Fotoaparát na focení sportu (kynologie) do 10T

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod esox 19. 8. 2014 19:34

Dobrý den,prosím o radu. Chci koupit fotoaparát primarně pro focení sportu za dne. Nevím zda se rozhodnout pro zrcadlovku či něco jiného. Můj finanční limit je 10.000,-Kč. U Sony Alpha a58 se mi líbí rychlé sériové snímání,které budu určitě velmi často používat. Stejně tak bych chtěl natáčet video. Je tedy a58 dobrou volbou nebo existuje něco lepšího a asi by to nemusela být ani zrcadlovka. Děkuji
esox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 19. 8. 2014 20:49

Pokud hodláš fotit pejsky v pohybu, tak je to na podstatně dražší fotovýbavu. Zejména fotky rychle běžících psů zepředu. V tomto případě je rychlé sériové snímaní na nic, protože budeš mít akorát hromadu rozmazaného odpadu. Trochu může pomoci fotoaparát, který umí vyladit AF na tzv. front focus, takhle se dá systémem pokus omyl trochu vyladit AF levnějších zrcadlovek pro tento konkrétní typ záběrů. Ale ani tak zázraky nečekej. Bude to chtít navíc teleobjektiv. Ne, že by to se seťákem 18-55 nešlo, ale není to úplně ono ;)
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 20. 8. 2014 09:29

Z bazaru by se toho našlo dost, co by se do rozpočtu vlezlo i se sklem. Nebudou to žhavé novinky, ale nakonec, co převratného se u zrcadlovek za posledních cca 5-7 let událo, že by to mělo mít výraznou výhodu pro tento typ focení?
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 20. 8. 2014 09:51

t-lama: vylepseni ISO a AF?
esox: sel bych rozhodne cestou bazaru. na seriove snimani bych se vyprdl.
parkrat jsem fotil psy (v pohybu, i zepredu) s 550D a znam cloveka, co je celkem slusne foti i s 450D, ale ja i on se sigmou 70-200/2.8, ktera je slusne rychla, s pomalejsim (levnejsim) sklem to bude asi "o neco" narocnejsi.. jak pise DAF, se setakem ty fotky nebudou nic extra, ale zalezi i na kriteriich kazdeho..
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 20. 8. 2014 10:46

Shoehardt R.: Ano, protože pro focení psů za dne potřebuju nejméně ISO 6400 a AF co umí-...eh, cožeto?
Tohle se dá zmáknout s čímkoliv 10 let starým přes středovej (či jinej) bod, nedělal bych z toho kovbojku.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 20. 8. 2014 11:06

tlama: jo, da se i starsima kouskama, nebudu se hadat ze ne. ale cim horsi vybveni, tim vic "kumstu", v jinem vlaknu tu kdosi ukazoval pekny psy v pohybu MF sklama.. ja ty psy cvakal parkrat (jak jsem psal), nepovazuju se rozhodne za odbornika na psi sporty.
ad iso - na psy to chce dost kratkej cas, 1/1000 (1/500 me obcas prisla malo).. a pokud je i za dne pod mrakem, objektiv ma svetelnost 4 nebo treba na delsim konci 5,6 (nebo priclonis, abys ty psy proste trefil), muze byt iso 400 malo.. treba s tou 550D jsem celkem spokojeny i s iso 1600, u starsich modelu nevim.. psi srst neni na odsum zrovna idealni.
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod esox 20. 8. 2014 12:13

Děkuji za dosvadní názory, co se kvality týče, jedná se mi spíše o fota vhodná web atd. Dělat z nich plakáty na zeď moc nemám v plánu. Co konkrétně by jste krom a58 doporučili? Děkuji
P.S. chápu,že 10t je poměrně nízký strop, ale i tak bych raději něco nového s jedním sklem,jelikož s bazarovými věcmi nemám dobré zkušenosti.
esox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 20. 8. 2014 12:55

pokud novy do 10t, tak neni moc co vybirat, to vyjde na nejnizsi low-end se setakem 18-50. detaily neznam, ale myslim, ze v tom moc velky rozdil nebude (na foceni psu to bude prast jak uhod, at si vyberes cokoliv).. nevim, jestli ta A58 je SLT, ale co vim, tak SLT od sony mely mensi vydrz baterie, resp. diky hledacku maji pristroje vetsi spotrebu energie (na jedno nabiti udelas min fotek)
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 20. 8. 2014 13:02

Seřadil jsem to od shora dolů podle vhodnosti řekněme pro akčnější focení. Domnívám se, že nejdůležitější je mít vhodný objektiv resp. objektiv s delším ohniskem. Všechny současné zrcadlovky mají výbornou obrazovou kvalitu, tam není v podstatě co zkazit. Vybíral jsem jen z fotoaparátů Nikon ;) Vím, že je to všechno cenou přes, ale někdy se vyplatí trochu připlatit.

http://www.bigfun.cz/nikon-d3200-18-55- ... 5136-odd13
http://www.bigfun.cz/nikon-d3200-18-105 ... 5138-odd13
http://www.bigfun.cz/nikon-d3300-black- ... 6218-odd13
http://www.bigfun.cz/nikon-d3200-cerny- ... 5103-odd13
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 8. 2014 13:58

Do 10K nic noveho na tyhle ucely proste neni. Hotovo, vyrizeno, neni co resit.

Rychle seriove snimani je na dve veci, pokud nestiha ostrit samotne telo, respektive objektiv (a jako ze ten setak to rozhodne neuostri, nebude li se jednat o panning). Tolik k te A58.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esox 20. 8. 2014 14:44

Fotil jsem teď něco s Nikonem D3100 a setovým objektivem, fotky naprosto v pohodě, něco takového bych shledal jako vyhovující, jen jsem právě u A58 dle recenzí usoudil, že na focení sportu bude vhodnější, nehledě na to, že prý má právě velkou výdrž na baterku.
Dobře, pokud se odprostím od nového přístroje, co by jste doporučili pro toto focení? Ve většině případech zoom objektiv není zcela nutný, mám možnost být od foceného většinou na pár metrů.
díky
esox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 20. 8. 2014 14:52

Vona ta A58 nebude nedostatečná. Pokud neočekáváš profi výstup, zvlášť za stíženejch podmínek, tak v téhle kategorii jsou ty stroje obdobné. U té Sony máš ještě drobnej bonus v možnosti koupě jetého Beercanu, což je 70-210/4, do tří litrů...to jiná značka vpodstatě neumí...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 20. 8. 2014 15:10

pokud D3100 vyhovuje, neni co resit, ta A58 bude obdobna.
pokud bazar a uvedeny strop, osobne bych vzal 550D (600D) - s 18-55 se da sehnat za 7000 (a za usetrene prachy treba tele, ext. blesk,..), nebo s 18-135 (ted je na bazosi jedna za 10t). vystup horsi urcite nebude.
nebo neco podobneho od nikonu (5100D/90D + 18-105 namatkou..).
to je ale jen muj subjektivni nazor, nekdo jiny muze mit klidne jiny. a patent na pravdu rozhodne nemam..

-- 20. 8. 2014 15:12 --

co pise biggless je recht. nevim teda, jak rychle ten beercan ostri, ale je dost chvalenej. na druhou stranu je po bazarech asi obecne vic objektivu na N/C a telo N/C se bude pozdeji asi i lip prodavat..
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod esox 20. 8. 2014 15:35

Tak čím dál víc uvažuji nad třemi přístroji A58, D3200 a D5100 u Canonu jsem asi nic nenašel. Jestli to chápu dobře, tak podle toho co tu píšete, tak obrazový výstup u všech tří bude cca podobný? K A58 je možné dokoupit slušné sklo za cca 3000.
Díky chápu, že radit jen tak podle pár info a ne zcela přesných požadavků není úplně ono.
esox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 20. 8. 2014 15:40

esox: Možná by nebylo od věci dát sem nějakou ukázku typu fotek, jaké bys chtěl pořizovat.
Daf
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků