co te zaujme ergonomicky. To je, podle me, spolu s pripadnym vyberem objektivu asi nejdulezitejsi.

Z hlediska spolehlivosti i odolnosti vrele doporucuji doporucuji i radu K-5II(s). A usetrene penize bych dal do skel ...
cport
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků