Výměna EOS 400D za UZ

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod karf 19. 8. 2014 12:21

Uvažuju o výměně Canonu EOS 400D za nějaký ultrazoom vhodnější (menší při větším rozsahu ohnisek) na cesty auto, MOTO. Aktuálně mam baťůžek s tělem + 18-135 IS seťákem, pevnou 50/1.8 a 70-300 Tamronem vc sp di, ale do tankvaku na moto nebo na výlety/procházky beru výhradně jen ten seťák. Fotím do jpg, fotky nijak zvlášť neupravuju, fotím většinou v režimu priority clony, občas vše na manuál, ostření nechávam na foťáku, fotím spíš krajinu a sem tam nějaké akce (auto, moto, lodě, psy) a občas portrét, velký úplněk, potok...prostě takové cvakání, ale zrcadlovkou. malý skladný kompakt ale nehledám.
líbilo by se mi, kdyby měl zoomování kroužkem místo tlačítek (zvyk ze zrcadlovky).
Zaujal mě FUJIFILM FinePix HS50EXR
http://obchod.fotoskoda.cz/fujifilm-finepix-hs50exr/
má nějaký vyloženě mouchy, nedostatky nebo zádrhely proti mojí obstarožní zrcadlovce?
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VencaD 19. 8. 2014 12:49

má odpověď je asi jednoduchá, nechceš koupit panas FZ1000 http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... y/#section , je výrazně lepší než HS50, má o dost větší snímač, perfektní hledáček, nemá sice takový zoom, ale má mnohem větší smysl...
Jinak HS50 je UZ s malým snímačem, obrazové kvalitě APS-C snímače se to nikdy nevyrovná.

-- 19. 8. 2014 12:52 --

btw: počítej s tím, že na akci budeš muset předostřit, AF-C jako na zrcadlovce v kompaktech nehledej.. :-)
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 8. 2014 15:05

Tiež by som bral radšej FZ1000, prip. ak menší snímač, tak jeden z f2,8 UZ fotoaparátov (Olympus Stylus 1 / Panasonic FZ200)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karf 19. 8. 2014 22:55

Aha. A to jsou jediné menší foťáky, které mají zoomování kroužkem/prstencem na místo tlačítek?
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 8. 2014 08:45

Skôr ide o to, že sú jedny z mála, ktoré ešte majú rozumnú kvalitu obrazu pre majiteľa DSLR...
Skôr by som sa pozrel po menšom rozsahu, ako má ten fujifilm.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 20. 8. 2014 08:58

A nebolo by jednoduchšie kúpiť teda 18-250 alebo 18/270 od tamronu alebo sigmy?
A vyjde to možno lacnejšie. Napríklad tá FZ-1000 je parametrovo super, ale rozmerovo a váhovo to už moc rozdiel nie je...
Stylus je malinký, to áno. Ale cena je parádna, rovnako ako u toho panáka. A ísť nižšie sa podľa mňa neoplatí.
Ďalšou možnosťou čo mi napadla je EPM-2 vo výpredaji a k tomu 14-150 od olympusu alebo tamronu. S nejakou sveteľnou palačinkou je to už slušné combo.
P.S. Nechápem potrebu toho obrovského zoomu. Beriem to u vtáčkarov alebo podobného špeciálneho zamerania, ale na výlety? Neberte to útočne, len ma to fakt zaujímalo...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 8. 2014 11:10

Menit DSLR za nieco podobne velke, ale bez vymennych objektivov a s vyrazne horsim obrazom nedava velky vyznam. Tam je skutocne dobra volba naozaj az ten FZ1000/Sony RX10 (780€/860€)

Stylus 1 sa mi paci asi najviac - je dostatocne kompaktny a zaroven ma slusny zoom aj svetelnost v celom rozsahu: 28-300/2,8. Problem je jeho vyssia cena (580€)

Preto som "vybral" aj treti FZ200, ktory ma obrovsky zoom a zaroven aj vybornu svetelnost 25–600/2,8 v tele podobnom Fujifilmu - cena je cca od 380€ - chcelo by to priame porovnanie s Fuji, ktory fotak je skutocne lepsi (parametrovo asi Panasonic - az na zoom packou na objektive)
http://www.dpreview.com/forums/thread/3 ... t-51286600
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karf 22. 8. 2014 08:00

Ta hodnota 1200mm ohniska mi samozřejmě taky přijde dost přehnaná a možná i nepraktická a zbytečná. Teď mam 70-300, což je 480mm po přepočtu a víceméně mi to stačí. Prvotní zájem u mě vzbudilo hlavně to, že to má "slušnej" rozsah zoomu a zoomovací prstenec.
Varianta, že 18-135 vyměním za 18-200, nebo něco podobného, je taky možná.
A musím přiznat, že jsem uvažoval i tak, že bych celou brašnu/fotovýbavu prodal za víc, než za kolik bych pak nějaký ten ultrazoom koupil.
karf
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků