Fotoaparat do 300 € aj na video

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metyn 19. 4. 2014 20:06

tá kajtra je boží, běhá ně mrazivec po hrbě, supr mjuzik, Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 19. 4. 2014 20:20

To jsou kamarádi z havířovské Euthanasie.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 19. 4. 2014 20:21

Ono je to asi takhle:
a) na video Panasonicu nikdo nemá
b) na Panasonicu nefunguje stabilizace při použití Oly objektivů
c) JPEG Olyho je bezkounkurenční
d) diky stabilizaci Oly v těle není problém použít libovolný mechanický objektiv

Takže pokud skutečně potřebuješ kameru vem Panáka. Pokud jen bereš video, jakože lepší by samozřejmě bylo lepší (ve smyslu, že se někdy může hodit) tak vem Olyho.
A taky se soustřeď na tělo z hlediska ergonomie. Já bych např. E-PM2 jako primární stroj nechtěl, ani kdyby výstup překonal FF. I kompromisní E-PL má displej 16:9, což při běžném formátu udělá stěrbinu s černými okraji...
Rozmysli si systém, nakup dobré objektivy. A těla, těla časem zlevní. Sklo už ti nikdo nesebere. Thats all
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 19. 4. 2014 21:19

Souhlas
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin0134 20. 4. 2014 09:37

Este by som sa opytal , ako je na tom Olympus PEN E-PL5 oproti zrkadlovkam napr. takemu Canon 600D ?
martin0134
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 20. 4. 2014 10:37

Nejlíp bude to vyzkoušet, fakt nevím co ti na to říct. Kolega ze studia má 650D, normálně to používá na točení, ovšem vždy používá Magic Latern. Manuální skla a vše co natočí je super. Ovšem je to kameraman a tak ví jak točit a hlavně má praxi. Pokud jsem tu jeho sestavu používal se svými skly m42 tak jsem byl spokojeny, ale točím opravdu vším co mi přijde pod ruku a podstatný je výsledek. EPL 5 nemám, očekávám podobný výsledek jako u E PL3. Fakt je třeba si uvědomit že s koupí DSLR k točení se váže nákup bočního ostření, monitoru, mikráku, pořádného stativu a dalších radovánek. Rozhodně to není jen tak koupit a hned čekat holyvůdské výsledky. U bezzrcadel je ta startovací čára trošku levnější, ale i tam se dá celkem praštit do prkenice. Protože jsou to tvé prašule, tak Ti nehodlám dávat univerzální jedinou pravdu. Jen tolik s Panasem neuděláš špatný krok. S případným hackem bych ti byl nápomocen.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin0134 20. 4. 2014 11:00

Grimjaur : Co je to vlastne ten hack od Vitalije ?
martin0134
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 20. 4. 2014 17:11

Martine, spousty info najdeš na netu. Stačí zadat jen hack Panasonic GH2 a Vitalij Kyselev. Je to na delší povídání, takže to shrnu. Vitalij udělal program do kterého nahraješ ofiko firmware fotáku a pak v jednotlivých krocích upravuješ nastavení parametrů jako je odbourání kokotského EUrouhnijního limitu délky video záznamu jen na 29:5. V dalším si povolíš aku od jiných výrobců (původní verze GH1 a GF1 se trošku šprajcovaly u neorigo baterek). Podstatné je nastavení vyššího dat.toku na video a audio. Sám mám několik verzí pro různé podmínky na natáčení. Např původní verze firmwaru u GH2 měla jen 20 Mbps což nebylo nic moc (později to zvedli i ofiko) ale hned po aktualizaci od Vitalije tam mám průměr 48 Mbps a zvuk ze 192 Kbps jse dal na 448. Krom toho sse nachají nastavi i úrovně nastavení mikrofonu. U videa se dá změnit GOP pro Pal 12st na 3st a třeba s konkrétním nastavením I , B a P snímků. Celkově se timhle rozpitváním dá dostat k vynikajícím výsledkům na výstupu. Určitě jsem na lecos v rychlosti zapomněl, tak jen rámcově ať víš o co jde. Navíc tenhle hacke seá dá v případě potřeby třeba odstranit a na hodit puvodní original verzi.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin0134 20. 4. 2014 18:01

Dakujem za vysvetlenie ;-) . Este by som sa ta opytal , aky panasonic by si odporucil ? Pisal si o GH2 ale ten sa uz nepredava :hm
martin0134
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 20. 4. 2014 18:07

Na Paladixu je, jsou z druhé ruky pořád. Jinak z novějších je fajn G6 a GX7. Novinka GH4 je někde jinde i cenou
Naposledy upravil Grimjaur dne 20. 4. 2014 21:10, celkově upraveno 1
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin0134 20. 4. 2014 18:18

:-( Skoda ze su vsetky nad limit
martin0134
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin0134 22. 4. 2014 15:56

Rozhodol som sa pre ten Olympus PEN E-PL5 dufam ze neolutujem :-))
martin0134
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin0134 22. 4. 2014 17:08

Este by som sa chcel opytat objektivy na tento fotak idu pouzit aj na zrkadlovky ?
Daju sa pouzit zrkadlovkove objektivy na tento olympus (pomocou nejakeho adaptera?)
martin0134
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 22. 4. 2014 18:23

objektivy ze zrcadlovek jdou použít na CSC pomocí redukce, obráceně to nejde
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin0134 22. 4. 2014 18:56

A od akych znaciek pojdu objektivy ? Iba olympus a panasonic ?
martin0134
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků