Canon 600D vs. 700D

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 9. 2014 15:11

No nehovoril som?
pavelmeli píše:vyzkoušej co Ti nejlépe padne do ruky a splňuje Tvé požadavky, to si vem
Ganec píše:.. a keď už jeho značka fakt v ničom nevyniká, začne tvrdiť že najdôležitejšia je "ergonómia" (keďže to je čisto subjektívna vec a teda sa nedá nijako vyvrátiť)


a ešte som zabudol: ".. a kto bude tvrdiť niečo iné, ten vôbec nemá žiadne foto-skúsenosti"
(ani keď do diskusie priloží 25 záberov potvrdzujúcich jeho slová, ani keď napíše 4 články v ktorých tie skúsenosti popisuje)

-- 30. 9. 2014 15:46 --

pavelmeli: prečo útočíš na moju osobu a nenapíšeš radšej niečo objektívne?
(napríklad: Panasonic 14-140 je síce skoro 2x ľahší a má väčší zoom, ale 18-135 STM je o čosi ostrejší)
Tým že o mne píšeš to čo zjavne nie je pravda tvojmu vyjadreniu serióznosť nepridá.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 30. 9. 2014 17:12

Psal jsem, že na návštěvníka "Ganec" je zbytečné reagovat, přesto tak učiním... Jednak nijak neútočím na jeho osobu, pouze jsem napsal že buďto neumí anebo nechce číst... Již v názvu je jasné, že zakladatel vlákna se rozhoduje mezi zrcadlovkami Canon 600D a 700D a ptá se jestli se vyplatí několik tisíc připlatit za novější model a docela přesně popisuje, k čemu bude především foťák používat (70% fotky 30% video) a taky přibližný cenový strop. Nikon mu v ruce nesedí proto se rozhodl pro Canon. O jakých koli bezzrcátkách bez rozdílu značky, nepadlo ani slovo.
Návštěvník "Ganec" hned v první reakci na jasnou otázku píše... "Keďže ťa zaujíma hlavne video," (netuším kde na to přišel) a hned nabízí přístroj, který je mimo téma. Čistě subjektivně hodnotí záběry ze 700D a popisuje peripetie s objektívy třetích výrobců svého bratra, které nenastanou, když si k tělu 700D přikoupí objektiv 18-135 STM, o kterém uvažuje nejvíc.
Plně souhlasím s příspěvkem FotoABC a vypíchnu větu "když si koupí Canon, tak nikdy nebude litovat, že si nekoupil Panasonic a Olympus." Nelituji ani já, proto mám 3 zrcadlovky Canon, ale nikomu je v každém vláknu necpu a nevychvaluji, ale hlavně si spokojeně fotím :)
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kozel.S 30. 9. 2014 17:27

Děkuju všem za názory. Občas jsou rozpoluplné, ale i tak je to pro mě obohacení :-)
Co znám lidi, co kupují Canon, tak vím, že jsou spokojení a u objektivů značky Sigma, nebo Tamron nevím, proč by měl být problém. Jsou to celkem solidní značky.
K těm recenzím například zde:
http://www.paxartstudio.cz/2012/canon-e ... t-v-praxi/
Jde sice o recenzi Canon 650D, ale ta je téměř totožná s 700D až na pár drobných detailů, které není třeba rozebírat. Recenze se mí líbila, byla napsána, i kriticky a hlavně střízlivě a neafektovaně.
Ukázkové snímky a videa jsem u fotoaparátu Canon viděl a ano líbí se mě.
Například NIkon také nemá špatné fotky, ale měl jsem nějakou dobu půčený D3200 a z jeho držení jsem do ruky dostával křeč a to je pro mě také dost směrodatné. (Tu křeč jsem nemyslel nějak obrazně, ale doslovně). Jediný Nikon, který mě padl dobře do ruky byl D7100, ale to už je trošku jiná cenovka.
Asi to nakonec tedy bude ta 700D.
Ještě jednou děkuji za všechny reakce. I ty kritické.
Kozel.S
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 9. 2014 20:11

Kozel.S píše:Recenze se mí líbila, byla napsána, i kriticky a hlavně střízlivě a neafektovaně.
Ukázkové snímky .. ano líbí se mě.
Tá recenzia je napísaná pekne prefíkane .. síce spomína aj zápory, ale len tak akoby vôbec o nič nešlo:

Kvalitou výstupu není výrazně lepší než předchůdci .. To stejné platí pro neduh moiré, slabší dynamický rozsah (vůči např. Nikon, Sony, Pentax), nižší barevnou bitovou hloubku a další neduhy předchůdců. Na druhou stranu, kolik z vás, co čte tyto řádky ten rozdíl pozná a využije?

Ja už mám trošku vyššie nároky a lepšiu kvalitu (hlavne lepšie farby) využijem.
Napríklad už som písal že sa mi z Canonov nepáčia "zábery pri žiarovkovom osvetlení".
Jedná sa o toto (záber z tej recenzie):
Obrázek
Je podľa teba to tričko a pohár biele?

Pre porovnanie: asi takto vyzerá záber z môjho Olympusu za podobných podmienok:
Obrázek

EDIT: navyše je tá recenzia plná predsudkov a sebaklamov, napríklad (citujem):

Panasonic GH2 jako „falešná“ zrcadlovka vypadla z důvodu malého (a méně citlivého) snímače micro4/3

V tomto sa mýli: ten snímač nie je malý (len 30% menší, aj o tom som už písal) a v skutočnosti nie je menej citlivý ako ten ktorý si nakoniec vybral.

Snímače v GH2 a v 650D sú totižto úplne rovnako výkonné.
Naposledy upravil Ganec dne 1. 10. 2014 07:28, celkově upraveno 2
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Callgaro 30. 9. 2014 21:13

NJ gance. Ony mají fotaky takovou funkci. Říká se jí vyvážení bílé. Jinak pro tvé info, podmínky nebyli rovnocene s dřevěnými obklady a stropy se blbe válci, na rozdíl od bílého stropu se o ně nedá blýskat.

-- 30. 9. 2014 21:21 --

Jo a fotka kluciny se mi líbí víc :-)
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 9. 2014 21:54

Callgaro: keby si si pozrel EXIF, tak by si zistil že ten záber z Canonu má nastavenú WB na "žiarovka" a aj tak je celý oranžový. Môj záber je na automatickú WB.
V ani jednom z týchto dvoch záberov nebol použitý blesk.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 30. 9. 2014 22:22

a kam si ostril?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FotoABC 1. 10. 2014 00:54

"Ja už mám trošku vyššie nároky a lepšiu kvalitu"

Nároky na zaostřené fotky teda fakt vyšší nemáš.
Na obsah fotky taky ne.

To bude tou detekcí obličejů. Detekovalo je to, zjistilo to, že jsou už trošku opilí a nezaostřilo je to.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kozel.S 1. 10. 2014 05:51

Me osobne se taky fotka kluciny libi vic. To ze to ma nadech do teplejsich barev neni vzdycky na skodu. Treba takovy zaber u ohne,nebo u krbu nekde v chalupe, prisviceny zarovkou bych nechtel mit sterilne bily. To by pak ztratilo to kouzlo a tu atmosferu okamziku, jak si na nej pamatuju.
Takto nemuzeme srovnavat. To by jste musel obema fotaky vyfotit ten samy zaber za stejnych podminek.
Ostrost bohuzel neposoudim, protoze na Pc si fotky mohu prohlidnout az vecer doma.
Kozel.S
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 10. 2014 07:19

Je úplne normálne že sa ti fotka dieťaťa od profesionálneho fotografa páči.
Kompozične je dokonalá: umiestnenie objektu je presne v zlatom reze, pohľad smerujúci do voľného priestoru .. navyše motívy s deťmi sú základnou manipulačnou technikou: kto už len by ich nemal rád?
.. ono sa to nezdá ale chlapík si na tých fotkách naozaj dal záležať.

Ale páči sa ti obsah, nie to čo dokáže foťák...

Kozel.S píše:To ze to ma nadech do teplejsich barev ..
Na to u Olympusov existuje nastavenie "keep warm colors = ON", kedy produkuje podobné zábery

Mimochodom: kým som mal E-P1 (ktorý produkoval rovnako načervenalé zábery), tak sa mi tiež také zábery páčili. No s príchodom E-P3, odkedy si už môžem vybrať medzi oranžovými a reálnymi, už mi celkom vadia...

bob222: tá fotka je zaostrená správne, len som ju po zmenšení nedoostril (takmer nikdy nedoostrujem)
FotoABC: u zmenšenej fotky ktorá predvádza farby si všímaš kompozíciu a ostrosť? :hm
No neviem .. takúto chorobu nepoznám .. ale niečo s tebou určite nie je v poriadku :-(
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 1. 10. 2014 07:41

To tý holce muselo bejt dost šoufl, když jsou to ty reálné barvy....
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 10. 2014 08:13

Otazne je, ci chces pri ziarovke a drevenom okoli mat farbu aka tam naozaj bola (teplejsie odtiene), alebo farbu aku ma to tricko/salka = bielu (pre danu atmosferu uplne nerealnu)...
Vzdy je to boj. Ked fotim akcie, tak nechavam ciastocne farbu atmosfery a nesnazim sa o nejaku nerealnu bielu belejsiu....fotky by vyzerali umelo a chladno pre ludi, co to zazili. Pri produktovych sa zasa snazim dodrzat farbu fotografovaneho objektu... Ale uznavam, ze je to vec vkusu a pohladu fotografa

PS: fotky pri zmensovani treba doostrovat
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 1. 10. 2014 08:45

bob222 píše:a kam si ostril?


To on neví, on to nechal na foťáku. A ten zvolil tu modrou flašku, v tomto případě markant, který to pěkně kompozičně vyvažuje.

btw, ta oranžová fotka má opravdu špatně WB. To není do teplých barev, to je do pomerančova. AWB toho Canonu by určitě dala lepší výsledek, ale ruku do ohně za to nedám. Fotím Nikon do RAWu a obvykle je AWB lepší než to co leze z LR na auto (oproti as shot). Ty případy ale nastávají.

Kompozičně bych to nerozebíral, to asi nebylo smyslem ukázky.

-- 1. 10. 2014 08:47 --

aha, tak ne, zaostřeno je na ještě trochu jinam. tak nakonec to asi fakt zaostřil správně s ohledem na objekt zájmu :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 1. 10. 2014 08:51

To, že bílý hrnek, osvětlený žárovkou, má být bílý, je jenom naše iluze. My ho sice vidíme, jako bílý, ale jenom kvůli tomu, že máme zažito, jak tento hrnek vypadá za denního (bílého světla).
Kdysi byl proveden pokus s účinností vyvažování bílé lidského zraku: pacient v nemocnici ležel v bílém pokoji, bílé povlečení, bílé vybavení, zkrátka všechno kolem něho do bíla. Šel na operaci a než se probudil z narkózy, přemístili ho do pokoje, který byl celý laděný do zelena - stěny, povlečení, nábytek, dokonce i noviny. Chlap se probudil a nepřišlo mu vůbec nic divné, zelené tóny neviděl. Všechno mělo očekávanou bílou barvu. Než přišel obsluhující personál...
Naposledy upravil Melancholický Trol dne 1. 10. 2014 08:56, celkově upraveno 1
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 1. 10. 2014 08:52

Proti místním odborníkům jsem úplný amatér, ale podmínky obou fotek mi přijdou už prostředím rozdílné a ani při stejném osvětlení bych neočekával podobný výsledek i když jasně, každý foťák i úplně stejnou scénu vyhodnotí trochu jinak. Upřímně řečeno, ty fotky se mi nelíbí, nechci se opravdu nikoho dotknout, ale kdybych to cvakal mobilem, jen s notoricky známým pravidlem třetin (které jsem se snažil uplatňovat snad už jako dítě (je mi 54) a přišlo mi, jakože jsem PAN fotograf), vyšlo by to podobně. Ale jsem opravdu laik a na fotky koukám na obyčejném notebooku, tak mne berte s rezervou...
IvanGS
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků