Sony Alpha SLT-A77II nebo standardní zrcadlovku?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod IvanGS 20. 10. 2014 11:03

Jsem amatér, ale focení mne vždy bavilo, fotím 45 let od dětství, posledních 13 let ale jen dovolené atd. obyčejnými kompakty, což mne už plně neuspokojuje. Mám doma desetitisíce fotek, občas něco vytiskneme na zeď, udělali jsme první fotoknihu a chceme další, chtěl bych postoupit dál. Jako první jsem po delším výběru koupil Sony RX100III, kvůli velikosti (jezdím hodně na motorce), ten chci ale doplnit něčím "větším" nejen kvůli ergonomii, ovládání a pořádnému hledáčku, ale i proto, že se o RX100 s přítelkyní začínáme "prát".
Fotím skoro všechno, přírodu, občas makro, portrét, ale i dynamičtější auta, motorky, letadla, lodě nebo zvířata, dovolenou, setkání s kamarády...
Protože nejsem zatížen předsudky o zrcadlovkách, zaujal mne Sony A77II, nejen kvůli parametrovým výkonům a výsledkům v recenzích, ale i kvůli:
- hledáčku - zobrazované informace, viditelnost změn expozice na obraze, video atd.
- má podobný software jako RX100III, takže bych při střídání nemusel v hlavě "přehazovat výhybku"
- odolném těle, odolnosti proti prachu a vlhku (na motorce jezdím často do divočiny)
- wi-fi - zvykl jsem si na tento přenos fotek a líbí se mi i možnost dálkového focení např. z mobilu, zrovna včera jsem to dělal s foťákem na miniaturním stativu u focení dlouhým časem.
Jsem si ale vědom nedostatků - méně věrné zobrazení hledáčku oproti optickému, menší výdrž na baterku či menší škála nabízených objektivů.
Jaký je váš názor, je ještě jiný důvod hovořící ve prospěch zrcadlovek, popř. mohli byste mi doporučit nějakou, splňující odolnost, wi-fi, výklopný displej atd.?
Děkuji.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 20. 10. 2014 11:17

Jako od vlastníka A77 se ode mne asi rozmlouvání nedočkáš. Podle dostupných informací má mít konečně i kvalitní AF (zase ale nepochopitelně sebrali AF lampu) a kromě toho, co jsi napsal si připočti výhodu ve velkém množství kvalitních skel od Minolty...víc ti asi poradí na Dynax Expedicii... ;-)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 20. 10. 2014 11:19

Na slt ti pasuju okrem sony aj všetky staré minolty s A - bajonetom, a tak je hlavne bazár výber viac ako dostatočný.
A niektoré tie minoltie sklíčka fakt stoja za to.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 10. 2014 11:38

Já byl z A77 II spíš zklamaný - poměrně líná reakce na spoušť, AF slušný pouze na středovém bodu, nekvalitní zpracování obrazu a šum už od ISO 800.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 20. 10. 2014 13:33

Kozakm -jak dlouho jsi A77II měl, resp. s čím můžeš srovnávat? Máš případně nějaký tip na adekvátní, resp. lepší foťák v podobné cenové hladině a splňující dané podmínky?
Kvalitu obrazu nemohu posoudit, jako vodítko jsem kouknul na různé fotky zveřejněné na netu a také srovnávač dole na tomto odkazu, kde mi přijde, že A77II není ve srovnání s aparáty podobné kategorie špatný... Samozřejmě asi záleží hodně na objektivu.

http://www.megapixel.cz/sony-alpha-a77-ii-telo/recenze
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 10. 2014 14:03

Ono martinove požiadavky sú takpovediac v najvyššej lige športovej fotografie.
To že mu nestači AF sa ani nedivím, ale prekvapil ma ten šum...

-- 20. 10. 2014 14:04 --
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 10. 2014 15:18

kozakm píše:poměrně líná reakce na spoušť
Podľa meraní {Shutter Response (Lag Time), Optical Viewfinder, Prefocused} na imaging-resource bola už staršia A77 na tom celkom slušne (novú ešte nezmerali):
- A77: 0.054 second
- D7100: 0.054 second
- 7D: 0.061 second

Žeby sa v tomto A77II zhoršila? :hm
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 10. 2014 16:12

Kupodivu A6000 strčí A77 II ve výše jmenovaných věcech do kapsy.
kozakm
Návštěvník


Odeslat příspěvekod reign 20. 10. 2014 18:52

Ja bych se systému s nejistou budoucností vyhnul a od foťáku v této cenové relaci bych očekával perfektní AF- takže zřejmě Nikon D7100. Ono je to u Sony k vzteku - A bajonet = slabý AF + veľmi solidní nabídka skel, E bajonet = strašná nabídka skel plus perfektní tělíčko A6000...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 20. 10. 2014 20:54

No, minoltí skla jsou sice fajn a levná, ale tím padá výhoda utěsněnosti. S nejistou budoucností bych nestrašil, tu máme celkem nejistou všichni. A mount stále žije, byť mu byl tady už asi stokrát strojen pohřeb....
Skla na a mount se stále dělají a v posledních pár letech jich vylezlo celkem dost...
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 20. 10. 2014 21:59

takze D7100 ma byt u Nikonu, ktery dle mistnich vlastniku pohrbiva APS-C, sazka na budoucnost? :D Dneska ma takhle "nejistou" budoucnost snad kazdy system krome Canonu
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 10. 2014 22:28

Nikdo neříká, že Nikon zařízne celý DX, ale "jenom" profi, pořád ale jeho nabídka daleko předčí sony
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 10. 2014 22:34

cport, nemyslím, že APS-C zrcadlovky jsou všeobecně pohřbívány, Pentax vyjel s novým modelem K-o1, což jistě není známkou odklonu od tohoto formátu, tedy alespoň potud, pokud bude někdo pro tento formát dělat čipy. Pohříchu ovšem je tato novinka dražší, než starší a výtečný K-50, což přisuzuji jeho poněkud futuristickému vzhledu a také tomu, že jde o novinku. Sám bych ovšem model K-50 preferoval a to i v případě že by IvanGS přesunul svůj zájem k zrcadlovkám. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 20. 10. 2014 22:37

Především nikdo doopravdy neví, jakou budoucnost Nikon chystá APS-C systému, který už 14 let táhne prodeje jeho pokročilých fotoaparátů.
Řeči a prognózy se vedou nejrůznější, jak to bude dooporavdy, z nich ani v nejmenším nevyplývá. U Nikonu se ví jistě to, že 14 let vyvíjel těla DX zrcadlovek, měl v tom obchodní úspěch, u DX objektivů hřešil na kompatibilitu s FX objektivy a teď už 7 let neupgradoval profi tělo a přenechal profi FX systému. Řadu, ve které je doporučovaná D7100, nijak nezanedbává pokud zanedbáváním nemyslíme absenci některých DX objektivů, které lze nahradit FX skly nebo Sigmou či Tamronem.
Když já mám dvě DX těla a 7 objektivů pro DX systém, mohu být více nervózní, než někdo, kdo si koupí jedno tělo s objektivem, protože to je foťák, který si zajisté odslouží svoje a i kdyby ten systém neměl dále dlouhou perspektivu....?
FotoABC
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků